dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wymiana drzwi w domu z bala, jakie wybrać, wygięta ściana

    .
    Ostatnio edytowane przez husky03 ; 31-03-2021 o 12:54

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał husky03 Zobacz post
    Witam szanownych Forumowiczów, i prosze o radę.
    Aktualnie kładziemy elewację i fajnie by było od razu wymienić drzwi zewnętrzne na jakieś "sensowne".

    Dom z bala, niestety źle wykonany, ściana obok drzwi uciekła dośc sporo co widać na zdjęciach, drzwi które aktualnie użytkujemy były podcinane i heblowane kilkakrotnie, nie mozna ich nawet obkleic uszczelką samoprzylepną bo się wtedy nie zamykają. Ogólnie sa prześwity i hula wiatr od nich.
    Zależy mi na szczelności (cieple), aby współczynnik przenikania ciepła był maksymalnie 1,3 (fajnie jakby był niższy) i aby po kilku latach nie wyglądały jak "psu z gardła".

    Drzwi stalowe czy drewniane w tym przypadku ?
    Dom wybudowany w 2012 roku

    Rozważałam Wikędy lub CAL. Budżet, wiadomo dla mnie lepiej wydac mniej około 3tys Ale z chęcią dołożę jeszcze raz tyle o ile jakość będzie widoczna po latach i drzwi się nie rozlezą. Tez mam wątpliwości bo boję się wyłożyć wieksza ilość gotówki przez tą ścianę, która może pociągnąć za sobą drzwi bez względu czy będą za 2 czy 6 tys.

    Rozumiem, że największym problemem jest ta uciekająca ściana, w związku z tym belka widoczna na zdęciu będzie zamocowana od wewnątrz, w narożniku (mam nadzieje, że to pomoże)
    Drzwi 90tki (otwór 110cm), otwierane na zewnątrz, zadaszone, mogą być pełne lub z przeszkleniem.

    Załącznik 434803

    Załącznik 434804

    Załącznik 434805
    Dom wykonany wg sp...go projektu i dlatego problemy. Drzwi się posypały bo przytwierdzone pewnie na stałe do tych wędrujących bali. Przydał by się słup ale zmniejszy światło drzwi.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Nie myślałeś o próbie wyprostowania tej krzywizny? Po jednej belce (takiej jak na zdjęciu) z każdej strony, podkładając deską tam gdzie największy brzuch i ściskać mocno, np. gwinty fi 14 na wylot tych belek dołożonych i dokręcać Co dzień mocniej.. Tą belkę która teraz jest oparta o ścianę bym dokręcił na stałe jako usztywnienie, oczywiście jak ściana już wróci nieco do pionu.

    Drzwi CAL dają radę, brat takie ma 3 lata (od zachodu) i żadnych uwag - masywne, szczelne, solidne. Swoje też muszę wymienić i wezmę takie same.
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony