dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ashino

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    woj. zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    26

    Domyślnie Pomocy! Wirtualny "trup" w ścianie przy oknie??

    Witam serdecznie, w czerwcu wstawiałam nowe okna PCV (dwuszybowe) w całym mieszkaniu. W jednym z pokoi od momentu założenia okna wyczuwalny był bardzo uciążliwy smród, wyczuwalny jako połączenie zgnilizny z chemikaliami (samo okno nie śmierdzi, cuchnie ściana wokół niego). Ten problem pojawił się tylko w jednym z pokoi, w pozostałych pomieszczeniach ściany nie cuchną. Firma zakładająca okna olała ten problem kompletnie - mimo przyjęcia trzykrotnego zgłoszenia o smrodzie, właścicielka firmy nie zrobiła nic, poza udzieleniem nam rady, aby intensywnie wietrzyć pomieszczenie. Wietrzyłam je, wietrzyłam i wietrzyłam... po prawie 3 miesiącach wydawało się, że sprawa rozejdzie się po kościach, bo smród był już bardzo słabo wyczuwalny, jednak w momencie rozpoczęcia sezonu grzewczego ta śmierdząca sprawa odżyła pełną parą! W momencie włączenia ogrzewania, spod okna - tuż nad grzejnikiem - buchnął smród rozkładających się zwłok (sic!) Wiem, co mówię, bo jako młody człowiek w ramach przygotowania zawodowego wielokrotnie uczestniczyłam w sekcjach zwłok - tych mniej, jak i tych kompletnie rozłożonych! W chwili obecnej w tym pokoju mam kompletnie przykręcone ogrzewanie, bo nawet niewielka ilość płynącego z grzejnika ciepła aktywuje smród wirtualnego "trupa" w ścianie pod oknem! Smród najmocniejszy jest właśnie w tym miejscu - pod oknem, w okolicach parapetu. Zaznaczam, że w miesiącach letnich - nawet podczas intensywnych upałów - smród owszem, był obecny, ale nie w tak koszmarnym natężeniu! Co tu się "odwaliło"...? W pozostałych pokojach ściany nie cuchną, ale w tym jednym pomieszczeniu obcuję na co dzień ze smrodem rozkładającego się trupa... o ile włączę grzejnik, najmocniej oczywiście śmierdzi, kiedy jeszcze zamknę drzwi. W poniedziałek zgłaszam tę sprawę do firmy, która tak "pięknie" olała mnie w czerwcu. Co może być przyczyną tego koszmarnego smrodu ściany przy oknie? Samo okno nie wydziela tego odrażającego zapachu...

  2. #2

    Domyślnie

    Może zdechła mysz lub włożone jajo zbuk .
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ashino

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    woj. zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Kurcze, na pewno nic nie zdechło, bo ten smród dochodzi dokładnie ze ściany wokół okna Zdechła mysz nie może tkwić w ścianie... Jaja też tam na pewno nie włożyli.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Odkuj fragment ściany w miejscu osadzenia okna i smrodu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ashino

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    woj. zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Musiałabym odkuć całą ścianę wokół całego okna, bo śmierdzi dokładnie cały kontur ściany przy oknie, tam, gdzie położyli ciemniejszą, beżową zaprawę (?), a już najmocniej śmierdzi pod parapetem.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Nie miałaś "wymiany zdań" z ekipą podczas pracy lub przed pracą?
    Podczas pomiarów przy zamawianiu? Byłaś obecna podczas pracy? Herbaty czy wody im odmówiłaś? Był tu kiedyś wątek o smrodzie, lecz dotyczył farby czy gruntu.
    np.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...rdzi+malowaniu

    http://www.forumbudowlane.pl/sciany-elewacje-fasady/smrod-ze-scian-t15982/45
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 28-09-2019 o 19:57 Powód: dopisałem zdanie : Podczas

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ashino

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    woj. zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    No właśnie z ekipą było wszystko OK, praca poszła szybko, sprawnie i w miłej atmosferze... Kawę im zaproponowałam, ale nie chcieli, bo się chyba spieszyli.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Zacznij od parapetu. Przecież nie będziesz mieszkać w tym smrodzie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ashino

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    woj. zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Jezusie, siedzenie przy tym oknie to koszmar... nawet, kiedy grzejnik jest wyłączony i smród jest słaby, to i tak wiadomo, czym to śmierdzi. Przed rozpoczęciem zezonu grzewczego tak nie waliło, zupełnie, jakby ciepło grzejnika - mimo, że teraz jest wyłączony - coś tam aktywowało. W poniedziałek idę do tej firmy, zobaczę, co powiedzą, noż do cholery chyba muszą coś zrobić? Chyba, że do poniedziałku nie wytrzymam i sama skuje najbardziej śmierdzący fragment tego syfu.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Odkuj kawałek. Będzie można "powąchać" ten fragment w innym miejscu. Przynajmniej będzie wiadomo, z czego czuć... a jeśli z kawałka tynku (bo zakładam że to ma cuchnąć) to będziesz mogła go też zanieść do wykonawcy.
    Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem. Owszem - wspomniany grunt się powtarza na forum. Ale nie okno...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ashino

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    woj. zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Sęk w tym, że piorunujące wręcz wrażenie smród wywiera przy grzejącym kaloryferze i zamkniętych drzwiach - wtedy można sie w tym pokoju dosłownie porzygać, jeśli odkuję fragment i zaniosę wykonawcy, ten poczuje "tylko" lekki smrodek. Moge to odkuć co najwyżej na swój własny użytek - żeby powąchać w innym miejscu, ale wykonawca powinien do mnie przyjść i poczuć ten smród samemu przy odkręconym grzejniku i zamkniętych drzwiach. Wtedy w pokoju nie da się po prostu wysiedzieć.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Takim lekko śmierdzącym fragmentem tynku musisz zanęcić wykonawcę. Nic nie czuć? To przyjedź pan po obiedzie, ale z torebką na wymiociny!
    Albo odkuty kawałek spróbuj podgrzać suszarką do włosów, może woń się zintensyfikuje?
    Do torby tynk i suszarka, jedziesz do firmy nawonisz w sekretariacie, sekretarka obhaftuje papiery i klawiaturę na biurku to wnet uwierzą

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Tynk zostawilbym na sam koniec
    Skupilbym się najpierw na parapecie
    Z czego jest wykonany ? Na niego wskazywaloby wzrost smrodu przy ogrzewaniu czyli dodatkowym podgrzania go przez ciepło grzejnika
    Poza sezonem grzewczym słońce to też nagrzewalo ale w mniejszym stopniu.
    Ciekawe czy smuerdzialo w takim samym stopniu takze w dni pochmurne
    Wcale nie musi to być glif

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ashino

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    woj. zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    No i to jest konkretny plan~! Na razie to ja prawie obhaftowałam laptopa, bo zrobiłam kolejną próbę stopnia zasmrodzenia pokoju przy włączonym grzejniku i zamkniętych drzwiach. Kopa zbuków to przy tym smrodzie małe miki.

  15. #15

    Domyślnie

    Jak w innych pomieszczeniach nie śmierdzi, to nadal namawiam na sprawdzenie, czy pod parapetem nie ma zwłok myszy.
    Te gadziny potrafią maleńką dziurką się przecisnąć.

    https://www.wykop.pl/link/4055063/pr...dla-smakolyku/
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  16. #16

    Domyślnie

    Psa nie masz? Jeśli nie, poprosić kogoś z psem, może wskaże lokalizację i od tego miejsca bym zaczął demolkę.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    To jest dobry pomysł!!!

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ashino

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    woj. zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Nie wiem, z czego dokładnie wykonany jest parapet, ale takie same parapety mam założone w każdym pokoju, a śmierdzi tylko w tym jednym... Psa niestety nie mam, a może faktycznie coś by wyniuchał, a co do myszy, to wieczorem planuje jeszcze odsunąć spod okna ciężkie biurko i bardzo dokładnie rozejrzeć się w tej okolicy.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli te same parapety są wszędzie, to tak jak wyżej - obstawiam, że w murze znalazł się trup. Mysz to raczej szybko wysycha..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    a moze grzejnik od srodka zgnił i dlatego smierdzi?
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony