dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 135
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM Avatar Greengaz
    Kod pocztowy
    96-300

Domyślnie

Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ......
    Mają wysokie statystyki samobójstw pomimo deklarowanej szczęśliwości - a może zostali nauczeni mówienia "jestem szczęśliwy", mimo, że w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, ale nie wypada o tym mówić, bo to "nieobywatelskie"?
    .
    Nie jest aż tak żle.

Norwegia - 9,3 /100 000 mieszkańców.

W Europie

Część polskich psychiatrów twierdzi, że do oficjalnych statystyk samobójstw należałoby dołożyć jakiś % wypadków na przejazdach kolejowych, czołówek z TIR-em, czy utonięć itp.
    PS
    Ciekawa jest niska pozycja Holandii i Luksemburga gdzie dopuszczalna jest eutanazja
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 30-09-2019 o 15:58 Powód: PS

Domyślnie

Ludzie wyjeżdżają za pieniędzmi a nie za mentalnością kraju.
    Do Dubaju też jeżdżą za pieniędzmi, mimo,że ta kultura jest bardzo obca dla Polaków i nie sądzę by jakiś emigrant chciałby w Polsce przeszczepiać tamte porządki.
    Tak, ale zostają dla mentalności nowych krajow. Czyli tam gdzie nie ma tyle chamstwa i najniższa krajowa jest np. 8,21/godz.
    A od tego 8,21 praktycznie NIE PŁACISZ PODATKU.

W PL już najbiedniejsi (pracujący za najniższą krajową) praktycznie płacą od 3000 zł czy jakoś tak.

A w PL ile tak naprawdę wynosi najniższa krajowa na rękę?
    I nie piszcie mi tutaj, że "ja nie robię za najniższą".

A w PL po ile ziemniaczki w sklepie? Po 3,5 zł/kg?
    Bo np w Tesco w GB są po 0,55 funta - a najniższa krajowa praktycznie 8,21 na łapę!
    A, ło tu ziemniaczki, cena w GB!!!!!!!!!!!!!! https://www.tesco.com/groceries/en-G...ucts/253558183

Dalej wierzcie w polską krainę dobrobytu, zieloną wyspę, itp... kłamstwa.
    Polska to bieda. Dobrze jest tu być księdzem, lekarzem, politykiem lub mieć znajomości, by za ich pomocą okradać najsłabszych.
    Dlatego już kilka milionów młodych Polaków wyjechało i nigdy nie wróci robić na tych, co śmieją pleść te brednie i mają czelność namawiać do powrotu do tego piekła biedy i nienawiści, tak dobrze widocznej m.in. choćby na tym forum.

Wam już nic klapek z oczu nie zdejmie...

Domyślnie

Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Tak, ale zostają dla mentalności nowych krajow. Czyli tam gdzie nie ma tyle chamstwa i najniższa krajowa jest np. 8,21/godz.
    A od tego 8,21 praktycznie NIE PŁACISZ PODATKU.

W PL już najbiedniejsi (pracujący za najniższą krajową) praktycznie płacą od 3000 zł czy jakoś tak.

A w PL ile tak naprawdę wynosi najniższa krajowa na rękę?
    I nie piszcie mi tutaj, że "ja nie robię za najniższą".

A w PL po ile ziemniaczki w sklepie? Po 3,5 zł/kg?
    Bo np w Tesco w GB są po 0,55 funta - a najniższa krajowa praktycznie 8,21 na łapę!
    A, ło tu ziemniaczki, cena w GB!!!!!!!!!!!!!! https://www.tesco.com/groceries/en-GB/products/253558183

Dalej wierzcie w polską krainę dobrobytu, zieloną wyspę, itp... kłamstwa.
    Polska to bieda. Dobrze jest tu być księdzem, lekarzem, politykiem lub mieć znajomości, by za ich pomocą okradać najsłabszych.
    Dlatego już kilka milionów młodych Polaków wyjechało i nigdy nie wróci robić na tych, co śmieją pleść te brednie i mają czelność namawiać do powrotu do tego piekła biedy i nienawiści, tak dobrze widocznej m.in. choćby na tym forum.

Wam już nic klapek z oczu nie zdejmie...
    Tobie kto klapki założył?

Cena ziemniaków w polskim Tesco: średnia 3.08zł/kg
    https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003020168936
    https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003020216057
    https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003120470366

Cena ziemniaków w Anglii: średnia 0.90F/kg
    https://www.cenynaswiecie.pl/cena-ziemniakow-w-anglii,243,12/

Tutaj coś o jakości tych ziemniaków w Anglii:
    https://www.polishexpress.co.uk/zycie-w-uk-polacy-skarza-sie-na-notorycznie-zepsute-ziemniaki-czolowe-miejsce-na-czarnej-liscie-zajmuje-lidl

Tutaj coś o tym jak te ceny się teraz zmieniają:
    https://www.polishexpress.co.uk/tesco-winduje-ceny-w-ciagu-zaledwie-dwoch-tygodni-podrozalo-ponad-1000-produktow

Tutaj coś na temat drożyzny w Anglii:
    https://www.polishexpress.co.uk/standard-zycia-w-wielkiej-brytanii-ma-sie-coraz-gorzej-powod-ceny-rosna-szybciej-niz-zarobki

Domyślnie

Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Nie jest aż tak żle.

Norwegia - 9,3 /100 000 mieszkańców.
    Jest tam gorzej niż podajesz.

W roku 2016 liczba ludności w Norwegii wynosiła 5 211 000.
    https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&ei=CCSSXf_PGuivrgT9qq3IDQ&q=norwegia+liczba+ludn o%C5%9Bci+2016&oq=norwegia+liczba+ludno%C5%9Bci+20 16&gs_l=psy-ab.3..33i22i29i30.59376.59376..61678...0.2..0.105. 105.0j1......0....1..gws-wiz.......0i71.5MK1aF7wX1g&ved=0ahUKEwj_88by8vjkAh Xol4sKHX1VC9kQ4dUDCAo&uact=5

"Wieczorem Jernbanetorget rozświetli 614 zniczy – dokładnie tyle osób odebrało sobie życie w kraju fiordów w 2016 roku"
    https://www.mojanorwegia.pl/aktualnosci/tu-samobojcow-jest-wiecej-niz-ofiar-wypadkow-norwegia-mowi-glosno-mamy-problem-14879.html

11.78 na 100k

Ta statystyka nie uwzględnia osób które po próbie samobójczej odratowano, ale tych których odratowano po próbie samobójczej było ok 10 razy więcej.
    Ostatnio edytowane przez stos ; 30-09-2019 o 20:57

Domyślnie

Cytat Napisał stos Zobacz post
    Tobie kto klapki założył?

Cena ziemniaków w polskim Tesco: średnia 3.08zł/kg
    Cena ziemniaków w Anglii: średnia 0.90F/kg
    Ty masz świadomość swoich ograniczeń?
    Podawanie średniej ceny ziemniaków, to jak ocenianie siły bantustanu przez pryzmat średniej krajowej lub PKB.
    Tu podajesz z tesco, a tam ze średniej krajowej. Typowa manipulacja.

Ale skoro rzucasz renkawice, to masz - ji to według danych któreś podał:

PL - kraj rolniczo pasterski...
    Kartofle po wiela: 3,08 zł/kg
    Najniższa krajowa: 10 zł? minus podatek dochodowy...
    Krwawica taks fri: jakieś szejset funtów..

GB - kraj uprzemysłowiony...
    Kartofle: 0,9 funta
    Najniższa krajowa: 8,21 funta
    Krwawica tax free: 12.500 GBP

To tak na szybko, z pamięci.
    A tera ludziska, nie myślta już o tym, bo się w głowie zakręci.
    Lepij idźta rąbać drzewo, bo zima idzie.

PS Jest tu jakiś dochtór z matmy, któren obliczy stosunek ceny kartofla do zarobków w przytoczonych krajach?
    Czy ów doktor wie, że tak jest prawie ze wszystkimi cenami w tych krajach?

Domyślnie

Ty masz świadomość swoich ograniczeń?
    Podawanie średniej ceny ziemniaków, to jak ocenianie siły bantustanu przez pryzmat średniej krajowej lub PKB.
    Tu podajesz z tesco, a tam ze średniej krajowej. Typowa manipulacja.
    Jak już piszesz o manipulacji to pokaż swoją.
    Porównujesz ziemniaki luzem za 0.55 w Anglii, z ziemniakami najdroższymi w siatce za 3.50, a takie luzem kosztują 2.99 w Polsce
    Najwyraźniej Ty nie masz świadomości swoich ograniczeń i to widać w tym co piszesz..

Twojego manipulowania ciąg dalszy,
    Te ziemniaki za 0.55 w Tesco angielskim to są na promocji za pół ceny i to tylko przez kilkanaście dni.
    I porównujesz je z regularna ceną najdroższych ziemniaków w polskim Tesco.
    Ostatnio edytowane przez stos ; 30-09-2019 o 19:09

Domyślnie

Ale dlaczego uważasz, że nasza mentalność jest gorsza od skandynawskiej?
    Wielu ludzi, którzy mieszkają w krajach skandynawskich, narzeka że rozpadły się tam więzi społeczne - jest porządek, ale nie ma uczuć. Ludzie są sobie obcy i obojętni - tak po ludzku, życzliwie. Nie pomogą osobiście, bo uważają, że od tego są służby.
    Mają wysokie statystyki samobójstw pomimo deklarowanej szczęśliwości - a może zostali nauczeni mówienia "jestem szczęśliwy", mimo, że w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, ale nie wypada o tym mówić, bo to "nieobywatelskie"?
    Norwegia ma problemy z Trybunałem Praw Człowieka jeśli chodzi o wytaczanie spraw przez rodziców, którym odebrano dzieci.

Jak każdy naród - mają swoje słabe i mocne strony. I tyle.
    Każdy naród ma swoje mocne i złe strony. Każdy człowiek ma swoje dobre i złe strony. Jeden jest np. złodziejem, bije dzieci, ale mówi dzień dobry jednej pani co jej niewiele osób mówi dzień dobry. Drugi nie mówi dzień dobry tej pani, ale jest uczciwy i dobry dla wszystkich.
    Nie mówię, że Skandynawowie są idealni, bo nie są, mają swoje problemy. Nie chodzi by kopiować błędy Skandynawów, ale te mocne strony, sensowne rozwiązania w prawie itd.
    Jakie wysokie statystyki samobójstw??? W każdym kraju skandynawskim współczynnik samobójstw jest niższy niż w Polsce. Chyba, że chodzi Ci o Finlandię, ale Finowie nie są Skandynawami. Pod względem etnicznym czy językowym Finowie są dalsi Skandynawom niż Polacy, chociaż przez panowanie szwedzkie i mniejszość szwedzką mają jednak duże wpływy skandynawskie i wiele rzeczy jest podobnych.
    Skandynawami są Szwedzi, Duńczycy, Norwegowie, Islandczycy i Farerowie z Wysp Owczych.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...y_suicide_rate
    Ostatnio edytowane przez nykulla ; 30-09-2019 o 19:54

Domyślnie

Cytat Napisał nykulla Zobacz post
    Jakie wysokie statystyki morderstw???
    Czytaj ze zrozumieniem a nie zacietrzewieniem.
    @Elfir pisze o samobójstwach a nie morderstwach. Może ty nie widzisz różnicy ale prawo taką różnice widzi.

Domyślnie

Jak już piszesz o manipulacji to pokaż swoją.
    Porównujesz ziemniaki luzem za 0.55 w Anglii, z ziemniakami najdroższymi w siatce za 3.50, a takie luzem kosztują 2.99 w Polsce
    Najwyraźniej Ty nie masz świadomości swoich ograniczeń i to widać w tym co piszesz..

Twojego manipulowania ciąg dalszy,
    Te ziemniaki za 0.55 w Tesco angielskim to są na promocji za pół ceny i to tylko przez kilka dni.
    I porównujesz je z regularna ceną najdroższych ziemniaków w polskim Tesco.
    W promocji przez kilka dni, ale kiedy promocja kończy się, to zaraz zaczyna się następna.

Co czynisz, udając lub nie wiedząc o co naprawdę chodzi?
    Po co porównywać ceny bezpośrednio. Po co porównujesz wartość funta do złotówki?

Wniosek jest prosty, ale jak widać, bardzo trudny do przyjęcia dla większości.
    Jak to mówia: prawda w oczy kole...

W porównaniu z zachodem jesteś nędzarzem. Polska to kraj nędzarzy.
    Jeśli nie potrafisz przyznać w tym racji, to zarzuć mi kłamstwo.
    Spójrz na ceny paliwa i setek innych produktów.

Kto jest patriotą? Ten który widzi błędy czy ten, który udaje że ich nie ma?
    Odpowiedz sobie na to pytanie, albo idź rąbać drzewo z wiadomych przyczyn...

Do innych czytających:
    Chodzi o stosunek ceny do zarobków, czyli:
    Ile możesz kupić ziemniaków za godzinę najniższej krajowej w obu tych krajach?

Czy znajdzie się ktoś odważny i będzie potrafił przyznać, że jesteśmy nędzarzami?
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 30-09-2019 o 19:28

Domyślnie

W promocji przez kilka dni, ale kiedy promocja kończy się, to zaraz zaczyna się następna.

Co czynisz, udając lub nie wiedząc o co naprawdę chodzi?
    Po co porównywać ceny bezpośrednio. Po co porównujesz wartość funta do złotówki?

Wniosek jest prosty, ale jak widać, bardzo trudny do przyjęcia dla większości.
    Jak to mówia: prawda w oczy kole...

W porównaniu z zachodem jesteś nędzarzem. Polska to kraj nędzarzy.
    Jeśli nie potrafisz przyznać w tym racji, to zarzuć mi kłamstwo.
    Spójrz na ceny paliwa i setek innych produktów.

Kto jest patriotą? Ten który widzi błędy czy ten, który udaje że ich nie ma?
    Odpowiedz sobie na to pytanie, albo idź rąbać drzewo z wiadomych przyczyn...

Do innych czytających:
    Chodzi o stosunek ceny do zarobków, czyli:
    Ile możesz kupić ziemniaków za godzinę najniższej krajowej w obu tych krajach?

Czy znajdzie się ktoś odważny i będzie potrafił przyznać, że jesteśmy nędzarzami?
    Kłamstwa Ci nie zarzucę ale brak wychowania już tak.
    Mamusia Cię pewnie próbowała nauczyć że innych się nie obraża ale widać że jej się to nie udało.
    Przestań o tych ziemniakach bo to nie jest najdroższy składnik menu człowieka.
    Człowiek musi mieć gdzie mieszkać.
    Napisz ile kosztuje wyjęcie mieszkania w Londynie i porównaj to z kosztem podobnego w Warszawie?

https://www.morizon.pl/blog/wynajem-...oferty-i-ceny/

Domyślnie

Czytaj ze zrozumieniem a nie zacietrzewieniem.
    @Elfir pisze o samobójstwach a nie morderstwach. Może ty nie widzisz różnicy ale prawo taką różnice widzi.
    Ok, sorry. Chodziło mi o samobójstwa (już poprawiłem) i dodałem takie statystyki- odnośnie samobójstw. W każdym kraju skandynawskim współczynnik samobójstw jest niższy niż w Polsce i chyba zawsze tak było.
    Ostatnio edytowane przez nykulla ; 30-09-2019 o 19:57

Domyślnie

Kłamstwa Ci nie zarzucę ale brak wychowania już tak.
    Dziwne... Nazywając żyda żydem a Polaka Polakiem - obrażam ich?
    Nazywając nędzarza nędzarzem, urażam go?
    Ale jeśli uraziłem, to przepraszam.
    Przestań o tych ziemniakach
    Pisałem o setkach innych produktów, więc dyskusja z Tobą nie ma sensu.
    Nie czytasz uważnie.

W Londynie (tylko nie o najdroszych miejscach, proszę!), tej światowej metropolii,
    mój znajomy, który pracuje jako fizyczny, wział kredyt na stumetrowe mieszkanie w szeregowcu.
    Z litości nie napisze o stosunku jego opłat komunalnych do zarobków, bo i tak nie uwierzycie.

Podczas popijawy z tymże dżentelmenem wyszło na jaw, że w porównaniu do najniższej krajowej,
    robotnik spłaca mniej i płaci krócej niż w PL..N

Ale dość już kopania leżącego.
    Skoro brakuje tu ludzi odważnych i szczerych i nikt nie chce przyznać jakimi nędzarzami
    w porównaniu z Zachodem jesteśmy, to szkoda czasu.

PS Znalazłem fajny tekst, lepiej obrazujący sytuację i, zdaje się, lepszym piórem pisany:

W UK siedzisz na kasie, podajesz żarcie, konserwujesz powierzchnie płaskie albo ciągniesz paleciaka.
    Pewnego dnia idziesz do banku i bierzesz kredyt na mieszkanie.

W PL, wykonując te same czynności, idziesz do Providenta lub Bociana i bierzesz chwilówkę na jedzenie i buty.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

Domyślnie

Jest temat (założony przez Elfir) o różnicach pomiędzy Polską a innym krajami:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...oziomie-życia
    ... ale "padł był na pysk" (być może temat dyskusji się wyczerpał)
    unde venis et quo tendis

Kod pocztowy
    96-300

Domyślnie

Jest tam gorzej niż podajesz.

W roku 2016 liczba ludności w Norwegii wynosiła 5 211 000.
    .......
    Jest gorzej niż podajesz
    Inna statystyka
    W PL w ubiegłym roku popełniono 5 276 samobójstw. Ludność 37 750 000. Samobójców 13,99/100 000.
    Dokładnie nie jest znana liczba ludności. Szacuje się średnio 200 -300 000 mniej z racji wyjazdów zarobkowych /na czarno/ powyżej 3 miesięcy, Wzrasta liczba samobójstw rozszerzonych, gdy ginie żona + dzieciaki lub facet wysadza się razem z kamienicą /to przypadki znane/ i ... o czym pisałem - szara strefa, czyli wypadki spowodowane celowo.
    W PL również ginie więcej niż w wypadkach drogowych, W 2018 roku 2 838 osób

Wydaje mi się, że mącimy pianę,

Domyślnie

Ok, sorry. Chodziło mi o samobójstwa (już poprawiłem) i dodałem takie statystyki- odnośnie samobójstw. W każdym kraju skandynawskim współczynnik samobójstw jest niższy niż w Polsce i chyba zawsze tak było.
    Pewny jesteś?
    Tam wyżej jest link do strony na temat samobójstw w Norwegii.

https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7855433

Wydaje się że istotną informacją jest nie tylko ile samobójstw było udanych, ale także ile było tych nieudanych. (samobójcę odratowali lekarze)
    w 2016 roku było 614 udanych i ponad 6000 prób samobójczych w Norwegii.

Udanych 11.78 /100k w Norwegii w 2016 roku
    Udanych 14.06/100k w Polsce w 2016 roku
    Nieudanych ok 117/100k w Norwegii w 2016 roku
    Nieudanych 25.1/100k w Polsce w 2016 roku

Komenda Główna Policji odnotowała 9861 prób samobójczych, z czego 5405, zatem blisko 55% przypadków, zakończyło się zgonem (o 283 mniej niż w 2015 r.). Mężczyźni popełnili 4638 samobójstw (85,8% przypadków), a kobiety 767. Samobójstwa częściej popełniano w miastach (56,1%) niż na wsi (43,9%.).

Domyślnie

Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Jest gorzej niż podajesz
    Inna statystyka
    W PL w ubiegłym roku popełniono 5 276 samobójstw. Ludność 37 750 000. Samobójców 13,99/100 000.
    Dokładnie nie jest znana liczba ludności. Szacuje się średnio 200 -300 000 mniej z racji wyjazdów zarobkowych /na czarno/ powyżej 3 miesięcy, Wzrasta liczba samobójstw rozszerzonych, gdy ginie żona + dzieciaki lub facet wysadza się razem z kamienicą /to przypadki znane/ i ... o czym pisałem - szara strefa, czyli wypadki spowodowane celowo.
    W PL również ginie więcej niż w wypadkach drogowych, W 2018 roku 2 838 osób

Wydaje mi się, że mącimy pianę,
    Ja się nie odnosiłem do liczby samobójstw w Polsce tylko w Norwegii.
    Tam podobne jest raj na ziemi wg, kolegi który zaczął ten temat.

Domyślnie

Współczynnik samobójstw w Polsce i w Krajach Skandynawskich. Ilość samobójstw na 100 000 osób:
    Polska- 13,4
    Islandia- 13,3
    Szwecja - 11,7
    Norwegia- 10,1
    Dania- 9,2

Dane- Światowa Organizacja Zdrowia http://apps.who.int/gho/data/node.ma...DEASDR?lang=en

Należy dodatkowo pamiętać, że w Krajach Skandynawskich jest dużo więcej emigrantów niż w Polsce i także oni wchodzą w skład tych statystyk o samobójstwach, a więc wśród rdzennej ludności powinno być jeszcze mniej tych samobójców.
    Udane/nieudane? Myślę, że statystyka odnośnie udanych wystarczy.
    Wprawdzie w jednej części Danii- a więc na Grenlandii liczba samobójstw jest ogromna- 83 osoby na 100 000 mieszkańców (czyli ponad 10 razy tyle co ogólnie w Danii), to jest absolutny ewenement na świecie, żaden kraj nie ma nawet zbliżonej liczby do tego. Ludność Grenlandii stanowią głównie Eskimosi (Inuici) z domieszką skandynawskiej krwi w różnych proporcjach.

Stos i co, że w Norwegii jest więcej samobójców niż ofiar wypadków drogowych? Jest tak dlatego, że jest tak mało ofiar wypadków drogowych, są bardzo wysokie kary za łamanie przepisów ruchu drogowego. W Polsce jest ponad 5 razy więcej ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w przeliczeniu na przejechane km niż w Norwegii. W Polsce jest najwięcej w Europie (tzn. w krajach Układu Schengen), a w Norwegii najmniej.

W Norwegii nie jest raj na ziemi, też ma swoje wady, ale jest po prostu najlepiej na świecie albo po prostu jest wśród kilku krajów gdzie tak jest.
    Ostatnio edytowane przez nykulla ; 30-09-2019 o 21:19

Domyślnie

Dziwne... Nazywając żyda żydem a Polaka Polakiem - obrażam ich?
    Nazywając nędzarza nędzarzem, urażam go?
    Ale jeśli uraziłem, to przepraszam.

Pisałem o setkach innych produktów, więc dyskusja z Tobą nie ma sensu.
    Nie czytasz uważnie.

W Londynie (tylko nie o najdroszych miejscach, proszę!), tej światowej metropolii,
    mój znajomy, który pracuje jako fizyczny, wział kredyt na stumetrowe mieszkanie w szeregowcu.
    Z litości nie napisze o stosunku jego opłat komunalnych do zarobków, bo i tak nie uwierzycie.

Podczas popijawy z tymże dżentelmenem wyszło na jaw, że w porównaniu do najniższej krajowej,
    robotnik spłaca mniej i płaci krócej niż w PL..N

Ale dość już kopania leżącego.
    Skoro brakuje tu ludzi odważnych i szczerych i nikt nie chce przyznać jakimi nędzarzami
    w porównaniu z Zachodem jesteśmy, to szkoda czasu.

PS Znalazłem fajny tekst, lepiej obrazujący sytuację i, zdaje się, lepszym piórem pisany:

W UK siedzisz na kasie, podajesz żarcie, konserwujesz powierzchnie płaskie albo ciągniesz paleciaka.
    Pewnego dnia idziesz do banku i bierzesz kredyt na mieszkanie.

W PL, wykonując te same czynności, idziesz do Providenta lub Bociana i bierzesz chwilówkę na jedzenie i buty.
    Ja nie pytałem o kupno mieszkania tylko wynajęcie.
    Branie kredytu w krajach takich jak WB czy USA jest bardzo proste. Był czas że w USA (nie tylko) żebrak z pod mostu miał dwa domy na kredyt. Jak to pożyczanie się skończyło zobaczyliśmy w 2008 roku. Banki się od tego czasu nic nie nauczyły, bo banki centralne je z opresji wyciągnęły za uszy, drukując im pieniądze z niczego. Dalej więc pożyczają jak szalone każdemu kto chce.

Większość tych "bogaczy" z WB nie ma nic bo wszystko należy do banku.
    Nie twierdzę że w Polsce nie ma takich "bogaczy" ale coraz więcej mieszkań w Polsce jest kupowanych za gotówkę.

Chyba się nie pomylę że piszesz tu siedząc w WB.
    Życzę Ci tam wszystkiego dobrego ale nie zachwalaj tak nachalnie tamtego stylu życia, bo mam wrażenie że pisząc tak próbujesz siebie przekonać że dokonałeś dobrego wyboru wyjeżdżając z Polski.

Kod pocztowy
    96-300

Domyślnie

Praktycznie każdy kraj Europy Zachodniej wydaje się lepszy do zamieszkania i to nie z racji wyższego poziomu życia, ale mentalności Polaków.
    Przypomina się dowcip /?/.
    Wraca Polak do kraju po dłuższym pobycie w ... wstaw dowolny kraj.
    Okęcie, na ustach uśmiech i przyjaźń w oczach.
    Pierwszy napotkany tubylec
    - I co się k.... śmiejesz. Przy....ć ci?

Domyślnie

Należy dodatkowo pamiętać, że w Krajach Skandynawskich jest dużo więcej emigrantów niż w Polsce i także oni wchodzą w skład tych statystyk o samobójstwach, a więc wśród rdzennej ludności powinno być jeszcze mniej tych samobójców.
    Skąd to założenie że emigranci częściej popełniają samobójstwa?
    Mam wrażenie że jest dokładnie na odwrót.
    Emigranci mają twardą skórę i nie tak łatwo ich załamać.
    Poza tym mają opcję powrotu do domu.

Udane/nieudane? Myślę, że statystyka odnośnie udanych wystarczy.
    Mam inne zdanie.
    Istotne jest ilu mieszkańców danego kraju dochodzi do wniosku że nie warto dłużej żyć. Coś ich do tego skłoniło.
    W Norwegii w 2016 roku ponad 6000 mieszkańców Norwegii do takiego wniosku doszło. To jest 117 ludzi na 100 tysięcy mieszkańców. Ta liczba jest zatrważająca.
    W Polsce to "tylko" 25 osób na 100k.

Stos i co, że w Norwegii jest więcej samobójców niż ofiar wypadków drogowych? Jest tak dlatego, że jest tak mało ofiar wypadków drogowych, są bardzo wysokie kary za łamanie przepisów ruchu drogowego. W Polsce jest ponad 5 razy więcej ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w przeliczeniu na przejechane km niż w Norwegii. W Polsce jest najwięcej w Europie (tzn. w krajach Układu Schengen), a w Norwegii najmniej.

W Norwegii nie jest raj na ziemi, też ma swoje wady, ale jest po prostu najlepiej na świecie albo po prostu jest wśród kilku krajów gdzie tak jest.
    Nie zwracaj uwagi na tytuł tego artykułu tylko na jego zawartość.
    A propos, w Polsce też było więcej samobójstw niż ofiar wypadków drogowych.
    No i w Polsce mieszka ponad 7 razy więcej ludzi niż w Norwegii.
    Ostatnio edytowane przez stos ; 30-09-2019 o 21:42

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia