dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Czy cofnięcie nadproży o 5 cm pod rolety to nie za dużo?

    Witam,
    Tak jak na załączonych grafikach, za namową fachowców z firm okiennych oraz architekta, mam zamiar cofnąć nadproża - tak, aby dało się to cofnięcie wypełnić styrodurem a następnie, na zlicowaniu z murem zamontować tam puszkę z roletami. Architekt, doradza, aby cofnąć je o 5 cm. Czy nie będzie to za duża wartość? Firmy okienne sugerowały 2-3 cm. Sam już nie wiem. Ramy okna mają ok 8 cm. Boję się, że jak za dużo cofnę to będzie problem z przymocowaniem okna od góry (zwłaszcza, że mowa między innymi o HS'ie 3,6 metrowym). Z drugiej strony, większość firm montuje na kotwy więc wydaje mi się, że kotwa spokojnie temu podoła. No ale nie wiem. co myślicie? Dzięki.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nadproze1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	434912   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nadproze2.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	434913  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Architekt doradza....I wszystko w temacie
    Słuchaj się architekta

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Może być 50mm. Okna da się bez problemu zamontować.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Mnie murarze cofnęli nadproża o 20 cm. Przyszła ekipa do montażu okien i powiedzieli, że nie zamontują - że powinno być cofnięcie 3 cm. Mam dobudować nadproża, albo dokleić styropiany.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Nie zamontowali bo żeby się uszczelnić muszą mieć do czego się uszczelnić.

  7. #7

    Domyślnie

    Da się zamontować okna i przy 20 cm cofnięcia (jaki ty masz gruby ten mur ze się tak dało wykonać). Montuje się okna wysunięte całkiem poza mur to czemu miało by się nie dać z samą górą cofniętą ?? są to tego odpowiednie elementy mocujące. Wstawiamy we wnękę styropian i wszystko uszczelniamy.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Wszystko się da. Ludzie nawet na księżycu byli (podobno). Pytanie co było na umowie i na co się wykonawca i inwestor umówili, co było wycenione i kto za co miał dopłacić. Weź też pod uwagę że profesjonalistów jest mało ekipy często jadą na budowę nieprzygotowane i taka niespodzianka to dla nich NIESPODZIANKA. To że moi chłopcy jadąc na zwykły montaż w świetle muru zabierają że sobą kilka bloków Winframera czy konsole Knelsena (zawsze mają to na aucie) nie oznacza że wszyscy tak robią i nie oznacza to ze klienci radośnie reagują na argument "żeby było porządnie i szczelnie musimy użyć tego i tego a to oznacza dopłatę"

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Da się zamontować okna i przy 20 cm cofnięcia (jaki ty masz gruby ten mur ze się tak dało wykonać). Montuje się okna wysunięte całkiem poza mur to czemu miało by się nie dać z samą górą cofniętą ?? są to tego odpowiednie elementy mocujące. Wstawiamy we wnękę styropian i wszystko uszczelniamy.
    Nie za gruby. Zgodny z projektem: 30 cm muru + 15 cm styropianu. Więc, jak dali nadproże 10 cm zlicowane ze ścianą od wewnątrz, to zostało mi 20 cm dziury nad oknem. Nad tą dziurą o głębokości 20 cm dali drugie nadproże zlicowane z zewnętrzną ścianą, ale ok. 20 cm wyżej nad planowaną górną krawędzią ościeżnicy przyszłego okna. Ta dziura 20 x 20 cm nad przyszłym oknem miała być właśnie na rolety...

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    No to gdzie problem?

  11. #11

    Domyślnie

    Witam. Jakim styro wypełnić wnękę po cofnięciu nadproża gdy będzie później montowana roleta? XPS będzie najbardziej odpowiedni czy może coś innego?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Ma być ciepły i w miarę twardy. Dasz XPS - super. Dasz coś innego-super. Roleta nie będzie do tego w żaden sposób mocowana więc twoim celem jest wyłącznie szczelne ocieplenie.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A ja tak podpytam z ciekawości...
    Skoro już na etapie projektowania myślisz o roletach podtynkowych to czemu nie bierzesz pod uwagę poszerzenia?

    Wydaje mi się, że wykonanie większego otworu na górze, zamontowanie tam poszerzeń i przymocowanie do poszerzeń rolet podtynkowych pozwala lepiej uniknąć mostka termicznego niż wciśnięcie kilku cm styropianu. Jedyny minus, to że chyba troszkę bardziej kosztowne niż cofnięcie nadproży, ale to chyba też nie wiadomo jaki koszt. Co o tym myślisz?

    Rys poglądowy:

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wielokrotnie już dochodziliśmy tu do wniosku że wyższy otwór + poszerzenia/ lub jakaś inna specjalnie dopasowana belka/ są najlepszym rozwiązaniem dla mocowania rolet.
    Mam jedynie zastrzeżenia do tego szkicu - nie wiem skąd on pochodzi?? - cofnięte okno rodzi dwa kolejne słabe punkty na górze i na dole!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	do-wnęki2.jpg
Wyświetleń:	933
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	438283
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wielokrotnie już dochodziliśmy tu do wniosku że wyższy otwór + poszerzenia/ lub jakaś inna specjalnie dopasowana belka/ są najlepszym rozwiązaniem dla mocowania rolet. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	do-wnęki2.jpg
Wyświetleń:	933
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	438283
    Dzięki, chciałem się upewnić bo sam planuje takie rozwiązanie. Jeszcze nie jestem pewny czy systemowe rozszerzenia czy jakieś tańsze zamienne rozwiązanie.

    Co do rysunku to tak jak napisałem jest poglądowy... też nie wiem dlaczego ktoś cofnął okno. Chciałem tylko pokazać autorowi o co mniej więcej mi chodzi.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zwróciłem uwagę na szczegół, przypuszczam że to rysunek "roleciarski", bo skupia się tylko na jednym aspekcie - jak ukryć roletę w ociepleniu, a nie w nim myślenia kompleksowego. A może jest to policzone i wg autorów nie stanowi problemu...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    docieplenia masz 15 cm , a jaka głębokość przewidziana jest skrzynki rolety do HST ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony