dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Domyślnie Czym pomalować surową deskę boazeryjną?

Cześć,
    poszperałem trochę w internecie ale większość tematów i środków do zabezpieczenia odnosi się do elementów zewnętrznych. A mi rozchodzi się o delikatne wykończenie ścian wewnętrznych w nowowybudowanym domku szkieletowym. Podoba mi się ta deska boazeryjna (sosna) tylko wypadałoby ją chyba czymś zabezpieczyć. Myślałem o delikatnym zabieleniu zachowując fakturę drewna noi właśnie...bejca, lakierobejca, czy może wosk chociaż to raczej odpada bo ponoć często trzeba powtarzać zabieg (2x w roku). Będę wdzieczny za jakąkolwiek pomoc

Domyślnie

Cytat Napisał Miodson Zobacz post
    Cześć,
    poszperałem trochę w internecie ale większość tematów i środków do zabezpieczenia odnosi się do elementów zewnętrznych. A mi rozchodzi się o delikatne wykończenie ścian wewnętrznych w nowowybudowanym domku szkieletowym. Podoba mi się ta deska boazeryjna (sosna) tylko wypadałoby ją chyba czymś zabezpieczyć. Myślałem o delikatnym zabieleniu zachowując fakturę drewna noi właśnie...bejca, lakierobejca, czy może wosk chociaż to raczej odpada bo ponoć często trzeba powtarzać zabieg (2x w roku). Będę wdzieczny za jakąkolwiek pomoc
    Sugeruję Ci poczekać conajmniej jeden sezon grzewczy zanim boazerię polakierujesz.
    Zabarwić możesz wcześniej ale lakierowanie zostaw ma czas jak ta boazeria przestanie schnąć na ścianie.
    Ja nie zaczekalem i polakierowalem "domaluxem".
    Deski się posklejały i podczas schnięcia w wielu miejscach pióra się rozerwały.
    Niektóre deski boazeriii pękly w miejscach podcięc przeciw łódkowaniu.

Jest taki lakier. Nie stosowałem ale podobno dobry.
    https://www.remmers.pl/pl/farby-i-lakiery-do-drewna/lakiery-i-bejce/lakiery-wodne/c/c6628

Domalux:
    https://allegro.pl/oferta/domalux-boazeria-5l-polysk-8261427241?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_ca mpaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Ściany+i+ elewacje+-+Farby,+emalie+i+lakierobejce&gclid=EAIaIQobChMItK XAruvs5AIVHYGyCh3IPgpAEAQYCCABEgIFOfD_BwE

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia