dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Podział działki a dostęp do drogi

    Moi drodzy,
    Może wy mnie trochę nakierujecie bo po wizycie w urzędzie gminy widzę że tam nie ma pomocy, tylko ciśnienie.mi się podniosło.
    Sprawa wygląda tak że mam swoją działkę 175/5. Jest ona wąska a długa z przodu jest dostęp do drogi. I teraz.problem. chciałabym mieć wjazd na tył działki. Sąsiadka od działki nr 179/10 jest jak najbardziej chętna pas swojej działki sprzedać. Pani w gminie w ogóle się ten pomysł nie podobał. Tak.powiedziala wprost. Stąd pytanie. Czy to jest w ogóle jakoś możliwe żeby mieć do tej działki wjazd z tyłu? Jak to zrobić żeby ewentualnie kiedyś w.przyszlosci moc swoją działkę podzielić np dla dziecka żeby.mozna było tam postawić dom.
    Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1569494300708..jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	435195  

  2. #2

    Domyślnie

    Nie widzę przeciwwskazań, można wydzielić z działki 175/10 dojazd, lub dogadać się z sąsiadką i ustanowić służebność przejazdu.
    Działkę 175/5 wtedy można podzielić i powstanie ładna działka budowlana o ile miejscowy plan czy wz dopuszczą.
    Bardziej by mnie ta kanalizacja niepokoiła czy się zmieści dom.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    To nie jest konkurs piękności, "pani z gminy" to nie jury, więc nie ma tu nic do gadania. Liczy brak przeciwskazań od strony MPZP lub założeń do planu oraz wola właścicieli działek. W razie gdyby w MPZP był zapis o minimalnej powierzchni działek kolidujący z podziałem (nowa działka byłaby mniejsza od zapisu w MPZP) to wówczas służebność rozwiązuje problem. W przypadku oślego uporu gminy i pisemnej odmowy wydania decyzji (negatywne postanowienie) przysługuje ci odwołanie do SKO. Dlatego wszystko na piśmie!!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony