dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Kryzys nie obraź się ale te całe 5-te klasy to tylko puszczony "bąk" marketingowy i wyciąganie kasy ( kto pamięta lata temu to pisałem ). Który producent miał i zapłacił za ta 5-tą klasę klepie dalej swoje gnioty, w internecie wielka gównoburza jakie to ekologiczne cuda produkują żeby ludziom się wydawało że kupują coś wyjątkowego a to niestety jest tylko następny gniot do spalania węgla który po zejściu ze stanowiska badawczego nie ma już prawie nic wspólnego z ekologią, a ta cała ekologia pozostaje tylko na świstku kupionym za wielką kasę.
    Ja widzę jak ludzie palą, czym palą i jak to wygląda. Kto wie co było badane, widział to ktoś? skąd wziąć choćby węgiel jaki był na badaniach? może ktoś powiedzieć że producent go dostał to i każdy może a z resztą wierzcie sobie w to co chcecie.

  2. #42
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Zaprawdę powiadam ci to nie paliwo a sposób jego spalania jest przyczyną zadymy.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    mtdeusz, masz też dużo racji w tym co napisałeś ale pszczółki tego z kotła nie wynoszą, widać nie widać smród trochę większy czy mniejszy jest i będzie a takich co potrafią spalać dobrze kopaliny choć i tak nie bez smrodu sam osobiście znam może 4 może 5 osób góra.
    Następna kwestia to jakość paliwa, dużo się krzyczy a mało robi, ustawy, bzdety a większość tego co leży na składach w myśl tych ustaw nie powinna być sprzedawana bo nie spełnia wymogów zapisanych w tejże ustawie. Jesteś tu dość długo widzisz co dzieje się choćby w wątku "Ranking paliwa typu eko groszek"
    Czy tam ważna jest jakość? heh
    Nie najważniejsza jest cena, gdzie kupić jak najtaniej, następnie czy nie leje się woda z worków, jak tanie i suche to już super węgiel
    Ktoś jeszcze chce cisnąc kit o jakiejś ekologii?

  4. #44
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Przecież węgiel wcale nie jest tak trudno spalić bez smrodu, byle był by cały czas gorący płomień, nie żadne podtrzymanie i kiszonka.
    A te ekogroszkowe jak są cały czas w podtrzymaniu bo panie weś pan 30kw bo zamarzniesz pan to jak mają nie smrodzić?
    W laboratorium na pełnej mocy raczej nie smrodzą (nie wiem?)

    Trzeba kupować w lecie wtedy nie jest mokry.
    Wszyscy krzyczą o tej jakości paliw a każde paliwo da się tak spalić by nie dymiło i nie smrodziło.
    Ja sądzę, że to konstrukcja palnika retortowego jest do bani.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 01-10-2019 o 17:43

  5. #45
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Kryzys nie obraź się ale te całe 5-te klasy to tylko puszczony "bąk" marketingowy i wyciąganie kasy ( kto pamięta lata temu to pisałem ). Który producent miał i zapłacił za ta 5-tą klasę klepie dalej swoje gnioty, w internecie wielka gównoburza jakie to ekologiczne cuda produkują żeby ludziom się wydawało że kupują coś wyjątkowego a to niestety jest tylko następny gniot do spalania węgla który po zejściu ze stanowiska badawczego nie ma już prawie nic wspólnego z ekologią, a ta cała ekologia pozostaje tylko na świstku kupionym za wielką kasę.
    Ja widzę jak ludzie palą, czym palą i jak to wygląda. Kto wie co było badane, widział to ktoś? skąd wziąć choćby węgiel jaki był na badaniach? może ktoś powiedzieć że producent go dostał to i każdy może a z resztą wierzcie sobie w to co chcecie.
    No nie zgodze się trochę bo porównanie nawet kotła retortowego 3 czy 4 czy nawet 5-tej do kotła zasypowego dolno-górnego czy górniaka z ciągłym dokładaniem opału . tu jest nawet w 3 klasie ze 10 razy mniej smrodu niż z tych prymitywów zasypowych .

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Ja bym chciał żeby całe moje osiedle miało przynajmniej taki kocioł groszkowy 5 klasy jak u moich rodziców.
    Gdyby 5 klasa była mitem, to nie było by Ecodesignu, sprawności czy wycofywania kotłów i robienie innych które takie normy spełnią. Ja jak kupowałem rodzicom Defro Sigmę (tak hejtowana firma na tym forum) to widziałem jeszcze wtedy 4 klasowe Eko Komfort i w budowie to były jednak zupełnie inne kotły i nikt mi nie powie że to tylko się papierem różni. Oczywiście kocioł działa, spala czysto, bez czarnego nalotu w środku kotła a z komina leci dymek o konsystencji pary wodnej, który ma może 30cm zanim się rozpłynie. Podstawa to dobry, suchy groszek. Ale jak niektórzy piszą herezje typu "modulacja to mit" to chyba nie ma sensu podejmowania rozmowy.

  7. #47
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    U mnie na wsi mają kotły groszkowe.
    I kopcą mały czarnym dymkiem w zimie takie ekologiczne.

  8. #48
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    U mnie na wsi mają kotły groszkowe.
    I kopcą mały czarnym dymkiem w zimie takie ekologiczne.
    Bzdura na resorach , nie wiem co trzeba robić aby te kotły kopciły , tam nawet nie da się wrzucić niczego bo nie maja rusztów , weź na luza zanim coś palniesz .

  9. #49
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nagram ci film to zobaczysz.
    Jak to co trzeba robić po prostu sypać węgiel i tyle a na resztę mieć wywalone na siedzenie w kotłowni i ustawianie.
    Ekogroszek nie drogi po 600zł tona.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 02-10-2019 o 11:43

  10. #50
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Sory ale aby zakopcić w tego rodzaju kotłach to trzeba być geniuszem nad geniusze wg mnie to nie wykonalne a paliłem juz prawie większością ekogroszków ba nawet ekogroszek fałszywy czyli zwykły węgiel orzech typu 34,4 czyli węgiel typowo silnie koksujący bo mi zostało go w piwnicy po zasypowcu więc potłukłem młotkiem i do zasobnika co prawda nie chciał się palić ale po totalnych zmienionych parametrach czyli wydłużony czas przerwy i zmniejszonym wiatrze na wentylu spalał się na pyłek znaczy się popiół a czystość no cuż nie mam mierników ale na bank nie było w tym nawet cienia dymu bo to praktycznie niemożliwe i tyle . niech by tak były tylko takie kotły z podajnikiem to nikt o smogu by nie pitolił to pewne ale jak taki jeden z drugi do górniaka nadupcy papieru potem drewna a na to wszystko taczkę węgla i odpali od dołu to okolica zapierdolona na maxa bo cymbałowi do głowy nie trafia że można palić od góry i takiemu debilowi to gminy na hama powinny montować podajnikowca nawet za darmo .

  11. #51
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    No jak jakiś h+j dopuścił do sprzedaży te kopcace górniaki do huty z nimi.
    Górniaki palone od góry też kopci.
    Podajnikowiec 25kw na nowy mocno ocieplony domek 100m2 +podłogówka to kopci.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 02-10-2019 o 14:43

  12. #52

    Domyślnie

    Witam,

    Spalanie każdego rodzaju paliw stałych nie jest ekologicznym rozwiązaniem w kontekście emisji zanieczyszczeń, niezależnie od rodzaju kotła. Podczas spalania każdego rodzaju paliwa stałego wydzielają się do otoczenia trujące spaliny które zanieczyszczają atmosferę. Najbardziej ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania budynku są pompy ciepła, w których nie występuje zjawisko spalania oraz gazowe kotły kondensacyjne. Emisja spalin z gazu w porównaniu do paliw stałych zawiera znacznie mniej dwutlenku węgla oraz nie posiada pyłów i sadzy.
    Przy okazji zachęcam Państwa do sprawdzenia oferty urządzeń grzewczych marki Junkers-Bosch. Posiadamy w swojej ofercie bogaty wybór kotłów kondensacyjnych jednofunkcyjnych oraz dwufunkcyjnych o szerokiej modulacji mocy palnika z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens oraz pomp ciepła Bosch Compress. Nasze urządzenia grzewcze cechują się solidnym wykonaniem oraz wysoką sprawnością pracy. W celu doboru urządzenia grzewczego, zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów marki Junkers-Bosch. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie naszych urządzeń: http://www.junkers.pl/produkty/
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers-Bosch

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony