dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie schody dywanowe

    Witam

    Może są na forum użytkownicy (lub wykonawcy) schodów dywanowych na betonie. Otóż chciałbym podpytać o praktyczność takiego rozwiązania i jakieś rady.
    Schody takie wyglądają super ale w zależności od wykonawcy słyszałem, ze:
    - mogą się rozeschnąć i powstają szpary (duże dziury) na leczeniu podstopnicy i trepu - których przy normalnych schodach nie widać bo podstopnice są łączone od spodu z trepami

    - przez to,że trepy nie maja nosków to często chcąc kopie się palcami podstopnice?

    jakieś inne rady/opinie?

    Finalnie już sam montaż - na kołki czy klej kauczukowy? I czy ktoś się spotkał z trepami/schodami grubości 2 cm

    dzięki z góry.

  2. #2

    Domyślnie

    Człowiek, do którego dałem Ci kontakt robi u mnie coś takiego jak poniżej. Nic nie mówił, ale też nie pytałem Jeszcze ich nawet nie mam, więc trudno mi powiedzieć jak będzie z rozsychaniem.


  3. #3

    Domyślnie

    Hej, myślę że może Ci pomóc tekst który napisałem dotyczący schodów dywanowych na beton. Tak w ramach uzupełnienia odpowiedzi na Twoje pytania to szpary oraz pęknięcia liniowe powstają w momencie kiedy zostanie użyte drewno niedosuszone. Prawidłowa wartość wilgotności przy tarcicy 50mm to 6-8%, a stolarze pozwalają sobie na stosowanie drewna 10-12%. Drugim parametrem jest wilgotność względna powietrza w czasie użytkowania, dla drewna dębowego prawidłowa wartość to 45-65%. Pozdrawiam DH

  4. #4

    Domyślnie

    Foto, przykład dębowych schodów dywanowych gr. 40mm

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid Helta Zobacz post
    Foto, przykład dębowych schodów dywanowych gr. 40mm

    bardzo ładne - ale 40mm to wygląda grubo chyba my myśleliśmy nad 20 max 30mm...czy to powoduje jakies problemy?

    Widzialem strone - to mam rozumieć,ze w warsztacie montujecie caly bieg - np. 8 trepów i później tylko przykładacie u inwestora czy segmentami trep/podstopnica?

    A jak to jest z tym kopaniem podczas wchodzenia? i finalnie co na takie dywanowe lepsze z debu czy jesiona..?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 29-09-2019 o 22:53

  6. #6

    Domyślnie

    Osobiście mam tak wykonane schody. Materiał - jesion.
    Jak to się będzie sprawować pod względem pękania czy prężenia, zobaczymy po latach.. Obecnie schody zamontowane od ok. 5 miesięcy i nic się nie dzieje. Grubość dech - 40 mm. Schody były montowane na kołki fischer zatapiane dodatkowo w kleju natomiast pustka między deską a betonem wypełniana pianką. Całość połączona cholernie precyzyjnie i myślę, że wykonawcy raczej unikają takich robót. Generalnie ciężko miałem znaleźć fachowca.
    Dodam, że ostatni schodek (na piętrze) został zamontowany wg mojej opinii wadliwie, w związku z czym zareklamowałem usługę. Właściciel bezkosztowo poprawił usterkę i w związku z tym mogę go polecić z czystym sumieniem (jak coś na priv).

    Co do samego użytkowania, póki co nie zauważyłem żadnych problemów. Chodzi się wygodnie i ciepło

  7. #7

    Domyślnie Schody dywanowe na beton

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    bardzo ładne - ale 40mm to wygląda grubo chyba my myśleliśmy nad 20 max 30mm...czy to powoduje jakies problemy?

    Widzialem strone - to mam rozumieć,ze w warsztacie montujecie caly bieg - np. 8 trepów i później tylko przykładacie u inwestora czy segmentami trep/podstopnica?

    A jak to jest z tym kopaniem podczas wchodzenia? i finalnie co na takie dywanowe lepsze z debu czy jesiona..?

    Pozdrawiam
    Witam serdecznie, grubość 40mm jest prawidłową wartością w stosunku grubość do szerokości klejenia blokowego (cieńszych nie zrobimy).
    Na zakładzie składamy cały bieg nawet do 8 stopni schodowych, w tej formie jest uszlachetniana powierzchnia oraz realizowany montaż.
    Dąb czy Jesion - odpowiedź na to pytanie generuje rynek (90% desek podłogowych oraz paneli podłogowych) wykonanych jest z dębu lub o fakturze dębu. Jeżli na podłogach, drzwiach, frontach kuchennych będziesz miał określony gatunek drewna to przekładasz go analogicznie na schody.
    Pozdrawiam
    Dawid Helta
    https://www.helta.pl/schody-drewnian...ywanowe-beton/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony