dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wkład HAJDUK Volcano 2L

    Chciałem uzyskać opinie innych użytkowników. Rozpocząłem drugi sezon użytkowania kominka HAJDUK Volcano 2L i nie jestem w pełni z niego zadowolony. Opisywany system czyszczenia szyby ClearView działa średnio jak nie w ogóle. Praktycznie po każdych 3-4 godzinach palenia szyba musi być myta Wnioskuje, że nie jest pirolityczna już rozważam czy nie wymienić... Ogólnie okopcenie szyby idzie w jednym kierunku w prawy górny róg, nie wiem czy to jakaś wada? To moje pierwsze doświadczenia z kominkiem z drzwiczkami, za bardzo nie mam się do czego odnieść i nie jestem w stanie ocenić poprawności działania.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemWas Zobacz post
    Chciałem uzyskać opinie innych użytkowników. Rozpocząłem drugi sezon użytkowania kominka HAJDUK Volcano 2L i nie jestem w pełni z niego zadowolony. Opisywany system czyszczenia szyby ClearView działa średnio jak nie w ogóle. Praktycznie po każdych 3-4 godzinach palenia szyba musi być myta Wnioskuje, że nie jest pirolityczna już rozważam czy nie wymienić... Ogólnie okopcenie szyby idzie w jednym kierunku w prawy górny róg, nie wiem czy to jakaś wada? To moje pierwsze doświadczenia z kominkiem z drzwiczkami, za bardzo nie mam się do czego odnieść i nie jestem w stanie ocenić poprawności działania.
    Szyba pirolityczna nie decyduje o brudzeniu. Druga sprawa: nie wiadomo co jest przyczyną brudzenia. Pewnie brak doświadczenia też....Może być też wadliwy montaż, komin nie taki jak trzeba. Oczywiście nie wykluczam wady urządzenia, ale to dość wątpliwa teoria znając produkt....

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemWas Zobacz post
    Ogólnie okopcenie szyby idzie w jednym kierunku w prawy górny róg,.
    zajrzyj do środka o przypatrz się otworom nawiewu powietrza. Gdzie są i dokąd sięgają względem szyby ? Sprawdź siłę nadmuchu powietrza które regulujesz rączką.
    - możliwy słaby nawiew powietrza do spalania
    - możliwy brak ruchu powietrza w miejscu zabrudzenia/brak otworów nawiewowych w tym miejscu
    - możliwy zaciąg fałszywego powietrza spod uszczelki drzwiczek/szyby

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemWas Zobacz post
    Chciałem uzyskać opinie innych użytkowników. Rozpocząłem drugi sezon użytkowania kominka HAJDUK Volcano 2L i nie jestem w pełni z niego zadowolony. Opisywany system czyszczenia szyby ClearView działa średnio jak nie w ogóle. Praktycznie po każdych 3-4 godzinach palenia szyba musi być myta Wnioskuje, że nie jest pirolityczna już rozważam czy nie wymienić... Ogólnie okopcenie szyby idzie w jednym kierunku w prawy górny róg, nie wiem czy to jakaś wada? To moje pierwsze doświadczenia z kominkiem z drzwiczkami, za bardzo nie mam się do czego odnieść i nie jestem w stanie ocenić poprawności działania.
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Szyba pirolityczna nie decyduje o brudzeniu. Druga sprawa: nie wiadomo co jest przyczyną brudzenia. Pewnie brak doświadczenia też....Może być też wadliwy montaż, komin nie taki jak trzeba. Oczywiście nie wykluczam wady urządzenia, ale to dość wątpliwa teoria znając produkt....

    kominy jak widać, to twój konik i tu powodem jest z pewnością komin
    możliwe, że szybka przestanie się brudzić po dołączeniu 3 dodatkowych wkładów albo po wymianie komina na taki jaki trzeba.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony