dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 114
  1. #61
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W weekend pojawiło się tu parę niepotrzebnych postów za którą miałem ochotę rozdać bany (powód to udział w kłótni), ale na szczęście nie było jednomyślności wśród moderatorów:
    Dla niezorientowanych przypomnę:
    - zdjęcie opublikowane na forum można cytować do woli, ale dobrze byłoby zachować umiar w zakresie celu (także wrzucając własne fotki na forum)
    - zdjęcia wzięte z innego miejsca (fb, bloga czy też szerokiego "netu") są zwykle chronione prawem autorskim (nie trzeba tego specjalnie zaznaczać) i zamieszczanie ich na forum bez zgody autora jest niedozwolone.
    Także - proszę o uważniejsze dobieranie materiałów.
    Rozumiem ,że jeśli zrobię fotkę wkleję ja najpierw na swojego bloga , fejsa itp. Wrzucę go z mojego bloga , fejsa itp. tu na FM to kopiujący go ,używając do np.rozgrywek personalnych może robić to do woli bo jest zgodne z tym co piszesz wyżej.

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dla niezorientowanych przypomnę:
    - zdjęcie opublikowane na forum można cytować do woli, ale dobrze byłoby zachować umiar w zakresie celu (także wrzucając własne fotki na forum)
    .
    Potwierdzam, dobrze jest zachować umiar wrzucając swoje fotki na forum.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #63
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Niby ten sam "quote" a jak inaczej brzmi
    Ten wpis jest kierowany do ciebie między innymi. Słyniesz z tego na FM. Anty merytoryczny.

  4. #64
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Jakis "niezaspokojony" dzis? Ale jezeli do mnie to sie dowiedzialem ze mozna cytowac do woli. Jak sie dzielisz swoimi problemami na publicznym fm to nie miej pretensji.
    Watpie w jakakolwiek slawe ale juz wola to niz twoja % jak i "jezykowa..." i "dobrze byłoby zachować umiar w zakresie celu (także wrzucając własne fotki na forum)"...
    Oczywisce wszystkie w "temacie"
    By ci i innym twoim kompanom zaoszczędzić tego , nie wklejam już fotek by mogły cie prowokować do myślenia i wykorzystywania ich w perfidny bezsensowny sposób.Właśnie przez takich jak ty ludzie nie wkleją nic bo wleziesz w ich prywatność (jak to Finlandia pisze dozwoloną na FM) i będziesz się nabijał i szydził.Tak nie kumam o co ci chodzi.To że interpunkcja do bani i także sens wypowiedzi zanika.

  5. #65
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    1. Twoje "sweetfocie" do zadnego wiekszego myslenia nie zmuszaja... te z wøda tez nie. Nie wiem jaki ich cel, ale kreuja obraz ciebie ... o ktory potem beczysz.
    2. To ze nie kumasz ( co dziwne bo przeciez cienki Bolek to ty nie jestes ) juz dawno zrozumialem, ale milo ze sie przyznajesz.
    3. "Wleziesz do prywatnosci...", na publicznym, nie prywatnym fm, gdzie sam sie wystawiasz w takim swietle a nie innym. Gdzie sam upominasz innych o zeczy gdzie
    sam pozostawiasz wiele do zyczenia ( nie nie tylko ortografia )... Ty musisz miec cos z ego nie tak.
    Dobra amen bo galopujesz i głupota cie dogania.

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Rozumiem ,że jeśli zrobię fotkę wkleję ja najpierw na swojego bloga , fejsa itp. Wrzucę go z mojego bloga , fejsa itp. tu na FM to kopiujący go ,używając do np.rozgrywek personalnych może robić to do woli bo jest zgodne z tym co piszesz wyżej.
    Wybacz, nie zrozumiałem tej wypowiedzi.

    Prawo autorskie jest proste: nie jesteś AUTOREM zdjęcia - nie masz prawa do jego dalszej publikacji.
    Są wyjątki, m.in. zdjęcie opublikowane na forum, fb, może być na tych platformach cytowane (np. FM), udostępniane (FB). Ale nie możesz go sobie kopiować na dysk by umieszczać gdzieś dalej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wybacz, nie zrozumiałem tej wypowiedzi.

    Prawo autorskie jest proste: nie jesteś AUTOREM zdjęcia - nie masz prawa do jego dalszej publikacji.
    Są wyjątki, m.in. zdjęcie opublikowane na forum, fb, może być na tych platformach cytowane (np. FM), udostępniane (FB). Ale nie możesz go sobie kopiować na dysk by umieszczać gdzieś dalej.
    ... chyba to za trudne wyjaśnienie dla niektórych
    unde venis et quo tendis

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Doprecyzuję:
    Prawo autorskie jest proste: nie jesteś AUTOREM zdjęcia - nie masz prawa do jego dalszej publikacji BEZ ZGODY autora.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #69
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Doprecyzuję:
    Prawo autorskie jest proste: nie jesteś AUTOREM zdjęcia - nie masz prawa do jego dalszej publikacji BEZ ZGODY autora.
    Uściślę.

    Pisałeś wyżej i nie rozumiesz tego o co pytałem.Powtórzę raz jeszcze .
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dla niezorientowanych przypomnę:
    - zdjęcie opublikowane na forum można cytować do woli, ale dobrze byłoby zachować umiar w zakresie celu (także wrzucając własne fotki na forum)
    Więc zapytałem czy ktoś :
    Rozumiem ,że jeśli zrobię fotkę wkleję ja najpierw na swojego bloga , fejsa itp. Wrzucę go z mojego bloga , fejsa itp. tu na FM to kopiujący go ,używając do np.rozgrywek personalnych może robić to do woli bo jest zgodne z tym co piszesz wyżej.
    Nie rozumiesz tego? Daje przykład chcę byś doprecyzował .

    Np. w temacie dajmy na to , "pokażcie swoje tarasy" , wklejam swój jak dla mnie piękny taras ,którym chcę się forumowiczom pochwalić (jak niesie tytuł topiku) , a ktoś z jakiś tam personalnych powodów kwestionuje to naśmiewając się i używając mojej autorskiej fotki do woli tu na FM , to w/g Ciebie robi to zgodnie z regulaminem FM czy niezgodnie bo prawa autorskie definitywnie i tego procederu zabraniają.? Krótko. Na fejsa wkleiłem sobie fotkę tarasu. Stamtąd wkleiłem na FM. Póki co autor personalnych wycieczek nie widzi skąd pochodzi fotka. To obowiązują go prawa autorskie czy Twoje prawa na FM? Czyli skopiowałem fotkę na FM to już amen wszyscy mogą jak piszesz z umiarem kopiować ze swoją interpretacją wszędzie?

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Rozumiem ,że jeśli zrobię fotkę wkleję ja najpierw na swojego bloga , fejsa itp. Wrzucę go z mojego bloga , fejsa itp. tu na FM to kopiujący go ,używając do np.rozgrywek personalnych może robić to do woli bo jest zgodne z tym co piszesz wyżej.
    To, że zdjęcie wkleiłeś gdzieś w internecie, a następnie na FM nie ma znaczenia. I tu i tam zrobiłeś to ty.
    Prawo autorskie nie zabrania publikacji np. zdjęcia bez podania źródła w ramach cytatu na tym samym blogu, forum. itp. Wiadomo kto jest autorem.
    Natomiast wklejenie na FM zdjęcia z innego miejsca bez podania źródła może być przedmiotem sporu o odszkodowanie. Tym bardziej jeśli u źródła była adnotacja o zakazie powielania materiałów bez zgody autora
    Twoja wklejka zdjęcia z blogu Pawła była złamaniem obowiązujących przepisów.

    Umieszczając na publicznym, ogólnie dostępnym forum zdjęć siebie, rodziny, domu, wnętrza, ogrodu czy cokolwiek innego, należy się liczyć, iż mogą być przedmiotem podziwu, ale także krytyki.

  11. #71
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    To, że zdjęcie wkleiłeś gdzieś w internecie, a następnie na FM nie ma znaczenia. I tu i tam zrobiłeś to ty.
    Prawo autorskie nie zabrania publikacji np. zdjęcia bez podania źródła w ramach cytatu na tym samym blogu, forum. itp. Wiadomo kto jest autorem.
    Natomiast wklejenie na FM zdjęcia z innego miejsca bez podania źródła może być przedmiotem sporu o odszkodowanie. Tym bardziej jeśli u źródła była adnotacja o zakazie powielania materiałów bez zgody autora
    Twoja wklejka zdjęcia z blogu Pawła była złamaniem obowiązujących przepisów.

    Umieszczając na publicznym, ogólnie dostępnym forum zdjęć siebie, rodziny, domu, wnętrza, ogrodu czy cokolwiek innego, należy się liczyć, iż mogą być przedmiotem podziwu, ale także krytyki.

    Mam cię w ignorowanych ale kilka słów wyjaśnienia. Jeśli mógłbym prosić żebyś nie udzielał mi odpowiedzi i nie pytany nie komentował.Jak dla mnie pozostajesz tym złym moderatorem , z którego to powodu miałem wiele nieprzyjemności. Karać jak najbardziej bo to wynika z twego indywidualnego podejścia i statusu FM.Jaśniej się nie da byś to wreszcie zrozumiał.Proszę abyś na mojej skromnej osobie się nie doświadczał i reputacji nadszarpniętej nie naprawiał. EOT.

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Mam cię w ignorowanych ale kilka słów wyjaśnienia.
    Jeśli mógłbym prosić żebyś nie udzielał mi odpowiedzi i nie pytany nie komentował.
    Ciekawe i pouczające stwierdzenie.
    PS Dlaczego niektórzy mają niektórych w ignorowanych?
    Czy wyskakiwanie niebieskiego (może takiego lub innego?, nie wiem bo nikogo nie mam w ignorownych) nie denerwuje lub nie zachęca do podglądania treści wpisu "ignorowanego" Forumowicza ?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 01-11-2019 o 21:11
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Uściślę.

    Pisałeś wyżej i nie rozumiesz tego o co pytałem.Powtórzę raz jeszcze .


    Więc zapytałem czy ktoś :

    Nie rozumiesz tego? Daje przykład chcę byś doprecyzował .

    Np. w temacie dajmy na to , "pokażcie swoje tarasy" , wklejam swój jak dla mnie piękny taras ,którym chcę się forumowiczom pochwalić (jak niesie tytuł topiku) , a ktoś z jakiś tam personalnych powodów kwestionuje to naśmiewając się i używając mojej autorskiej fotki do woli tu na FM , to w/g Ciebie robi to zgodnie z regulaminem FM czy niezgodnie bo prawa autorskie definitywnie i tego procederu zabraniają.? Krótko. Na fejsa wkleiłem sobie fotkę tarasu. Stamtąd wkleiłem na FM. Póki co autor personalnych wycieczek nie widzi skąd pochodzi fotka. To obowiązują go prawa autorskie czy Twoje prawa na FM? Czyli skopiowałem fotkę na FM to już amen wszyscy mogą jak piszesz z umiarem kopiować ze swoją interpretacją wszędzie?
    Greengaz bardzo dobrze wyjaśnił sprawę. Ale że masz go w ignorowanych mentalnie (też mam takie osoby których posty pomijam), to faktycznie nie musisz czytać.
    Odniosę się do Twojego przykładu:
    - fotka tarasu umieszczona na FM może być dalej używana w cytatach na FM.
    - fotka tarasu na FB może być tam dalej udostępniana.
    W obu przypadkach narzędzie jest proste. Na FM to "cytuj", a na FB "udostępnij" i nie pozostawia to żadnego pola do interpretacji. Zapisywanie fotki i jej wklejanie w jakikolwiek inny sposób jest łamaniem praw autorskich.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Link to nie zdjęcie.
    W ogóle tu nie ma co debatować. Jak ktoś (zwłaszcza ktoś kontrowersyjny) wrzuca fotkę do sieci, to tak jakby się godził na to, że będzie dalej w niej krążyła w niekontrolowany sposób. Tu, na forum można zgłaszać takie przypadki i z założenia nie ma wątpliwości co do konieczności ich usunięcia wraz z recydywistami w tym temacie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    .........Jak dla mnie pozostajesz tym złym moderatorem , z którego to powodu miałem wiele nieprzyjemności. Karać jak najbardziej bo to wynika z twego indywidualnego podejścia i statusu FM.Jaśniej się nie da byś to wreszcie zrozumiał.Proszę abyś na mojej skromnej osobie się nie doświadczał i reputacji nadszarpniętej nie naprawiał. EOT.
    Mógłbyś jaśniej?
    Jakież to nieprzyjemności miałeś z mojego powodu?
    Czyja nadszarpnięta reputacja wymaga naprawy - twoja czy moja?

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ja miałem kiedyś nieprzyjemność patrzenia na olbrzymie slowo "du..a" które zamieściłeś w jednym z tematów politycznych.
    Gdyby nie to że te wątki zostały wykasowane, mógłbym Ci ten Twój post zalinkować bo Twoi koledzy moderatorzy nie widzieli powodu aby ten Twój post skasować.
    Zamieszczanie takich obrazków z pewnością reputacji zamieszczającego nie poprawia.
    W tematach politycznych różne strony "dyskusji" zamieszczały określone wpisy na temat tzw. "polityków".
    Miałeś "nieprzyjemność patrzenia" na wpis w temacie politycznym ale to nie jest to samo co wpis o "nadszarpniętej reputacji" danego forumowicza w temacie niepolitycznym.
    Czy z taka samą "nieprzyjemnością patrzenia" czytałeś opisy i określenia "polityków" którzy stali po przeciwnej stronie Twoich sympatii politycznych?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał nykulla Zobacz post
    Współczynnik samobójstw w Polsce i w Krajach Skandynawskich. Ilość samobójstw na 100 000 osób:

    Tylko Polacy nie deklarują się jako szczęśliwe społeczeństwo. My lubimy narzekać.
    Przecież to dziwne, że te rzekomo szczęśliwe, syte, bogate, cudowne,idealnie funkcjonujące społeczeństwo ma te statystyki porównywalne z biedną, ponurą, skomercjalizowaną Polską....

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tylko Polacy nie deklarują się jako szczęśliwe społeczeństwo. My lubimy narzekać.
    Przecież to dziwne, że te rzekomo szczęśliwe, syte, bogate, cudowne,idealnie funkcjonujące społeczeństwo ma te statystyki porównywalne z biedną, ponurą, skomercjalizowaną Polską....
    Jestem szczęśliwy i zadowolony.
    I generalnie nie narzekam bez powodu !!

    Te badania (deklaracje) chyba już nie są aktualne
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Masz tez na mysli szczesliwe Polskie dzieci?
    .
    przeczytaj jeszcze raz mój post

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ja miałem kiedyś nieprzyjemność patrzenia na olbrzymie slowo "du..a" które zamieściłeś w jednym z tematów politycznych.
    Gdyby nie to że te wątki zostały wykasowane, mógłbym Ci ten Twój post zalinkować bo Twoi koledzy moderatorzy nie widzieli powodu aby ten Twój post skasować.
    Zamieszczanie takich obrazków z pewnością reputacji zamieszczającego nie poprawia.

    Serio? Tak było? Zresztą on pisze takie teksty? Przecież jego reputacja jest tutaj płytsza niż rów melioracyjny. Miałem z nim "bliższe spotkanie". Oczywiście potem jeden z moderatorów wykasował jego wpisy z "klasą" i kazał zgłaszać w inny wątku. Jak zgłosiłem to @finlandia wprost napisał, że nie ma obowiązku odpowiadania na pytania. Kabaret. No i ten jego folwark, oj przepraszam blog firmowy. "Fajniej" postępuje z "konkurencją". Swoje posty też usuwa, bo próbowałem odszukać, ale wyparowały. No ale pewnie znów ma zły dzień, może tydzień.
    PS. No ale są tacy co tego nie widzą lub nie chcą widzieć. Zresztą lizusy wszędzie są.
    PS2. "Fajny" wątek.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony