dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Balustrada wewnętrzna

    Robię schody dębowe i chciałbym do tego dołożyć balustradę w stylu drewno-metal. Dwa słupki dębowe 8x8 cm a pomiędzy nimi wypełnienie rurkami z nierdzewki. Zastanawiam się właśnie nad średnicą tych rurek, bo odcinek między słupkami ma coś ok. 2.5m. Chcę dać rurki 25x1,5mm. Pytanie czy to będzie stabilne i zarazem estetyczne? Przede wszystkim zależy mi aby rury nie wyginały się od byle oparcia, a nie chce za bardzo wstawiać dodatkowego słupka i dzielić rury na dwie części.
    Na zdjęciu coś co chciałbym osiągnąć. Może ktoś pochwali się jak to wygląda u niego.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	to je to.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	435065  
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  2. #2

    Domyślnie

    Hej, rurki fi 25mm ze ścianką 1,5mm na odcinku 2,5 metra to będzie "galareta". Musisz zastosować rurki z grubszą ścianką 2 lub 3mm, chociaż wydaje mi się że może być problem z dostępnością ruski grubościennej w inox 304. Możesz rozważyć rezygnację z rurki na rzecz linki nierdzewnej z naciągiem, foto przykład: Pozdrawiam DH

  3. #3

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat i dopytam.
    Na jakim etapie montujecie balustrady schodów wewnętrznych i wykańczacie te schody?
    Pytam, bo w kosztorysie kredytowym balustrady stanowią część stanu surowego, nawet jeszcze przed dachem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony