dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Wiertarko-wkrętarka udarowa akumulatorowa Bosch PSB 1800 LI-2

    Od roku posiadam zieloną wiertarko-wkrętarkę Bosch PSB 1800LI-2. I chciałem się podzielić moją opinią, pewnie niektórzy mogą się zastanawiać nad mocą i czy warto. Wyprodukowana jest ona na Węgrzech. Moc jest naprawdę bardzo duża. W żelbecie łatwo wierci dziury zwykłym wiertłem do muru 10 mm (nawet nie specjalnym do żelbetu, ale raczej nie trafiłem na zbrojenie oczywiście) i to nie na maksymalnych ustawieniach, ale na prędkości 2, z włączonym młotem udarowym i moc na 15 (a maks ma 20)- byłem w szoku, że dała z tym radę i to naprawdę łatwo. Oczywiście na mniejszych ustawieniach też da radę, ale na tych naprawdę łatwo to idzie. Wg specyfikacji w murze wierci wiertłami do 10 mm (takim wierciłem), w metalu też do 10 mm, a w drewnie do 30 mm.
    Oczywiście wkręcanie i wiercenie w drewnie- świetnie także sobie radzi.
    Ma znakomity akumulator (miałem 2 w zestawie), tak jak pisali w materiałach reklamowych- prawie nie ma efektu rozładowania. Jeden leżał prawie rok nieużywany i cały czas jest na maksymalne 3- wiertarka podaje poziom naładowania akumulatora. Moim zdaniem akumulator starcza na bardzo długo, a ładuje się w godzinę. Akumulator pasuje do innych urządzeń Bosch. Fajna opcja to też ta lampka oświetlająca miejsce pracy. Bardzo dobrze działa funkcja regulacji szybkości obrotowej w przycisku włączania- bardzo płynnie, bardzo wiele szybkości.
    Za około 400-500 zł można dostać chyba w Leroy Merlin, ale większość jest za 700 zł w internecie. Trzeba uważać bo jest dużo podobnych o trochę innym oznaczeniu, ale one mają mniejszą moc i nie mają udaru często. W zestawie wiertarka, dwa akumulatory, ładowarka, jeden podwójny bit i walizka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiertarko-wkretarka-BOSCH-PSB-1800-LI2.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	39,7 KB
ID:	435080
    Ostatnio edytowane przez nykulla ; 24-09-2019 o 17:49

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony