dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Przyłącze wodociągowe - problem z właścicielem prywatnego wodociągu

    Krótko o problemie
    1. Posesja (D1) w drugiej linii zabudowy, otoczona z trzech stron działkami, od frontu droga prywatna ze służebnościami której jestem współwłaścicielem
    2. Współwłaściciel drogi prywatnej wykonał sieć wodociągową której jest teraz właścicielem
    3. Wystąpiłem o warunki, dostałem je na przyłączenie do wodociągu prywatnego i muszę uzyskać zgodę właściciela wodociągu
    4. Skontaktowałem się z właścicielem, kwota jakiej sobie zażyczył wyrywa z butów i de-facto stałbym się sponsorem całej jego inwestycji. O negocjacjach nie ma nawet mowy.
    5. Skontaktowałem się też z potencjalnym wykonawcą, który uświadomił mnie, że wykonanie przyłącza od gminnego wodociągu będzie tańsze niż sama zgoda na przyłączenie się do wodociągu.

    Nie powiem opcja wydania mniej niż więcej podoba mi się bardziej. Wodociągi zapytane nieoficjalnie odpowiedziały mi, że są niechętni bym wykonał przyłącze do wodociągu gminnego.

    Czy wodociągi mogą mnie zmusić do przyłączenia się do prywatnego wodociągu, mam jakieś inne opcje czy jestem zakładnikiem właściciela wodociągu prywatnego?

    Załączam schematyczną mapkę.
    Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapka.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	435270

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Nie załatwiał bym niczego na gębę. Wystąp do wodociągów o warunki przyłączenia-to po pierwsze. Po drugie dowiedz się czy będąc współwłaścicielem drogi nie stajesz się automatycznie współwłaścicielem wodociągu nie jestem pewien ale chyba tak jest.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    Nie załatwiał bym niczego na gębę. Wystąp do wodociągów o warunki przyłączenia-to po pierwsze.
    Cześć. Jedne warunki techniczne już mam, te stanowiące o przyłączeniu się do wodociągu prywatnego. Zapytaliśmy o nowe warunki od wodociągu gminnego, ale odpowiedź mamy na razie tylko nieoficjalną i na razie nie brzmi ona dobrze.

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    Po drugie dowiedz się czy będąc współwłaścicielem drogi nie stajesz się automatycznie współwłaścicielem wodociągu nie jestem pewien ale chyba tak jest.
    Wydaje mi się, że to tak nie działa (sprawy gdzie ludzie mieli w prywatnej drodze gminny wodociąg i domagali się kasy za używanie ich gruntu), ale poszukam i popytam, dzięki za podpowiedź.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak sprzedawałem udział w drodze to notariusz poinformował mnie, że nabywcy nabywają prawo do przykanalika będącego na tej drodze.Daj znać jak czegoś sie dowiesz.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony