dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Elementy domu/mieszkania oszczędzające czas

    Co w Waszym domu/mieszkaniu oszczędziło Wam czas?

    Chodzi mi o patenty, do których może się zaliczać:
    - schemat domu, pokojów
    - materiały (np. kafelki, które łatwo się myje)
    - urządzenia (np. odkurzacz robot)

    , które oszczędziło Wam wiele wysiłku i czasu od momentu zamieszkania.

    Mam nadzieję, że zrobi się z tego długi wątek

  2. #2

    Domyślnie

    Jeszcze nie mieszkam, ale przebywam na budowie prawie codziennie i już wiem, że to, iż nie mam prawie przedpokoju i do wszystkich pomieszczeń mam blisko, to zaoszczędzi nam trochę czasu na chodzeniu
    Chociaż czy to dobre to nie wiem, bo podobno spacery to zdrowie
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    służba. Własna kucharka, ogrodnik, sprzątaczka i zarządca domu i służby bardzo oszczędzają czas. Do tego winda, jak masz kilka kondygnacji.

    Wybaczcie, ale to nie sarkazm. Dostałam właśnie zlecenie projektu ogrodu wokół luksusowej rezydencji. Okazało się , że dotychczas nawet nie potrafiłam sobie wyobrazić czym jest luksus bez ograniczeń finansowych.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 25-09-2019 o 15:52

  4. #4

    Domyślnie

    Jeden pilot do sprzętu rtv...zaoszczedzisz czas na poszukiwaniach jak ci jakiś się zagubi

  5. #5

    Domyślnie

    Napiszę o rzeczach, które oszczędzają czas ale również poprawiają komfort:

    1. Automatyczny odkurzacz.
    2. Automatyczna kosiarka.
    3. Światła na czujnik ruchu w garażu, wiatrołapie, holu, pomieszczeniu gospodarczym, spiżarni, strychu itp.
    4. Rolety, bramy sterowane elektrycznie.
    5. Obsługa większości sprzętu w systemie Google Home, czyli telefonem lub głosowo możemy włączyć odkurzacz, TV, otworzyć bramę garażową, wjazdową, roletę itd.
    6. Cyrkulacja CWU + baterie termostatyczne i bezdotykowe (przy umywalkach na czuję ruchu), elektryczny aplikator mydła w płynie również z czujką.
    7. Pompa ciepła i wentylacja mechaniczna - bezobsługowe grzanie/wietrzenie.
    8. System, który wykrywa pojazd, którym jedziemy i odpowiednio wcześnie otworzy bramę wjazdową + garażową + czujki, które te bramy automatycznie zamkną po ustalonym czasie.
    9. Wszystko co wpływa na zachowanie porządku i łatwości dostępu. Chodzi o to aby mieć łatwy dostęp do rzeczy, które najczęściej używamy.
    10. Obecnie np. sieć sklepów Tesco oferuje możliwość dostarczenie produktów spożywczych do domu. Myślę, że w przyszłości będzie to coraz bardziej popularne dlatego rozważam w przyszłości zainstalowanie lodówki w garażu (bramę wjazdową i garażową można kurierowi otworzyć telefonem).
    11. Ja mam dom z poddaszem i uważam, że parterówka byłaby bardziej komfortowa a tak muszę sobie tłumaczyć, że te schody to dla zdrowia
    12. Domofon z kamerką łączący się z telefonem - czasami nękają jacyś dziwni ludzie i bez sensu jest lecieć z poddasza na sam dół.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zimnaszafa

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    SMOLEC
    Kod pocztowy
    55-080
    Posty
    21

    Domyślnie

    Też myślę o czymś w rodzaju schowka na zamawiane rzeczy. Często kupuję coś u przyjaciół z Chin i muszę dralowac po to na pocztę bo nie mieści się w skrzynce na listy. Dlatego myślę o jakimś schowku z automatycznym otwieraniem przez telefon dla kuriera. Plus za ochronę przed deszczem. W budowanym domku zaplanowałam też zsyp pralny do kotłowni gdzie będzie stała pralka i suszarka. Zawsze to mniej noszenia prania po schodach co mam teraz i szczerze nienawidzę.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zimnaszafa Zobacz post
    Zawsze to mniej noszenia prania po schodach co mam teraz i szczerze nienawidzę.
    to trzeba było pralnię zrobić przy sypialniach.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zimnaszafa

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    SMOLEC
    Kod pocztowy
    55-080
    Posty
    21

    Domyślnie

    Przez pół roku szusze pranie na dworze. Sypialnie są na piętrze.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zimnaszafa Zobacz post
    Przez pół roku szusze pranie na dworze. Sypialnie są na piętrze.
    Nie masz rekuperacji? Ten, kto widział swoje filtry nawet w lecie niechętnie suszy pranie na dworze.

    Co do schowka - ja już raz zrobiłem awanturę listonoszwi, że byłem cały dzień, a w skrzynce awizo. Powiedział, że pakietów (nie mylić z paczkami, z których Chińczycy rzadko korzystają czy z listami - pakiet, to właśnie taki list, co jest grubszy, niż norma przewiduje na listy) nie roznoszą i od razu dostaję awizo.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie masz rekuperacji? Ten, kto widział swoje filtry nawet w lecie niechętnie suszy pranie na dworze.
    Jeżeli tak bardzo przeraża cię pobyt na dworze, że nawet prania nie chcesz wystawić, to ty chyba w ogóle nie korzystasz z ogrodu, tarasu? Całe życie w zamknięciu, za filtrami rekuperacji, oglądając świat przez nieotwieralne, wiecznie zamknięte okna?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Jeżeli tak bardzo przeraża cię pobyt na dworze, że nawet prania nie chcesz wystawić, to ty chyba w ogóle nie korzystasz z ogrodu, tarasu? Całe życie w zamknięciu, za filtrami rekuperacji, oglądając świat przez nieotwieralne, wiecznie zamknięte okna?
    lepiej bym tego nie ujął

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zimnaszafa

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    SMOLEC
    Kod pocztowy
    55-080
    Posty
    21

    Domyślnie

    To samo pomyślałam. W obecnym domu nie mam reku ale w tym budującym się będzie. Ale nie zmienia to faktu że pranie z podwórka z mojej działki pod lasem będzie przyjemniejsze niż z stojącej suszarki w jakimś pomieszczeniu. Tak samo jak w pogodne dni zamierzam otwierać mimo reku okna na oścież

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Jeżeli tak bardzo przeraża cię pobyt na dworze, że nawet prania nie chcesz wystawić, to ty chyba w ogóle nie korzystasz z ogrodu, tarasu?
    Nie wiem, skąd Ci się wzięło to przerażenie. To logika. Nie po to piorę, żeby jeszcze przed wyschnięciem mieć brudne.
    Na wiosnę pewnie postawię domek narzędziowy i w odgraconym pomieszczeniu technicznym znajdzie się miejsce na suszarkę kondensacyjną. To najlepsze rozwiązanie w temacie tego wątku.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zimnaszafa Zobacz post
    Przez pół roku szusze pranie na dworze. Sypialnie są na piętrze.
    Suszysz na dworze, bo nie masz pralni i suszarni przy sypialniach, a w piwnicy.

    Ja zrezygnowałam z suszenia na zewnątrz po tym, jak pranie albo było obsrane przez ptaki, albo zapiaszczone, bo wiatr zawiał.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-10-2019 o 11:04

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie wiem, skąd Ci się wzięło to przerażenie. To logika. Nie po to piorę, żeby jeszcze przed wyschnięciem mieć brudne.
    To przerażenie wzięło mi się z właśnie takich twoich wypowiedzi
    Dla ciebie logiczne jest to, że pranie powieszone na dworze w piękny, słoneczny, letni dzień będzie brudne, zanim zdąży wyschnąć.
    Dla mnie takie twierdzenie kojarzy się bardziej z fobią przed świeżym, niefiltrowanym, niesterylnym (czyli raczej naturalnym dla ludzkiego organizmu) powietrzem.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na wiosnę pewnie postawię domek narzędziowy i w odgraconym pomieszczeniu technicznym znajdzie się miejsce na suszarkę kondensacyjną. To najlepsze rozwiązanie w temacie tego wątku.
    Z tym, że suszarka jest świetnym rozwiązaniem się oczywiście zgadzam. Nie przekonuje mnie po prostu twierdzenie, że suszenie prania na polu w okresie letnim (gdy nie ma smogu, śniegu, mrozu przecież) jest czymś, przed czym warto się ustrzegać (i przestrzegać innych).

    Jeszcze gwoli wyjaśnienia - nie suszę prania na zewnątrz, bo mi się nie chce dymać z nim po schodach. A w moim domu będzie suszarka od początku stała koło pralki. Ale osobiście uważam, że pranie suszone na dworze ma specyficzny zapach, którego nie uzyska się susząc w pomieszczeniach. Tyle, że u mnie lenistwo (schody) wygrywa.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Dla mnie takie twierdzenie kojarzy się bardziej z fobią przed świeżym, niefiltrowanym, niesterylnym (czyli raczej naturalnym dla ludzkiego organizmu) powietrzem.
    Nie uogólniaj, żeby wydumaną tezę uzasadniać. Niczego nie pisałem w tym wątku o wpływie na ludzki organizm. Tylko na pranie.



    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Nie przekonuje mnie po prostu twierdzenie, że suszenie prania na polu w okresie letnim (gdy nie ma smogu, śniegu, mrozu przecież) jest czymś, przed czym warto się ustrzegać (i przestrzegać innych).
    Jak zwał, tak zwał. PMów latem też jest sporo. Jak nie pyłki, to kurz z okolicznych pól i dróg polnych albo pył znad Sahary.

    Edyta.

    Gwoli wyjaśnienia - suszę na dworze ścierki, ubrania robocze i inne rzeczy na których idealnej czystości mi nie zależy.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-10-2019 o 11:24

  17. #17

    Domyślnie

    Uwielbiam widok na suszace się “gacie” sasiada .
    Taki forklor wiejski, do tego skarpetki upchane w oczka siatki ogrodzenia, trampki na słupkach i pościel, koce i inne szmaty na balkonie (bo po coś się ten balkon wybudowało ).
    Pozdrawiam
    Katka

  18. #18

    Cool

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    służba. Własna kucharka, ogrodnik, sprzątaczka i zarządca domu i służby bardzo oszczędzają czas. Do tego winda, jak masz kilka kondygnacji.

    Wybaczcie, ale to nie sarkazm. Dostałam właśnie zlecenie projektu ogrodu wokół luksusowej rezydencji. Okazało się , że dotychczas nawet nie potrafiłam sobie wyobrazić czym jest luksus bez ograniczeń finansowych.
    Nie ma pakiecie gabinetu lekarskiego-zatem ograniczenia finansowe są

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony