dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Śmiesznie małe warszawskie metro

    Metro w Warszawie jest jedynym systemem metra w Polsce. Jest ono śmiesznie małe co przyczynia się to do olbrzymich problemów komunikacyjnych i olbrzymiego zanieczyszczenie powietrza- Warszawa jest najbardziej zanieczyszczoną stolicą w Europie, a Polska najbardziej zanieczyszczonym krajem w Europie.
    W Warszawie jest prawie 2 razy więcej samochodów/osobę niż
    w Berlinie i ponad 4 razy więcej na osobę niż w Kopenhadze czy Amsterdamie!
    Gdy byłem w Warszawie jakiś czas to byłem w szoku jaki ścisk jest w tramwajach i metrze w godzinach szczytu. Normalnie jak w kraju 3 świata. Nigdzie w Europie, w normalnych krajach, nie widziałem czegoś takiego.

    Jeśli chodzi o europejskie stolice mające metro, to po metrze, w prawie 3 razy mniejszej, Kopenhadze jest to najmniejsze metro w Europie jeśli chodzi o długość linii i jedno z najmniejszych jeśli chodzi o ilość stacji.
    Oczywiście jednak należy liczyć długość metra i liczbę stacji do liczby mieszkańców miasta- tu sytuacja Warszawy wypada jeszcze gorzej...
    Jeśli chodzi o stosunek liczby mieszkańców do liczby stacji metra to Warszawa, po Mińsku na Białorusi, wypada najgorzej w Europie- najwięcej mieszkańców na jedną stację metra.
    Najlepiej wypada Oslo- stolica Norwegii. Tabela poniżej:



    Jeśli chodzi o stosunek liczby mieszkańców do długości metra to Warszawa jest najgorsza w Europie. Najlepsze są Ateny, Oslo i Sztokholm.


    Plan warszawskiego metra:


    Plan metra w w Oslo, które liczy trzy razy mniej ludności niż Warszawa:


    Plan metra w Londynie (zbyt duży plik by zamieścić bezpośrednio):
    https://upload.wikimedia.org/wikiped...ssrail_map.svg
    Ostatnio edytowane przez nykulla ; 28-09-2019 o 08:13

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    nie zapominajmy, przed wyborami, czyja to wina. Wielkość metra w Warszawie przypomina katastrofę w Czarnobylu...
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3

    Domyślnie

    Cała Polska w mniejszym czy większym stopniu przypomina katastrofę. Warszawa jest tylko tym miejscem gdzie widać te złe polskie cechy w pigułce. Metro warszawskie to tragedia jeśli chodzi o jego wydajność, jak i cały tamten transport.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał nykulla Zobacz post
    Metro w Warszawie jest jedynym systemem metra w Polsce. Jest ono śmiesznie małe .............
    Zaczepka bez szerszego spojrzenia na temat.
    Metro w Londynie startowało w styczniu 1863 roku. W Polsce wtedy stawiano kosy na sztorc, wybuchło Powstanie Styczniowe.
    Metro w Oslo poczatki miało w 1912 roku - linia Ekeberg. Metro oficjalnie otwarto w 1966r czyli 53 lata temu.
    Warszawskie metro wystartowało w 1995 roku. Raczysz zauważyć różnicę?
    Tamte kraje nie miały tradycyjnych hamulcowych. U nas to stoi na głowie od 1053 lat.
    Itd, itp.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Warszawskie metro wystartowało w 1995 roku.
    Doprawdy?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    "W 1925 podjęto pierwszą uchwałę o wybudowaniu metra w Warszawie, w 1927 zatwierdzono plany i rozpoczęto badania geologiczne. W 1929 utworzono Referat Kolei Podziemnej, który miał odpowiadać za budowę. Wielki kryzys lat 30. spowodował wstrzymanie prac. "
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    O tych projektach wie każdy średnio ogarnięty człowiek. Napisałem 1995, bo wtedy metro ruszyło fizycznie. Plany, projekty, uchwały nie przewiozły ludzi. Podobnie walka z kurzawką przy próbach metra głebokiego w latach 1950-57, pod ziemia została masa betonu i żelastwa, o kosztach nikt nie mówi.
    PKF https://www.youtube.com/watch?v=wFzZ6pNLjKs
    Wiedziałem o tym w szkole, nauczyciel nam powiedział pod koniec królowania tow. Wiesława
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 28-09-2019 o 15:06 Powód: Wiedziałem....

  8. #8
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał nykulla Zobacz post
    Metro w Warszawie jest jedynym systemem metra w Polsce. Jest ono śmiesznie małe co przyczynia się to do olbrzymich problemów komunikacyjnych i olbrzymiego zanieczyszczenie powietrza- Warszawa jest najbardziej zanieczyszczoną stolicą w Europie, a Polska najbardziej zanieczyszczonym krajem w Europie.
    W Warszawie jest prawie 2 razy więcej samochodów/osobę niż
    w Berlinie i ponad 4 razy więcej na osobę niż w Kopenhadze czy Amsterdamie!
    Gdy byłem w Warszawie jakiś czas to byłem w szoku jaki ścisk jest w tramwajach i metrze w godzinach szczytu. Normalnie jak w kraju 3 świata. Nigdzie w Europie, w normalnych krajach, nie widziałem czegoś takiego.

    Jeśli chodzi o europejskie stolice mające metro, to po metrze, w prawie 3 razy mniejszej, Kopenhadze jest to najmniejsze metro w Europie jeśli chodzi o długość linii i jedno z najmniejszych jeśli chodzi o ilość stacji.
    Oczywiście jednak należy liczyć długość metra i liczbę stacji do liczby mieszkańców miasta- tu sytuacja Warszawy wypada jeszcze gorzej...
    Jeśli chodzi o stosunek liczby mieszkańców do liczby stacji metra to Warszawa, po Mińsku na Białorusi, wypada najgorzej w Europie- najwięcej mieszkańców na jedną stację metra.
    Najlepiej wypada Oslo- stolica Norwegii. Tabela poniżej:



    Jeśli chodzi o stosunek liczby mieszkańców do długości metra to Warszawa jest najgorsza w Europie. Najlepsze są Ateny, Oslo i Sztokholm.


    Plan warszawskiego metra:


    Plan metra w w Oslo, które liczy trzy razy mniej ludności niż Warszawa:


    Plan metra w Londynie (zbyt duży plik by zamieścić bezpośrednio):
    https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/13/London_Underground_Overground_DLR_Crossrail_map.sv g
    Przepraszam ,że zapytam. Co Ty tutaj robisz z tymi poglądami - relacjami na FM? Zakładasz tematy i czego oczekujesz od forumowiczów ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przepraszam ,że zapytam. Co Ty tutaj robisz z tymi poglądami - relacjami na FM? Zakładasz tematy i czego oczekujesz od forumowiczów ?
    On tu przyszedł siać zamęt i propagandę pisowską.
    Zapewne nigdy nie mieszkał i nie mieszka w Warszawie, nie ma pojęcia o zamieszkiwaniu w Niej.
    Mało tego, post napisał 29IX i przedstawia nie aktualne dane. metro w Warszawie jest dłuższe od połowy września.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 30-09-2019 o 06:31


  10. #10

    Domyślnie

    Haha. Jaką propagandę PiSowską??? Nie popieram PiSu, ale tym bardziej nie popieram PO. W Warszawie mieszkałem parę lat i jest to jedno z gorszych miast w Polsce. Większość miasta jest po prostu obskurna- nawet w centrum ulice np. żelazna itp. wyglądają tragicznie, nie mówiąc o Pradze- co jest po prostu paskudna i brzydka, a transport jest tragiczny w godzinach szczytu jak w kraju 3 świata. Zimą ciężko oddychać w tym mieście i paradoksalnie najgorzej jest na obrzeżach, a nie w centrum, bo tam jest pełno domków jednorodzinnych palących kaloszami w piecach. Buractwo, obskurne budynki i brud- z tym mi się kojarzy Warszawa najbardziej. Ja jestem z Pomorza i porównuję z niewielkimi miejscowościami na Pomorzu akurat.
    Co? Powstała kolejna stacja metra w Warszawie? Heh, a co to zmienia z w tym zestawieniu? Jakby 10 powstało to może coś by zmieniło.
    Ostatnio edytowane przez nykulla ; 30-09-2019 o 08:23

  11. #11

    Domyślnie

    Aha, nie wiedziałem, że można w ten sposób rozmawiać na forum?
    BTW, tak właśnie wygląda znaczna część Warszawy, jak na tym zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mala.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	435326

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ban na 7 dni za wulgarne i agresywny atak na forumowicza dla patrick99

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał nykulla Zobacz post
    Aha, nie wiedziałem, że można w ten sposób rozmawiać na forum?
    BTW, tak właśnie wygląda znaczna część Warszawy, jak na tym zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mala.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	435326
    Do momentu połączenia, takie ulice trafiały się w Berlinie Wschodnim. Niestety, jesteśmy zapóźnieni o 50 lat względem zachodniej Europy z powodu tego, że zachodnia Europa oddała nas Stalinowi po II WŚ.
    I póki istnieją zapisy prawa opierające się na mentalności socjalistycznej (vide Ustawa o Ochronie Praw Lokatorów) wygląd kamienic się nie zmieni, bo nikomu nie opłaca się w nie inwestować.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Śmignałeś kilka razy na Zachód, dzieki obecności Polski w UE uczyniłeś to z minimalnym pokazywaniem paszportu, o kolejkach po wizy i dewizy (promesy dewizowe) , o staniu do odprawy na granicy pod szlabanem pojęcia masz ZERO .
    Bywałeś w krajach w których szanuje się pracę a nie jak u nas ofiarę i modlitwę. Po czym to poznać? Ano choćby po tym że protestant w kościele ma swoje opłacone miejsce i po tygodniu pracy w kościele może spokojnie usiąść a nie jak u nas stać w kolejce do obietnicy. To eufemizm.
    O stanie posiadania może coś?
    W tamtych krajach wspólnota religijna może mieć kosciół (obiekt) i teren wokół, może także cmentarz. I koniec.
    U nas podstawowa organizacja religijna ma trzy razy więcej hektarów niż powierzchnia Warszawy, 1628km^2 versus 570km^2 .
    Dla ułatwienia: 100ha = 1 km^2
    >>> dane z 2010 roku >>>https://www.polityka.pl/tygodnikpoli...-kosciola.read
    Wpływy z dopłat Unijnych do uprawianych hektarów sam sobie wygoogluj, hotele i biurowce wynajmowane też znajdziesz - o ile nie lękasz się i zechcesz.
    O przepływie pieniążków coś?
    W Niemczech jest Kirchensteuer, podatek kościelny (procentowy, różny w róznych landach), deklarujesz przynależność do gminy wyznaniowej i właściwy procent organy skarbowe przekazują do kurii. Oficjalnie, przez bank, jasne i proste.
    U nas jak?
    Wszelkie wpływy -tace, chrzty, śluby,kolędy, pogrzeby - z rąsi do rąsi czyli czarna strefa. O darowiznach szkoda gadać.
    O pogrzebach, hahaha wiem dobrze bo chowałem przodków.
    Stanisław bezrobotny przywiózł mi dwa auta - tekst z filmu to słowa dyrektora z Radyja.
    Nie chodzi aby zebrać i zrobić, chodzi aby zbierać i zbierać... - luźny cytat z filmu.
    Nie mów o podatku kościelnym w Polsce - to co jest to kpina z ludzi.
    Procent od ilości mieszkańców w parafii (O boże! Mieszkańców a nie wiernych! O la boga!)
    Stawka za kwartał mniejsza niż ja za miesiąc płaciłem ZUS, a duchownym ZUS płaći państwo czyli my wszyscy bez względu na światopogląd i religię.
    Ile to nas kosztuje?
    Szacunki masz w cytowanym artykule, niektórzy twierdzą że 10 razy niedoszacowane (polecam lekturę "Kasa pana boga" - autor Seweryn Mosz - TO NIE JEST REKLAMA)
    Pokazujesz zdjecie Warszawy? Udaj się na Wilanów i obejrzyj ŚOB, niektórzy mówią że to wyciskarka do cytryny. Kasy na pewno.
    Policz ile tam kasiorki poszło,jeszcze Licheń, Toruń etc,etc.
    Z mieściny na Pomorzu, za granicą zobaczyłeś kawałek świata urządzonego i budowanego od dwustu lat (albo i więcej) lat pracą pokoleń.
    My usiłujemy coś zbudować od lat 74., niektórzy twierdza że 30. lecz z pijawką na garbie.
    Jakby nie było wiele przed nami. Najbliższa cezura to 13. października.
    Więc staraj się być obiektywny a nie zachłystuj się jak Januszek gumą balonową za czasów wczesnego Gierka .

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał nykulla Zobacz post
    Aha, nie wiedziałem, że można w ten sposób rozmawiać na forum?
    BTW, tak właśnie wygląda znaczna część Warszawy, jak na tym zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mala.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	435326
    Ta sama ulica /Mała/ tylko w innym fragmencie po rewitalizacji


  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Przykro mi ale w Czarnobylu nie ma takich ulic.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #17

    Domyślnie

    Co do kościoła to jestem jak najbardziej za tym by było jak w Finlandii. Są tam dwa wyznania narodowe- protestantyzm i prawosławie. Każdy deklaruje się czy należy do Ewangelicko-Luterańskiego Kościóła Finlandii czy do Fińskiego Kościoła Prawosławnego i wtedy jego podatek w wysokości chyba 1% jest przekazywany na dany kościół. Można też nie należeć do żadnego i wtedy podatek nie jest pobierany. Uważam jednak, że ogólnie polskie prawo, a tym bardziej sposób jego przestrzegania są tak dalekie od logicznego myślenia i tak absurdalne, że akurat nieprawidłowości w kościele nie są najważniejszą z tych rzeczy do naprawy.
    Ostatnio edytowane przez nykulla ; 30-09-2019 o 12:07

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    taka.sama

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Wołowe Lasy
    Kod pocztowy
    96-123
    Posty
    0

    Domyślnie

    Dajcie spokój. Nie da się ukryć, że metro byłoby najlepszym rozwiązaniem i dla Warszawy i dla Krakowa, może jeszcze Wrocław byłby zadowolony z tego rozwiązania, ale prawda jest taka, że w innych krajach metro budowano w czasach, kiedy Polski nie było na mapach, a po wojnie nie oszukujmy się, sytuacja nie była w naszym kraju ciekawa, dlatego wszystkie tego typu inwestycje powstają u nas z ogromnym opóźnieniem. Obecna sytuacja polityczna również nie sprzyja rozbudowie i unowocześnieniu naszego kraju, a raczej doprowadzi je do rychłego upadku.

  19. #19
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ban na 7 dni za wulgarne i agresywny atak na forumowicza dla patrick99
    Dlaczego uznałaś by poinformować Nas w jego wątku o bananie dla w/w ? To chyba nie ten topik?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Przeca najważniejsze jest: Aby Polska rosła w siłę a ludzie dostali żytniej.

    Może żyli dostaniej?
    Kogo to..
    .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony