dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Domek narzędziowy, wiata na skraju działki

    Mieszkam w zabudowie segmentowej. Mam działkę ok. 65m2: jeden dłuższy bok działki dochodzi do ściany budynku, a przeciwległy do płotu za którym jest droga publiczna.

    Potrzebuję na działce postawić domek narzędziowy (na kosiarkę, rowery itp) a najlepiej taki, który będzie miał przedłużony dach i tym samym będzie pełnił funkcję wiaty pod którą będzie można postawić jakiś stolik itp.

    I tu pojawia się pytanie jak zgodnie z prawem to załatwić, co jest potrzebne i czy wogóle przy płocie graniczącym z drogą publiczną mogę cokolwiek postawić.

    Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    Zadzwoń do urzędu.
    Z tego co wiem, można postawić wiarę 1,5m od granicy działki, ale nie może służyć do parkowania samochodu.
    Co do drogi, musisz zerknąć do MPZP.
    Np u mnie jest 3m od granicy drogi.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wiata nie może mieć ścian

  4. #4

    Domyślnie

    Pomieszczenie gospodarcze.
    W urzędzie musisz określić nazwę tego co chcesz postawić bo jest to istotne.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Oficjalnie 6 m od krawędzi drogi gminnej.
    Ja nanosiłam w projektach budynki gospodarcze jako altanki śmietnikowe (bo te mogą być w granicy i nie maja narzuconych wielkości). Oczywiście nie były to duże obiekty, ale oficjalnie zadaszone, zamykane, do trzymania pełnych worków na segregację śmieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony