dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 68
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie będę tu pisał bzdur w stylu Arturo że 1kWh kosztuje 29gr czy jeszcze mniej bo coś tam. Nie mam żadnych taryf nocnych, dziennych czy północnych a zwykła G11 czyli stała cena prądu przez cała dobę, obecnie jest to 52gr brutto ze wszystkimi opłatami za 1kWh.
    PCI bez syfu, roboty i kiwnięcia palcem w bucie 2037,42pln
    Czy temperatura i komfort jest taki sam jak przy kotle na ekogroszek ?
    Ile stopni utrzymujesz w domu w okresie zimowym ?
    Temperatura jednakowa przez całą dobę czy schładzasz do spania i kiedy nie ma Cię w domu ?
    Który operator ma G11 po 52 gr ze wszystkimi opłatami ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Karoka żwawo przechadzając się przez swój plac pełen węgla, spoglądając w oddali na magazyn z kotłami spotyka nieznajomego.

    Klient: Panie, chciałbym jakiegoś RBRa na 100m2
    Karoka: oszalałes Pan? Kup se pompę, inaczej będziesz dymił i truł ludzi. Poza tym ten ciągły syf w kotłowni, nie ma sensu.


    Ta, jasne.
    Wiem że Ciebie takie zachowanie by dziwiło ale powiem Ci że już kilku pogoniłem co chcieli na takie domki śmierdziela, kilku udało namówić się na bardziej cywilizowane systemy ogrzewania niż groszek czy pellet, ba nawet mój sprzedawca pompy zaprosił mnie do współpracy bo się nie wyrabiają z montażami hydraulicznymi i tak śmiesznie się złożyło że w piątek montujemy pierwszą pompę dla klienta w Jelczu-Laskowicach, w sumie pierwsza to była moja
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Czy temperatura i komfort jest taki sam jak przy kotle na ekogroszek ?
    Ile stopni utrzymujesz w domu w okresie zimowym ?
    Temperatura jednakowa przez całą dobę czy schładzasz do spania i kiedy nie ma Cię w domu ?
    Który operator ma G11 po 52 gr ze wszystkimi opłatami ?
    Tutaj masz z grubsza: https://forum.muratordom.pl/showthre...ighlight=szafy
    Jak coś to pytaj.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jak coś to pytaj.
    Ile w przybliżeniu zapłaciłbyś za pompę ciepła, modernizacje poddasza (to co zrobiłeś u siebie) , modernizacje kotłowni (przystosowanie pod PC) i panele fotowoltaiczne gdybyś był laikiem ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    To fajną masz metodę że odmawiasz sprzedaży produktów ze swojego asortymentu. Żeby nie było, też jestem przeciwnikiem kotłów na paliwo stałe w nowym domu, a w szczególności grochu.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Ile w przybliżeniu zapłaciłbyś za pompę ciepła, modernizacje poddasza (to co zrobiłeś u siebie) , modernizacje kotłowni (przystosowanie pod PC) i panele fotowoltaiczne gdybyś był laikiem ?
    Pompa weszła do sprzedaży w Polsce bodajże w kwietniu zeszłego roku, to nowy model gdzie można zasilać instalacje na grzejnikach z temp do 65 stopni na czynniku R32, Daikin to też jedna z drogich firm niestety i pompa też tanio nie wyszła ale że nowości nigdy się nie bałem postanowiłem kupić coś nowego.
    Kosztowało to chyba 22400pln, montaż i uruchomienie dodatkowo 2 tysie ( montaż hydrauliczny po mojej stronie ). Modernizacja poddasza? w sumie dorzuciłem na strop wełny kupionej w Casto 15-tki po chyba 6,65pln/m, podawałem na świeżo chyba w tamtym wątku o szafie. Modernizacja kotłowni? odcięcie i wywalenie kotła a zasilanie i powrót instalacji domu podpięte do pompy, żadnych buforów czy innych pierdół. Panele założyłem wcześniej jak pompę a w tym roku rozbudowałem tylko instalację tak żeby nie przekroczyć magicznych 10kWp. Jak już wiele razy pisałem, panele nie mają nic wspólnego ze zużyciem prądu przez pompę, czy prosto ze słupa czy z paneli przepali tyle samo prądu bo niektórzy traktują to jako jakiś argument tego że grzanie pompą u mnie wychodzi tanio, to bzdura na resorach. Trzeba pamiętać że te panele nie są za darmo, ja po prostu zapłaciłem z góry na kilka lat do przodu za prąd. Dopiero za kilka lat będzie można powiedzieć że jestem do przodu. Za ile? jeśli prąd nie podrożeje to w moim przypadku jakieś 7,5 roku, jeśli podrożeje to szybciej.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jak widać pompa z najwyższej półki kosztuje prawie tyle co obecnie eliksa włoski kocioł na pallet a wystarczy wejść na wątek o pompach i okazuje się że ludzie grzeją pompami gdzie ich cena była w okolicy 17 tysięcy i to z zasobnikiem CWU, bodajże Kaszpir tyle dał za swojego szajsunga, grzeją ludzie pompkami z Juli po niecałe 8 tysi i jakoś nie pozamarzali w domach bo dalej piszą na forum

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    To fajną masz metodę że odmawiasz sprzedaży produktów ze swojego asortymentu.
    Przecież pisałem Ci w innym wątku że pewnie Cię to zdziwi, są i tutaj tacy co dzwonili i usłyszeli i to bardzo dosadnie co myślę o pakowaniu smroda groszkowego czy pelletowego do nowego domku czy nawet starszego małego mieszkania. Niektórych udaje się przekonać niektórych nie i znajdzie się taki który wsadzi gniota 20kW tam gdzie ja powiedziałem że nie mam kotła odpowiedniego mocą do tego mieszkania czy domu.
    Powiem Ci jeszcze coś ciekawego, czystym przykładem jest moja teściowa, której właśnie tak powiedziałem i nie dlatego że jej nie lubię a dlatego żebym dalej był dobrym zięciem poważnie. I co? znalazł się taki co wstawi jej kocioł z podajnikiem na 42m i 5 grzejniczków alu, nie wszystkie mają po 10 żeberek.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  9. #49

    Domyślnie

    karoka możesz napisać ile kosztowała instalacja fotowoltaiczna ? Ile jest w stanie wytworzyć energii ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    karoka możesz napisać ile kosztowała instalacja fotowoltaiczna ? Ile jest w stanie wytworzyć energii ?
    A dlaczego nie mogę? przecież mi ani nie dołożysz ani nie zabierzesz
    Wyszło coś między 4200 a 4300 za 1kWp, tak myślę "normalna" cena bez kiwnięcia palcem.
    Masz uzysk z 2018, instalacja ruszyła 20 czerwca i obecny rok, gdzie gdzieś końcem marca była instalacja rozbudowana.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	13,9 KB
ID:	435430   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	14,6 KB
ID:	435431  
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  11. #51

    Domyślnie

    Karoka.

    Okej z wrzuconych przez Ciebie zdjęć nie pozyska się żadnych informacji , bo po prostu nic nie widać.

    Podsumowanie u Ciebie jest takie .

    Pompa + kotłownia 25-27 tys ( cena dla laika)
    panele około 30 tys
    wełna pomiędzy krokwie i na strop - niewiadomo

    Czyli musiałeś zainwestować około 55 - 60 tyś

    Teraz napisz mi jeśli możesz jakiej powierzchni jest dom w którym mieszkasz ?

    Jaką pompę ( o jakiej mocy) musiałbym kupić do domu 200 mkw , oczywiście po wykonaniu dodatkowej termoizolacji ostatniego stropu i skosów.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Eee no chłopie ja w brylach widzę ale podam Ci.
    Od czerwca 2018 do końca roku instalacja dała 3857,55kWh, w 2019 do dzisiaj 9660kWh.
    Już pisałem że PV nie mają nic do zużycia prądu przez pompę bo widzę że Ty tez próbujesz w to plątać panele jako koszty pompy.
    Jak pisałem pompa na ogrzewanie CO i CWU pobrała za rok 3918kWh czy panele czy byłby to słup, to się nie zmieni.
    Koszt pompy to około 24,5 tysia i tego się trzymaj. Za tą wełnę w promocji z Casto nie pamiętam dokładnie ale około 800pln.
    Żeby wiedzieć jakiej pompy będziesz potrzebował po termomodernizacji swojego domu najlepiej zrobić OZC, będziesz wiedział, ja tego nie wiem jak będzie wyglądała ta termomodernizacja to i skąd mam wiedzieć jakiej mocy pompa byłaby Ci potrzebna?
    Aha, dom poniemiecki około 135m

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Eee no chłopie ja w brylach widzę ale podam Ci.
    Co to za bryle? Chcę takie. Jak z NCIS
    Czy oby na pewno otwierałeś załączniki, które zamieściłeś na forum?

    Ceny kotłowni też wszyscy pozazdraszczają zapewne. Nie zasypali na priva prośbami o namiary na sprzedawcę?

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Ano otwieram jeszcze raz teraz, może są małe ale widzę ile tam jest nie potrafię zrobić większych, tak mi zapisało.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Już pisałem że PV nie mają nic do zużycia prądu przez pompę bo widzę że Ty tez próbujesz w to plątać panele jako koszty pompy.
    Może źle napisałem. Nie chodziło mi o to aby namieszać.
    Rozumiem to tak że energia wytworzona przez panele pokrywa Ci koszty ogrzewania , CWU i pozostałą zużytą energię w domu.
    Pompa 4000 kWh , pozostała energia szacuję na 3000 kWh (jeśli się grubo mylę to popraw) Co zrobisz z nadwyżką energii wyprodukowaną przez panele ?
    Pytam bo poprostu nie wiem.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Karoka to znajdź mi tą pompę z wyższej półki w cenie mojego kotła (15 000zl).

    Można wiedzieć jakie miałeś rachunki za prąd?

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Potrzeby na prąd bytowy mam dużo wyższe, płaciłem za prąd przed zamontowaniem paneli około 250pln/miesiąc, wcześniej gdy mało było w domu urządzeń energooszczędnych było to 280 a nawet po 320pln miesięcznie. Obecnie wiadomo że nie "przejesz" tego prądu także zużywasz produkcję na bieżąco a nadprodukcja wędruje do ZE, tą nadprodukcję zużywam w zimie, panele wtedy mało produkują także wyciągasz prąd z "piwnicy" naprodukowany latem.
    Jak wiadomo nie ma nic za darmo, w instalacjach o mocy do 10kWp odbierasz 80% tego co oddałeś a powyżej 10kWp tylko 70% także przy dobieraniu mocy instalacji trzeba brać to pod uwagę jeśli ma się na celu zlikwidowanie rachunków za energię do zera, ale chyba o tym już czytałeś skoro się tym interesujesz.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Hehehe Karoka, widzę telepatia działa

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Karoka to znajdź mi tą pompę z wyższej półki w cenie mojego kotła (15 000zl).

    Można wiedzieć jakie miałeś rachunki za prąd?
    Eliks ja Ci nic nie będę szukał, poczytaj wątki pompowe, Kaszpir ma bodajże szajsunga i z tego co pisał dał 17 tysi z montażem i zasobnikiem na CWU chyba 250 czy 300L, czyli masz pewnie pompę do 15 tysięcy. Obecnie Twoje cudo z tego co pisał Puławiak to już nie 15 a prawie 21 tysięcy i to na 8 procent.
    Rachunki masz w poprzednim poście.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Hehehe Karoka, widzę telepatia działa
    Ano
    Niestety co by tu kto nie pisał, rynek kotłowy się kurczy i to w dużym tempie, ludzie są coraz wygodniejsi, ceny kotłowni na paliwa stałe nie są niskie i skoro mam wyłożyć podobną kasę czy nawet trochę wyższą w imię wyższego komfortu obsługowego ludzie będą wybierać i wybierają wygodę.
    Eliks Ty to chyba nie pamiętasz jakie tu wojny z pompiarzami prowadziłem lata temu? widzisz na co mi przyszło po latach? aż wstyd, hehe
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony