dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie współczynnik zabudowy na dwóch działkach

    Witam, posiadam dwie przyległe do siebie działki dla których zostały wydane warunki zabudowy. Pierwsza działka ma 1160 metrów kwadratowych, druga zaś 1060. Maksymalny współczynnik powierzchni zabudowy wynosi 0,11. Gdyby zsumować powierzchnię obu działek wychodzi nam 2220 metrów kwadratowych a maksymalna powierzchnia zabudowy 244 metry kwadratowe.

    Dom który chce postawić na powierzchnię zabudowy równą 200 metrów kwadratowych. (Za duży na jedną działkę, ale ok na dwie działki).
    .
    Chciałbym żeby fizycznie dom stanął na powierzchni jednej z tych działek bo na drugiej chciałbym mieć ogródek itp. Po prostu nie chce budować go po środku.
    Czy żeby tak zrobić musze najpierw scalić działki czy moge swobodnie ustawić dom gdzie chce zachowując tylko odległości opisane w przepisach prawa budowlanego ?

    Na forum sprawdziłem, że nie ma problemu z budową domu na dwóch działkach jeżeli właściciel to ta sama osoba, ale nie wiem jak to sie ma do tego współczynnika powierzchni zabudowy.

    Będę wdzięczny za pomoc!

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co ja kojarzę, to musiałbyś je scalić, jeśli nie chcesz budować na środku. Wypytywałem swego czasu o podobną kwestię dotyczącą mojej inwestycji, gdy rozglądałem się za działkami budowlanymi.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    JackStrong14

    ja tu kompletnie nie widzę problemu. Dwie działki ewidencyjne mogą ( i stanowią ) jedną wspólną DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ na której można realizować inwestycję zgodnie Warunkami Zabudowy. Nie ma znaczenia czy budynek będzie na jednej, czy częściowo na dwóch działkach.
    Nie potrzeba je scalać ! ( jak pisze Ł. Zalewski ), ale Warunki Zabudowy powinny obejmować 2 działki ewidencyjne stanowiące 1 budowlaną.
    Spotkałem się kiedyś z 1 działką budowlaną złożoną z 50-u działek ewidencyjnych.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam dwie działki ewidencyjne obok siebie. Pozwolenie na budowę wydane na obydwie działki ewidencyjne jako na jedną działkę budowlaną. Co ciekawe w MPZP jest granica pomiędzy obszarem MN (zabudowa jednorodzinna) a DR (droga). Granica ta nie pokrywa się z granicami działek. Otóż Wydział Architektury kazał liczyć wskaźniki do sumy tych działek, ale tylko tych części, które są MN, bo wskaźniki dotyczą obszaru MN. Obszaru DR nie wliczał do wskaźników zabudowy. Tak, więc granice działek ewidencyjnych oraz fakt, że to są dwie działki nie miały żadnego znaczenia. Natomiast znaczenie miały granice obszarów w MPZP. Mój architekt zgodził się z kalkulacją Wydziału Architektury.

  5. #5

    Domyślnie

    W takim razie ja zostałem wprowadzony w błąd, gdy się dowiadywałem.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    z działkami drogowymi ( zaznaczonym w ewidencji "dr" ) na tą chwilę jest ciekawie : można się do nich zbliżać ścianą budynku w zerowym odstępie od granicy, chyba ze Plan Miejscowy mówi inaczej lub wyznacza linie zabudowy, określa linie rozgraniczające, lub oznacza daną działkę jako droga gminna, inna od której wymagane jest zachowanie odpowiednich odległości.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za informację. Niedługo idę do architekta i zaczynam przygodę z budową domu Mam nadzieje, że będę mógł wybudować domek o powierzchni takiej jakiej chce Pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony