dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rrafal99

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Slupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    5

    Domyślnie 100 nie wiadomych odnośnie ogrzewania

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.To mój pierwszy post.Jezeli strzela jakiegoś babola i coś źle napiszę to proszę poprawcie mnie.
    Mój problem polega na tym że przy budowie domu trafiłem na hydraulika który niby jest już w branzy od 20 lati bardzo dużo ludzi w okolicy osobiście mi jego polecalo ale albo sie goscii starzeje albo leci na fali i nabrał roboty i nie wszystko jest w stanie ogarnąć.Z racji tego że często przebywam za granicą kotłownia została zbudowana z komponentów skonsultowanhch w zasadzie przez telefon.Mialem do niego kilka pytań ale jego odpowiedzi mnie nie bardzo satysfakcjonowaly.
    Mój dom to 87 m dołu użytkowego na całości jest podlogowka oraz gora na razie jako strych gdzie zamontowano 2 grzejniki panelowe żeby tylko w okresie zimowym przełamać temperaturę.
    W łazience grzejnik drabinlowy
    Zastosowany jest piec gazowy junkers ecocondens gold
    Moje pytania;
    Czy zastosowanie sprzęgła hydraulicznego to dobre rozwiązanie?
    Jaka powinna być ustawiona temp na piecu żeby był jak najbardziej ekonomiczny?
    Jaka temp powinna wchodzić w podlogowke
    ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    W podłogówkę - jak najniższa, jeżeli jej nie spaprali.
    Około 30stC w mrozy.
    Jak są kaloryfery i podłogówka to sprzęgło pozwala a ich poprawą pracę jedocześnie.
    Ale...
    Oczywiście, kosztem ekonomiki.
    Coś za coś.
    Temperatura na kotle ustawiona "pod kaloryfery".

    Po jaką cholerę rezygnować z wydajnej kondensacji kotła dla jednej drabinki?
    No, ja nie wiem...
    Ale jak się chce mieć DWA systemy grzewcze to tak trzeba.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rrafal99

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Slupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Hej dziękuję za szybką odpowiedź.Czyms muszę ogrzewać górę a że jest strop drewniany to padło na kaloryfery u góry więc drabinka jest w tym systemie grzejników który i tak musiał się pojawić.Kociol mam ustawiony na 40 stopni bo niżej się nie da i drabinka jest tylko letnia.Jaka jest najbardziej optymalna temperatura pracy pieca kondensacyjnego? Jaka powinna być różnica na zasilaniu i na powrocie z podlogowki?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    No, ja nie wiem...
    Zawsze tak robił i wszyscy zadowoleni - przecież czytałeś, że wszyscy polecają
    A od podłogówki w sypialni to nogi puchną

    Ja nie wiem, czemu inwestorzy pytają jak już maja pozamiatane.. Zamiast dopytywać na etapie projektu, to zdają się na wykonawcę, który robi po swojemu (tak, jak robił 20 lat temu w domach bez termoizolacji i śmieciuchem).

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrafal99 Zobacz post
    Czyms muszę ogrzewać górę a że jest strop drewniany to padło na kaloryfery
    Monetą rzucałeś? Czy znalazłeś jakieś przewagi kaloryferów nad podłogówką?

    I czemu musisz grzać, skoro, jak rozumiem, nie używasz?

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rrafal99

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Slupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Panowie jeżeli chce mi ktos pomóc to bez głupich przytyczek typu czy rzucales moneta itp itd.Masz ochotę poświęcić mi trochę czasu i wiedzy to będę bardzo wdzięczny ale nie chodzi tutaj o to żeby kogoś ponizac tylko dlatego że nie posiada wiedzy w pewnej kwestii.Otoz u góry kaloryfery muszą grzać okazjonalnie tylko żeby temperatura oscylowala w granicach 10 15 stopni .Padło na grzejnik bo na stropie drewnianym według mojej wiedzy ciężko zrobić podlogowke.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrafal99 Zobacz post
    Padło na grzejnik bo na stropie drewnianym według mojej wiedzy ciężko zrobić podlogowke.
    Skoro tak uważasz.
    Czego teraz oczekujesz? Że ktoś zrobi Ci projekt instalacji? Tylko po co, jak masz już zrobione.
    Grzej tym, co masz - i składaj reklamację u speca, co tak zrobił (a jak zgodnie z projektem zrobił, to do projektanta) jak nie działa prawidłowo.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    "Padło na grzejnik bo na stropie drewnianym według mojej wiedzy ciężko zrobić podlogowke. "

    Marna ta Twoja wiedza...
    O suchej podłogówce nie słyszałeś...

    Tak masz jak Ci Twoja wiedza pozwoliła.
    Jak działa to co jest - jest dobrze.
    A kosztuje tyle ile musi.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #9
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Są gotowe styropiany ok 3 cm z rowkami na rurki pex i na tym robi się podłogę np osb plus co tak kto chce , po uja te kaloryfery?

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rrafal99

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Slupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie przychylne odpowiedzi które w 100% dały odpowiedź na moje pytania.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rrafal99

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Slupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    [QUOTE=rrafal99;7853879]Dziękuję za wszystkie przychylne odpowiedzi które w 100% dały odpowiedź na moje pytania..

  12. #12

    Domyślnie

    Spokojnie poczekaj, na pewno znajdzie się tu na forum ktoś chętny by Ci pomóc.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrafal99 Zobacz post
    Dziękuję za wszystkie przychylne odpowiedzi które w 100% dały odpowiedź na moje pytania.
    Masz na myśli te?
    Cytat Napisał rrafal99 Zobacz post
    Czy zastosowanie sprzęgła hydraulicznego to dobre rozwiązanie?
    Jaka powinna być ustawiona temp na piecu żeby był jak najbardziej ekonomiczny?
    Jaka temp powinna wchodzić w podlogowke
    ?


    1. Złe, ale w tej sytuacji konieczne.
    2. Taka, jaka jest potrzebna dla utrzymania wewnątrz takiej temperatury, jaką lubisz przy aktualnych warunkach zewnętrznych. Zmienia się w zależności od warunków zewnętrznych.
    3. j.w.

    Wrzuciłbyś OZC z obciążeniami poszczególnych pomieszczeń i projekt wg którego wykonano instalację, to może dostałbyś precyzyjniejsze odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 26-09-2019 o 10:11

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...

    Wrzuciłbyś OZC z obciążeniami poszczególnych pomieszczeń i projekt wg którego wykonano instalację, to może dostałbyś precyzyjniejsze odpowiedzi.
    Kol Rafal99 prosił zebys nie był złosliwy, jakie ozc jaki projekt?. Zarty sie Ciebie trzymaja.

  15. #15

    Domyślnie

    Górę grzeje tak, by złamać/przełamać temperaturę.
    W skrócie, ma być plus...
    Spokojnie może ustawić kondensata pod podłogówkę na parterze z pominięciem różnych wynalazków.
    Góra nie zamarznie, bo:
    -ma grzejniki, mimo że słabo dogrzewają, jednak grzeją
    -straty parteru przez strop

    Według mnie, nie ma żadnego problemu.
    Zasilić grzejniki dodatkowym obiegiem z podłogówki.

    Jeśli się mylę, poprawcie mnie.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 01-10-2019 o 10:55
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony