dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 125 z 125
  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jeżeli masz instalację on-grid to źródłem energii jest "sieć elektroenergetyczna systemowa" o współczynniku nakładu 3,0. Niezależnie od tego, czy z tej sieci ciągniesz prąd w 5, 10, czy 50% z OZE.
    Jeżeli urządzenia zasilasz nie z sieci, a z własnej elektrowni wiatrowej czy solarnej (off-grid) - masz współczynnik 0.
    Podaj podstawę takiej interpretacji. Zapytam wprost jestes pracownikiem MI odpowiedzialnym za wytyczne lub objasnienia do rozporzadzen i Twoje interpretacje mają moc prawną?
    Niestety brak tych własnie wytycznych ze strony ministerstwa infrastruktury skutkuje mnozeniem sie róznych dziwnych teorii.

  2. #122
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Czyli rozchodzi się o to, że ta energia najpierw trafia do zakładu energetycznego?
    Kaizen, jak Twoim zdaniem najlepiej obniżyć Ep, by móc grzać kablami?
    Coraz bardziej kusi mnie to rozwiązanie zamiast PC.

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    Czyli rozchodzi się o to, że ta energia najpierw trafia do zakładu energetycznego?
    Kaizen, jak Twoim zdaniem najlepiej obniżyć Ep, by móc grzać kablami?
    Coraz bardziej kusi mnie to rozwiązanie zamiast PC.
    Czesc energii tej nie zuzytej trafia na siec, ale czesc zuzywamy na bieżąco, nawet w lecie do zasilania bojlera lub PC i wtedy ta energia nie pojawia sie w sieci. Dlaczego mam wtedy stosowac wsp nakłada jak dla sieci?
    Uwazam ze zdanie Kaizena w tematyce charakterystyki energetycznej z udzuałem PV nie jest wiązace dla urzedu, a własnie stanowisko urzedu jest najwazniejsze w tym problemie

  4. #124
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Czyli fotowoltaika wystarczy? Plus minus rzecz jasna. Wiem, że trzeba liczyć. A gdybym nie chciał od razu pakować kasy w panele, można zastosować PC do cwu? Kominka ani kozy nie chcę.

  5. #125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    Czyli fotowoltaika wystarczy? Plus minus rzecz jasna. Wiem, że trzeba liczyć. A gdybym nie chciał od razu pakować kasy w panele, można zastosować PC do cwu? Kominka ani kozy nie chcę.
    Sama PC do cwu moze nie wystarczyc, wszystko zalezy od Eu.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony