dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Odbiór mieszkania - stan deweloperski.

    Witam serdecznie,
    w najbliższym czasie będę odbierał mieszkanie od dewelopera. Wczoraj miałem okazje je zobaczyć i szczerze mocno nie spodobała mi się łazienka, a dokładniej rura kanalizacyjna. Jak widać w załączniku, wychodzi ona około 4 cm poza poziom wylewki. Spotkaliście się może kiedyś z takim wykonaniem? Jest to w ogóle do przyjęcia? Dodam, że w tym miejscu miałem zamiar zrobić odpływ liniowy.
    Od razu zapytam o ewentualne rozwiązanie, jeśli nie uda się nic wywalczyć z deweloperem. Jak proponujecie wyjść z tej sytuacji, nie rezygnując z odpływu liniowego? I ostatnie: czy woda nie jest wypuszczona zbyt nisko, a rury nie są względem siebie za blisko?
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rura kanalizacyjna.jpg
Wyświetleń:	733
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	435427  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    spotkałam i takie i wyższe.
    Strop cienki, to i spadku nie ma gdzie wyprowadzić.

    Woda - za nisko, jak chcesz bezpośrednio zamontować tam baterie

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Myślę, że przerobienie doprowadzenia wody nie będzie problemem.
    A czy widzi Pan jakieś rozwiązanie pozwalające na montaż w tym miejscu odpływu liniowego?
    Pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wiem jak wygląda cała łazienka? Rury od wody, jeśli poprowadzisz na ścianie, możesz zasłonić płytą k-g razem z rurą kanalizacyjną. Ja u siebie tak mam.
    Wówczas odpływ montujesz na brzegu płyty. Sa też odpływy mocowane w ścianie:


    Tylko nie wiem jak połączyć odpływ z rurą kanalizacyjną. Teoretycznie sedes powinien być urządzeniem mającym odpływ najniżej i najlepiej najbliżej pionu.



    Osobiście ja bym już odpływu liniowego nie założyła. Zapycha się tak szybko włosami, że praktycznie nie zasłaniam już listwą maskująca odpływu, bo nie chce mi się jej wiecznie podnosić. Do tego odpływ szybko pokrywa się filmem bakteryjnym i kamieniem. Na parterze mam odpływ pośrodku i jest o wiele lepszy.

  5. #5

    Domyślnie

    Projekt łazienki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190819_181932.jpg
Wyświetleń:	314
Rozmiar:	105,9 KB
ID:	435478
    Dobry pomysł z obudową z płyty, nie wpadłem na to
    A czy widzi Pani sens, aby spróbować odkuć rurę w celu próby jej obniżenia?
    Jeżeli chodzi o odpływ liniowy to mogę się nim połączyć z odpływem zabudowanym pod wannę zaznaczonym na fotografii poniżej, prawda?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	InkedRura kanalizacyjna_LI.jpg
Wyświetleń:	430
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	435479

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    A po co ten odpływ liniowy? Brak prysznica w tym projekcie łazienki.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    prysznic ma być pewnie zamiast wanny. Tyle, że będzie przeraźliwie wąski.

    na pewno lepiej łączyć z istniejącym odpływem niż kombinować z kuciem w stropie.
    Odpływ liniowy nie musi być zaraz przy ścianie.


  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Ale tam jak coś to kucie będzie w posadzce a nie w stropie.......

  9. #9

    Domyślnie

    To jest projekt dewelopera.
    Poniżej załączam projekt swojej łazienki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	71941427_471105800414073_3042861733669502976_n.jpg
Wyświetleń:	547
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	435495
    Jak widać powyżej wizualizacja nie uwzględnia rury kanalizacyjnej.
    Co do kucia, to przypuszczam, że rura przy ścianie w której jest pion opiera się już na samym stropie, mam rację? Także zastanawiam się czy jest sens próbować to wykuć i obniżyć całość do poziomu wylewki. Poprosiłbym o radę

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Podstawowe pytanie, to na jakiej wysokości jest trójnik i odejście od pionu. Odpływ liniowy wymaga syfonu i dalej spadku. Ile masz wysokości od trójnika do poziomu posadzki?

  11. #11

    Domyślnie

    Niestety nie mam takich informacji, do mieszkania jeszcze nie mam dostępu, gdyż aktualnie trwają jego odbiory.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał inseminator Zobacz post
    Poniżej załączam projekt swojej łazienki

    Nie uważasz, że projekt od architekta wnętrz jednak powinien uwzględniać realną sytuację w twoim mieszkaniu a nie być idealistycznym obrazkiem?

    Jaka szerokość ma ten prysznic? 60-70 cm?

  13. #13

    Domyślnie

    80cm, udało się wstawić taką szerokość przez przesunięcie pralki pod wyjście, naprzeciwko umywalki

  14. #14

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o podłączenie odpływu liniowego , to wygląda na to że da się go podłączyć z prawidłowym spadkiem .Równo z wylewką masz korek fi 50 . Zamyka on kolanko najprawdopodobniej 90* . Jak zdejmiesz korek , to wszystko będziesz wiedział bez kucia posadzki .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony