dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wykonanie przyłączy...przed budową czy po?

    Witam, otrzymałem właśnie decyzję o warunkach zabudowy, działka rolna przekształcona bez problemu w działkę budowlaną. Teraz dylemat...zbroić działkę już teraz czy wykonać przyłącza po wybudowaniu domu? Od razu powiem że budowa będzie realizowana w ciągu kilku lat (etapami), a dostęp do prądu i wody mam ze swojej działki obok. Najchętniej to starałbym się już o pozwolenie na budowę ale potrzebne są warunki techniczne przyłączenia do sieci wodociągowej i elektrycznej. Na stronie Tauronu wyczytałem że warunki techniczne wiążą się z podpisaniem umowy na dostarczenie prądu, a ja nie chciałbym już zakładać na działce prądu bo i tak nie będę z niego korzystał dopóki nie wybuduję domu. Czy można wykonać warunki techniczne potrzebne do wniosku o pozwolenie na budowę bez podpisywania umów na dostarczanie i wykonanie przyłączy?
    Bardzo proszę o pomoc

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Wydanie warunków technicznych na podłączenie do sieci z niczym się nie wiążą bo nie mogą. Są to tylko wiadomości dla inwestora czy podłączenie jest w ogóle możliwe oraz wypunktowane szczegóły które należy spełnić aby zostać przyłączonym .
    Warunki techniczne są ważne przez 2 lata.
    Dopiero wystąpienie do usługodawcy o podłączenie do sieci jest wiążące gdyż spisana jest umowa ale podłączenie niestety trwa jakiś czas gdyż dostawca może nie mieć środków lub ma inne przyłącza w planach dlatego należy czekać.
    Jeśli Twoja działka jest obok i ma wszelkie media to na razie niczego nie podpisuj ale warunki są potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę więc musisz je uzyskać. Podczas budowy wody jest potrzebne zaledwie kilka kubików więc zaopatrz się w zbiornik typu MAUSER 1m3 który będziesz napełniał wężem ze swojej działki obok. Tak samo z energią elektryczną. Pod koniec budowy kiedy już wykonana będzie instalacja elektryczna i elektryk wyda tobie stosowne dokumenty wystąpisz o przyłączenie oraz będziesz mógł czekać na pojawienie się skrzynki na granicy działki.
    Podczas budowy nie warto przyłączać samej działki ponieważ taryfa budowlana jest dość droga więc po pojawieniu się domu w stanie surowym zamkniętym będziesz mógł postarać się o zwykłą taryfę domową.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Idź i podpisuj umowę z tauronem i nie słuchaj że będziesz płacił za prąd budowlany. Gdyż nie ma czegoś takiego bo ty nie jesteś przedsiębiorcą i nie prowadzisz na działce DG. Ja miałem prąd a jeszcze się nie budowałem i miałem taryfe G a nie C czyli przemysłową. Wystarczy że jak będziesz wypełniał wniosek wpiszesz np. altana albo zasilanie ogródków działkowych. Poczytaj elektrodę.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Niczego nie rób przed fundamentami, bo wykopy często ujawniają takie niespodzianki zmuszające do zmiany posadowienia i projektu
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony