dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Ciasno w kuchni

    Witam

    W otwartej na salon kuchni posiadam wejście do małej wydzielonej spiżarki/schowka 140 x 240 cm. Powinno być tam zamontowane normalne skrzydło drzwi, lecz wydaje mi się, że otwieranie drzwi kolidowało by z przestrzenią w kuchni. Wpadłem na pomysl, aby zainstalować takie drzwi otwierane do góry, coś na wzór rolet zewnętrznych. Takie samo rozwiązanie spotyka się w wysokich szafkach kuchennych. Czy ktoś z was ma podobne rozwiązanie i mógłby podzielić się odczuciami z użytkowania? Może inne pomysły?
    Problematyczne może byc otwieranie rolety, bo zapewne trzeba by było schylić się do uchwytu.
    A może całkowicie zrezygnować z drzwi?
    Jednym z wyjść jest też wyburzenie tych ścianek działowych i powiększenie kuchni, no ale taki schowek by się przydał.

    Prosiłbym o jakieś sugestie.

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	69,1 KB
ID:	434911  
    Ostatnio edytowane przez rhein ; 21-09-2019 o 09:46

  2. #2

    Domyślnie

    Tak sobie pomyślałam- może to głupi pomysł -dać drzwi przesuwne, ale skrzydła by się chowały na boki od strony spiżarki, system jezdny od góry w spiżarni. Od strony kuchni jedno skrzydło przesuwasz w prawo, drugie w lewo i wchodzisz do środka.Może być nawet na tych skrzydłach ciekawa fototapeta.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak sobie pomyślałam- może to głupi pomysł -dać drzwi przesuwne, ale skrzydła by się chowały na boki od strony spiżarki, system jezdny od góry w spiżarni. Od strony kuchni jedno skrzydło przesuwasz w prawo, drugie w lewo i wchodzisz do środka.Może być nawet na tych skrzydłach ciekawa fototapeta.Czy ten otwór ma nadproże?Pewnie ma skoro piszesz o normalnych drzwiach. Takie otwieranie na boki wygodniejsze niż od góry i kto wie czy nie tańsze od tych rolet.

  4. #4

    Domyślnie

    Proponuję drzwi składane- łamane, są często stosowane do spiżarek.

    https://drzwioknabramy.eu/134-drzwi-lamane
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym zrobiła suwane w chowanej kasecie.

  6. #6

    Domyślnie

    Serdecznie dziekuję za odpowiedzi....ciężkiprzypadek...twój nick mógłby być tematem mojego postu
    Drzwi łamane to fajne rozwiązanie, nie znałem....tyle, że na tej ścianie na prawo za drzwiami, w spiżarni planowaliśmy wstępnie lodówkę side by side. Czyli po wejściu do spiżarki i tak trzeba by było drzwi zamknąć.
    A lodówka w spiżarce bo jak widzicie, nie ma za bardzo na nią miejsca w samej kuchni. Na ścianie z oknem nie ma miejsca a na ścianie naprzeciw spiżarni nie chcemy ciągnąć mebli do końca ściany jak jest na projekcie.
    @Elfir
    suwane chowane w kasecie..masz na mysli suwane w pionie czyli roleta, czy w poziomie?
    Jeśli w poziomie można prosic o link/przykład?
    @Sylw..żaden pomysł nie jest głupi i może naprowadzic na rozwiązanie
    Pozdrawiam

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ta roleta to tak absurdalny dla mnie pomysł, że w ogóle jej nie rozważam.

    Kasetę albo dostawiasz do ściany, albo poszerzasz otwór i obudowujesz ją płytami g-k





    tutaj też suwane: https://www.homebook.pl/inspiracje/k...tyl-rustykalny

    składane zajmują światło otworu drzwiowego
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-09-2019 o 21:56

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przemyśl sobie układ w tym pokoju i kuchni. Płyta w narożniku utrudnia swobodny dostęp do pół grzejnych.
    Przy kanapie jest trochę za ciasno na swobodne odstawienie krzesła od stołu.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki Elfir za wyjasnienie

    Ten stół jadalny pewnie wcale w realu nie będzie miał istniał. Ot.. taka wizja na projekcie. Co do płyty w narożniku to masz rację. Kwestia jej umiejscowienia wyjdzie podczas robienia projektu kuchni na wymiar. To umiejscowienie na projekcie to też wizja projektanta

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mógłbyś sobie nieco powiększyć spiżarkę o kilkanaście cm przesuwając ściankę bliżej drzwi wejściowych do salonu. Ten kąt za drzwiami i tak będzie niewykorzystany (chyba, że macie sporo książek i przydałaby się biblioteczka).

  11. #11

    Domyślnie

    Drzwi składane-moim zdaniem się nie sprawdzają. Jestem zwolennikiem jak najprostszych rozwiązań-im mniej skomplikowane tym łatwiej w naprawie usterek.

  12. #12
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    A może podwójne, dwustronne drzwi wahadłowe, które można otworzyć pchnięciem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony