dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Question Pomysł na mieszkanie 54,5m2

    Witam!

    Kupuję mieszkanie o powierzchni 54,5m2 z rynku wtórnego z kuchnią (9m2) i łazienką (4,5m2) do remontu. Jako, że kuchnia jest przyzwoitych rozmiarów, chciałabym zamienić ją w pokój, wstawiając aneks kuchenny do salonu (19m2). Mam jako taką koncepcję jak miałoby to wyglądać, ale i zerowe doświadczenie w aranżacji wnętrz, więc proszę o komentarze

    Plan całego mieszkania:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planmieszk.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	435367

    Koncepcja salonu z aneksem kuchennym - tu bardzo prosze o porady czy przede wszystkim nie będzie zbyt ciasno. W mieszkaniu na stałe będzie tylko jedna osoba, ale nie chciałabym żeby przy kilku gościach wszyscy czuli się klaustrofobicznie. Oraz rady w kwestii rozmieszczenia sprzętów, które będą przenoszone z równoległej-dalszej ściany aktualnej kuchni (tej zewnętrznej, o długości 270cm) - przez to najlepiej z tego co wiem zostawić je na tej ścianie co zlew na schemacie poniżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salonzkuch.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	16,0 KB
ID:	435368

    Łazienka ma 4,5m2 i po prawej stronie od wejścia stoi w niej komin. Poza tym wydaje się dosyć ustawna, ale chciałabym maksymalnie wykorzystać całą przestrzeń tak aby było w miej dużo miejsca do przechowywania i żeby można było w pełni komfortowo (nie przeciskając się) korzystać ze wszystkich pełnowymiarowych sprzętów (a marzy mi się wanna z prysznicem).
    Plan:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	laz.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	435366
    Mój pomysł:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka1.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	14,1 KB
ID:	435369

  2. #2

    Domyślnie

    Mam kilka pytań dot. łazienki:
    -gdzie grzejnik,
    -gdzie ręczniki
    Rozumiem że nad pralką szafka na detergenty itp.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    Mam kilka pytań dot. łazienki:
    -gdzie grzejnik,
    -gdzie ręczniki
    Rozumiem że nad pralką szafka na detergenty itp.
    Dziękuję za odpowiedź!

    Grzejnik obecnie jest nad toaleta w mojej wizji. Zapewne należałoby wiec go przenieść ale nie bardzo wiem gdzie.
    W kwestii recznikow to jakis wieszak na nie na pewno przy umywalce. Zapasy chcialabym chowac w szafce, np. nad toaletą, chociaz tam pewnie sie nie zmieszczą; lub nad pralka - najchętniej bym zabudowala ją pod blatem i upłynęła obok niej jeszcze kosz na pranie, a nad całością powiesila szafkę nawet do samego sufitu, żeby zamieściła sie cala reszta (wlasnie detergenty, zapasy kosmetyków itp.).

    Umywalka z kolei widzi mi sie wolnostojąca z dwiema dużymi szufladami a nad nią lustro z szafwczka, żeby waciki, szczoteczka do zębów i reszta nie stały na wierzchu.

    Początkowo chcialam zabudowac tez wnękę przy wannie (az sie prosi!) ale bateria prysznicowa krzyzuje mi niestety plany...

  4. #4

    Domyślnie

    Proszę o pomoc

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zdaniem przenoszenie kuchni do salonu to bardzo zły pomysł. Siedzac na kanapie praktycznie masz głowe przy zlewie.

  6. #6
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Jeśli w mieszkaniu ma żyć na stałe tylko jedna osoba to szkoda sztucznie dzielić przestrzeń, wydzielając pomieszczenia bez funkcji i zmniejszając strefę dzienną. Efekt może być przeciwny do zamierzonego, czyli klaustrofobiczny. Można połączyć salon z kuchnią burząc ścianę dzielącą te dwa pomieszczenia by uzyskać wrażenie większej przestronności. Aranżacja wnętrza „na lekko” czyli w jasnej kolorystyce z użyciem jasnych, nowoczesnych materiałów i dobrze zaplanowanym światłem, zwiększy jeszcze wrażenie przestrzeni i mieszkanie będzie wydawało się większe niż to co wynika z metrażu

  7. #7

    Domyślnie

    Ja bym przy tym mieszkaniu nie grzebała- bardzo fajne jest.

  8. #8

    Domyślnie

    Niestety nie można zburzyć ściany pomiędzy kuchnią a dużym pokojem bo jest nośna. A wydaje mi się, że przy zachowaniu ostrożności z wyborem mebli tak żeby nie były za duże to wyjdzie na dobre.

    W międzyczasie wpadłam natomiast na pomysł powiększenia łazienki o wielkość szafy, która stoi na korytarzy zaraz obok. Mysle ze takie rozmieszczenie wszystkiego ma najwiekszy sens ale niestety wpadłamw pułapkę narożnika i nie wiem jak wykorzystac przestrzeń pomiędzy pralką i umywalką.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	18,7 KB
ID:	438718

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony