dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ajaks Bis Samorób

    Cześć wszystkim!

    Na początek chciałbym podziękować wszystkim, których ciężka praca udowodniła mi że można samemu zbudować dom. Wcześniej nie wierzyłem, że bez wielu lat doświadczenia można sobie poradzić z tak dużym przedsięwzięciem. Naprawdę należy się Wam wielki szacunek.

    Z uwagi na to, że jestem bardzo początkujący, ale nie brak mi zacięcia i motywacji chciałbym Was prosić o linki do ciekawych materiałów/wątków, które mogłyby w jakiś sposób pomóc mi nauczyć się fachu budowlańca. Może to być cokolwiek, nawet rysunek dający do myślenia, który pozwoli uniknąć jakiegoś błędu.

    Kilka faktów:
    Rozpoczęcie prac planuję na wiosnę 2020 roku.
    Projekt w moim odczuciu nie jest łatwy - Ajaks Bis.
    Na działce lekki spadek i glina - zamierzam trochę zwiększyć wysokość ściany fundamentowej aby być na równi z drogą dojazdową i zrobić drenaż.
    Mam zamiar jak najwięcej zrobić sam, przy pracach wymagających dodatkowej pary rąk będę wspierał się lokalną małą ekipą budowlaną.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	resize5-915-1.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	435174

    Za każdą pomoc z góry serdecznie dziękuję

    Seifert

  2. #2

    Domyślnie

    Hej!
    A więc zaczynamy i na start pytanie. W jaki sposób wykonać obniżenie zaznaczone na zdjęciu? Pierwszy mój pomysł - podczas zasypywania fundamentów wstawić tam deskę aby uzyskać różne poziomy. Następnie ją wyjąć, zrobić pogłębienie w piasku, a podczas zalewania chudziaka zacząć od niższych pomieszczeń i ponownie wstawić deskę. Tylko że beton będzie się przelewał pod nią. Można niby zrobić zalewanie chudziaka na dwa razy, co wyeliminuje przelewanie się betonu, ale to rozwiązanie nie bardzo mi się podoba. Co radzicie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	441090

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Jak będzie przyzwoity gesty beton to nic się nie przeleje. Najwyżej trochę ułożysz, później zrobisz resztę i na końcu wrócisz w to miejsce i dokończysz. W międzyczasie trochę zwiąże.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Przede wszystkim polecam lekturę dzienników budowy: sebcioc55, aiki i sadysta. Artykuły Muratora (lub innych czasopism) traktuj tylko orientacyjnie ponieważ często piszą je osoby, które znają budownictwo tylko z własnej redakcji. Czasami można nauczyć się coś z Youtube.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Przede wszystkim polecam lekturę dzienników budowy: sebcioc55, aiki i sadysta. Artykuły Muratora (lub innych czasopism) traktuj tylko orientacyjnie ponieważ często piszą je osoby, które znają budownictwo tylko z własnej redakcji. Czasami można nauczyć się coś z Youtube.

    Pozdrawiam
    Bartek
    A podziękować za pamięć.
    Pozdrowić.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Z Waszymi dziennikami jestem za Pan brat już od dawna i to one były główną motywacją żeby budować samemu. Po prostu wydawało mi się, że nikt nie miał takiej sytuacji jak ja. Obniżone garaże z tego co pamiętam zawsze były ograniczone ścianami fundamentowymi, a u mnie taki klops. Posłucham Dez-a i zrobię patent z deseczką .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony