dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pacer

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    21

    Domyślnie dolot "pośredni" w połączeniu z Romotop Evora 01

    Witam,

    w związku z małą przestrzenią to zagospodarowania jestem zmuszony to zainstalowania małej kozy zamiast wkładu kominkowego z zabudową. Na chwilę obecną skupiony jestem na Evora 01 Romotop ze względu na rozmiar, obudowę ceramiczna i cenę.

    Mianowicie - chciałbym postawić kozę przy froncie komina, jakieś 30cm od wyczystki. Dom jest wyposażony w dolot od spodu, jednak jest zaślepiony. Czy to moze stanowić problem dla w/w modelu? Czy w przypadku zaciągania powietrza z pomieszczenia mogę napotkać problemy z regulacją płomienia, nadmiernym wysuszaniem pomieszczenia (salon + kuchnia, aneks ~45m2) czy też całościowym problemem z paleniem się drewna?

    Czy rozwiązanie pośrednie widoczne na zdjęciu nr 3 - tj. mała dziurka w podłodze w pobliżu kozy może rozwiązać te problemy (o ile wystąpią)? Czy koza musi mieć dolot w postaci rurki podłączonej u dołu piecyka z bespośrednim cugiem z zewnątrz?

    dziękuję za wszelkie wskazówki.





    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	71108535_383853285625828_3257357356824002560_n.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	435151Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	70999575_752809641809997_4122374597850955776_n.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	435152Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50717533_2431930863503433_1902052629542862848_n (1).jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	435153

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pacer Zobacz post
    Witam,

    w związku z małą przestrzenią to zagospodarowania jestem zmuszony to zainstalowania małej kozy zamiast wkładu kominkowego z zabudową. Na chwilę obecną skupiony jestem na Evora 01 Romotop ze względu na rozmiar, obudowę ceramiczna i cenę.

    Mianowicie - chciałbym postawić kozę przy froncie komina, jakieś 30cm od wyczystki. Dom jest wyposażony w dolot od spodu, jednak jest zaślepiony. Czy to moze stanowić problem dla w/w modelu? Czy w przypadku zaciągania powietrza z pomieszczenia mogę napotkać problemy z regulacją płomienia, nadmiernym wysuszaniem pomieszczenia (salon + kuchnia, aneks ~45m2) czy też całościowym problemem z paleniem się drewna?

    Czy rozwiązanie pośrednie widoczne na zdjęciu nr 3 - tj. mała dziurka w podłodze w pobliżu kozy może rozwiązać te problemy (o ile wystąpią)? Czy koza musi mieć dolot w postaci rurki podłączonej u dołu piecyka z bespośrednim cugiem z zewnątrz?

    dziękuję za wszelkie wskazówki.





    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	71108535_383853285625828_3257357356824002560_n.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	435151Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	70999575_752809641809997_4122374597850955776_n.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	435152Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50717533_2431930863503433_1902052629542862848_n (1).jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	435153
    Czerpanie powietrza do spalania z pomieszczenia nie jest wadą. Dziura w podłodze z pewnością.....Na moim blogu jest kilka wpisów na ten temat, poszukaj...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pacer

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    OK, dziękuję za odpowiedź.

    Jedno co mnie nadal zastanawia - to w jaki sposob Evora bez dolotu powiedza z zewnątrz moze zaciągać powietrze z pomieszczenia mając wlot od dołu. Na zdjeciu widać otwór typowo w miejscu, w którym będzie dociśnięty do blachy lub szkła, na którym koza będzie stała.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0619.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	435393

  4. #4

    Domyślnie

    " Czy koza musi mieć dolot w postaci rurki podłączonej u dołu piecyka z bespośrednim cugiem z zewnątrz? "
    musi, na tym polega system CDP

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pacer Zobacz post
    OK, dziękuję za odpowiedź.

    Jedno co mnie nadal zastanawia - to w jaki sposob Evora bez dolotu powiedza z zewnątrz moze zaciągać powietrze z pomieszczenia mając wlot od dołu. Na zdjeciu widać otwór typowo w miejscu, w którym będzie dociśnięty do blachy lub szkła, na którym koza będzie stała.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0619.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	435393
    Spójrz na sufit dna paleniska - tam dopiero jest króciec do podłączenia rury, wycięcie w dolnej podstawie umozliwia tylko przepust rury z posadzki do króćca.

  6. #6

    Domyślnie

    endrju6
    pełna zgoda ale powietrze jakoś musi się do króćca dostać.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    endrju6
    pełna zgoda ale powietrze jakoś musi się do króćca dostać.
    Nawet na tej fotce widać perforację z tyłu.

  8. #8

    Domyślnie

    czy perforacja ma powierzchnię równą powierzchni dolotu ? jeśli tak, to po temacie,a podczas użytkowania trzeba ją czyścić z kurzu

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    czy perforacja ma powierzchnię równą powierzchni dolotu ? jeśli tak, to po temacie,a podczas użytkowania trzeba ją czyścić z kurzu
    Może czas na udział w kilku porządnych szkoleniach branżowych? Albo zapisać się do cechu, w celu nauki zawodu? Jeśli nie to może czas na zmianę branży? Czytam Twoje "porady" tu i tam, i przyznam, że zaczynają mi się jeżyć resztki włosów na łysinie. Poza tym wprowadzasz straszny zamęt w kolejnych wątkach, które staja się niestrawne i mało czytelne. Zamiast rzeczowej odpowiedzi na pytanie, przekształcasz je w bezsensowna dyskusje na temat wyimaginowanych problemów, lub często dyskutujesz sam z sobą...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Może czas na udział w kilku porządnych szkoleniach branżowych? Albo zapisać się do cechu, w celu nauki zawodu? Jeśli nie to może czas na zmianę branży? Czytam Twoje "porady" tu i tam, i przyznam, że zaczynają mi się jeżyć resztki włosów na łysinie. Poza tym wprowadzasz straszny zamęt w kolejnych wątkach, które staja się niestrawne i mało czytelne. Zamiast rzeczowej odpowiedzi na pytanie, przekształcasz je w bezsensowna dyskusje na temat wyimaginowanych problemów, lub często dyskutujesz sam z sobą...
    Wszystko to tylko po to, byś się wreszcie zjawił, co już uczyniłeś, tematy naprostował i wyjaśnił jak żyć.
    ...Czy przypomniałeś sobie po co podłączyłeś 10 wkładów kominkowych do jednego komina ?
    Może to być pouczające dla wielu ciekawych takiego zjawiska.
    Teraz ty.
    Choć, wieszczę, iż zagadnienie pominiesz a reszta ewentualnej "wymiany spostrzeżeń" będzie mało dialektyczna.
    Ostatnio edytowane przez dbx ; 06-10-2019 o 11:46

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pacer

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Gdyby ktoś był zainteresowany mam opinię bezpośrednio do przedstawiciela z Romotop:

    "Dzien dobry.

    Piec Evora można podłączyć jak do systemu Centralnego Doprowadzenia Powietrza, tak i bez niego. Po prostu bendzie odbierac powietre z pomieszcenia. Problem jest tylko w domach pasywnych zamkniętych z rekuperacjou ciepla. Tam musi być podłączony piec na centrálne doprowadzenie powietrza."

    Ponadto po dzisiejszej wizycie kominiarza - opinia ta została podtrzymana, z uwagą, że z racji ze jest to aneks - salon+kuchnia - podczas palenia kozy mamy nie odpalać okapu nad indukcją. Warto również rozszczelnić okno w momencie, gdy nawiewniki nie będą dawały rady.


    także myślę, ze to zamyka dyskusję, dziękuję za komentarze. Jak piecyk juz stanie dam znać jak działa.

    thx

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony