dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie remont stropodachu wentylowanego - docieplenie czy wymiana?

    Przystępuję do remontu domu parterowego z płaskim, wentylowanym stropodachem. Wierzchnia warstwa papy wygląda w miarę okej, wymaga może odświeżenia. Jednak chciałbym ten dach docieplić. Jest to dom z lat 70' więc z ociepleniem może być tam bardzo słabo.

    Mam dwa wyjścia, zastanawiam się czy na obecnym etapie jestem w stanie określić to bardziej rozsądne
    1. Chciałbym docieplić stropodach metodą wdmuchiwania - jest to tutaj możliwe? Z tego co rozumiem robi się dziury i wdmuchuje celulozę. Zastanawiam się, też czy w ogóle jest tutaj opcja żeby docieplić porządnie ten stropodach. Ta pustka nie wydaje się jakaś wysoka. Dodatkowo, przy tej opcji nie będę w stanie ocenić kondycji tego co tam jest w środku. Może te warstwy są w tragicznym stanie i nadają się do wymiany?
    2. Jeżeli okaże się, że warstwy są w kiepskim stanie, i zerwę wszystko do płyt żelbetowych... to może bym chciał też zerwać te płyty żelbetowe, podnieść ściany o 20-50cm (jest dosyć nisko) i położyć nowy strop Domyślam się, że nie da się położyć ściągniętych wcześniej płyt żelbetowych?

    Czy da się to jakoś na tym etapie zaplanować? Jakie to mogą być koszta? Powierzchnia to około 100mkw.

    Co byście zrobili? Jakieś inne porady?

    Zdjęcia:
    https://imgur.com/a/vbVZxmx


  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Zbyt dużo pytań a co za tym idzie zbyt dużo alternatyw.
    Na tym zdjęciu pokrycie z papy wydaje się być przyzwoite.
    Wszystko zależy od budżetu oraz od tego czy jest docieplona elewacja.
    Jeśli elewacja nie jest ocieplona to ocieplenie dachu jest bez sensu.
    Jeśli natomiast elewacja jest ocieplona to ja bym pozostawił istniejące pokrycie i dociepliłbym tzw. styropapą.
    Jest to dobre i sprawdzone rozwiązanie.
    Oczywiście jeśli budżet na to pozwala to najlepiej jest zerwać stare pokrycie i wykonać nowe.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    dociepliłbym tzw. styropapą.
    Jest to dobre i sprawdzone rozwiązanie.
    Oczywiście jeśli budżet na to pozwala to najlepiej jest zerwać stare pokrycie i wykonać nowe.
    Dziękuję za odpowiedź.

    Czy docieplenie styropapą albo czymkolwiek na wierzchu da jakiś sens? Jak wspomniałem, jest to strop wentylowany. Czyli docieplenie byłoby wykonane nad wentylowaną pustką powietrzną...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Oczywiście, że jest sens albowiem powietrze jest dobrym izolatorem.
    Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach i nie można dopuścić do mostków termicznych.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony