dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Deszczówka rozprowadzenie po rozprowadzenie

    Witam wszystkich
    jestem na etapie budowy i zaświtał mi pewien plan co zrobić z deszczówką, początkowo był plan by zastosować zbiornik i podlewać ogródek tą wodą , brnąc dalej postanowiłem zamontować studnie głębinową czyli temat podlewania ogródka mamy załatwiony.
    Pojawił się problem co zrobić z wodą deszczową i w jaki sposób połączyć to z drenażem wokół budynku, proszę o wszelkie sugestie

    Mój plan jest taki:
    pod każdą rynnę spustową zastosować studzienkę chłonną ( 2 mb) połączyć to wszystko rurami z geowłóknina ze spadkiem w kierunku ogródka ( tył budynku) i tam zamontować 3 zbiorniki typu mauser porozwiercane które służyły by do rozcieńczania wody po placu.

    dom posadowiony jest na płycie fundamentowej

    proszę o porady, czy moje zamiary są słuszne, wszelkie uwagi mile widziane

    pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    A nie lepiej zamiast mauserów wkopać betonowe okręgi posadowione na podsypce żwirowej?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarny588 Zobacz post
    Witam wszystkich
    jestem na etapie budowy i zaświtał mi pewien plan co zrobić z deszczówką, początkowo był plan by zastosować zbiornik i podlewać ogródek tą wodą , brnąc dalej postanowiłem zamontować studnie głębinową czyli temat podlewania ogródka mamy załatwiony.
    Pojawił się problem co zrobić z wodą deszczową i w jaki sposób połączyć to z drenażem wokół budynku, proszę o wszelkie sugestie

    Mój plan jest taki:
    pod każdą rynnę spustową zastosować studzienkę chłonną ( 2 mb) połączyć to wszystko rurami z geowłóknina ze spadkiem w kierunku ogródka ( tył budynku) i tam zamontować 3 zbiorniki typu mauser porozwiercane które służyły by do rozcieńczania wody po placu.

    dom posadowiony jest na płycie fundamentowej

    proszę o porady, czy moje zamiary są słuszne, wszelkie uwagi mile widziane

    pozdrawiam
    Ty byś chciał zakopywać te zbiorniki mauser? Jeśli tak to głupi pomysł. Zapadną się. Na studnie chłonną rury PE albo kręgi betonowe. No chyba że Cię stać na to żeby robić tanio.

    Rury z rynien wyprowadzasz parę metrów od domu rurą pełna, żeby nie rozsączać koło budynu. Dalej mogą leciec drenażowe w geowłokninie i na solidnej warstwei kamyków.
    W zależności od wielkości dachu, wielkości działki oraz chłonności gruntu, dobierasz długość rury drenażowej oraz to czy jeszcze ją dodatkowo zakończyć studnią chłonną.
    Nie łączysz drenażu wokół budynku z wodą z dachu, żeby uniknnąć cofki w czasie dużego opadu wody opadowej do drenażu budynku. Albo robisz to tak, żeby się przed tym zabepieczyć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony