dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Podłoga na gruncie - garaż wolnostojący

    Witam,

    będę stawiał garaż z podłogą na gruncie. Wolnostojący, nieocieplony, nie ogrzewany. Tym samym zimą na 100% będzie w nim ujemna temperatura. Zastanawiam się nad tym jak najlepiej wykonać podłogę na gruncie. W projekcie mam zbrojenie górą i dołem fi 8 AIII oczko 15x15 na podsypce piaskowo-żwirowej 30cm. Nie ma izolacji p. wilgociowej. Grubość płyty 15 cm, beton B20

    1. Czy to zbrojenie to nie jest lekka przesada? Czołgiem nie będę przecież parkował. Z drugiej strony na pewno przemarznie więc i wysadzi. No chyba, że podsypka przed tym zabezpieczy?
    2. Z samochodów i tak będzie się lała woda, więc nie wiem czy powinienem robić od spodu izolacje przeciw wilgociową? Ostatecznie wyłożenie folii to nie jest jakiś problem ale boję się, że w ten sposób zatrzymam wilgoć w płycie. A nie przewiduję żadnego spadku podłogi więc woda będzie wsiąkać w płytę.

    Przede wszystkim chcę uniknąć zbrojenia. Raz że będzie pieruńsko drogie (70m2) a dwa, że trudne w wykonaniu.Czy gdybym dał makrowłókna polimerowe to wystarczy do przenoszenia obciążeń? I ile tego dawać? Producenci podają np od 1,5kg do 3,3kg na m3 gdzie woreczek 6 kg kosztuje 200zł a ja potrzebuję ok 10m3
    Może podłogę zabezpieczyć przed wysadzaniem i jednocześnie zwiększyć jej nośność za pomocą właściwego przygotowania podłoża?

    Generalnie płytek kłaść nie zamierzam, więc jakieś rysy mi przeszkadzać nie będą. Byle to to wytrzymało i się nie rozwaliło po 10 latach tak, że parkować będę mógł, ale tylko terenówką 4x4

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Skoro wszystko Ci nie pasuje po co garaż? To za drogie to też, olej to , tanio będzie pod chmurką.
    Ułóż kostkę i postaw wiatę.

  3. #3

    Domyślnie

    Jakie wszystko? Chodzi Ci o moj poprzedni watek? To juz nieaktualne bo znalazlem tam rozwiazanie.
    Ludzie wylewaja posadzki po 10cm, zbroja jedna warstwa siatki fi 6 i nic im sie nie dzieje, a mi zaprojektowal zbrojenie jak pod plyte fundamentowa to chyba logiczne ze powstaja watpliwosci?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał verul Zobacz post
    Jakie wszystko? Chodzi Ci o moj poprzedni watek? To juz nieaktualne bo znalazlem tam rozwiazanie.
    Ludzie wylewaja posadzki po 10cm, zbroja jedna warstwa siatki fi 6 i nic im sie nie dzieje, a mi zaprojektowal zbrojenie jak pod plyte fundamentowa to chyba logiczne ze powstaja watpliwosci?
    ludzie stawiaja płoty kopiac 30 centymetrów fundamentu bez zbrojenia. U jednych wytrzyma u innych sie wywróci.
    U ojca pare lata temu zalewalismy hale na magazyn zboża 15 centów betonu, bez wiekszego zbrojenia- wrzucone pare drutów które gdzieś sie poniewierały. Trzyma do dzis, obciazana traktorem i przyczepą +- 30 ton, z tą róznicą ze w tym magazynie sciany trzymaja całośc i sie nie rozjezdza a popękac popękała. Jak tak bardzo chcesz oszczednie to daj siatke a na boki ułóż już troche zbrojenia- coś w rodzaju wieńca. Czy wytrzyma, nie wiem

  5. #5

    Domyślnie

    To nie jest tak, ze chce to zrobic na odpier... Bardziej zastanawiam sie, czy moge zastosowac włókna polimerowe. Np Baumex. Nawet przy zalozeniu, ze uzylbym max ilosci 3,5km/m3 to takie zbrojenie kosztowaloby mnie ok 1200zl co przy 2400zl siatki stalowej jest oszczednoscia (gdzie do siatki i tak trzeba doliczyc transport plus meczyc sie z ukladaniem). Plus jest taki ze nie zardzewieja. Zlom i tek pewnie wrzuce do srodka bo co nieco mi sie wala tu i ówdzie, ale traktowac to bede jako dodatek, a nie podstawe. Od scian musze zrobic dylatacje wiec nie oczekiwalbym ze mi cokolwiek przytrzymaja.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Może sprecyzuj o co pytasz. Z pierwszego wątku zrozumiałem że pytasz o płytę na której stanie garaż i zarazem będzie ona posadzką w tym garażu czyli "płyta fundamentowa" nie raczyłeś napisać z czego ten garaż planujesz. Skoro jednak masz projekt na płytę gr. 15cm sam garaż ma 70m2 domyślam się że murowany. Więc podana płyta wydaje się bardzo rozsądnie zaprojektowana. I zamiana zbrojenia na włókna raczej nie wchodzi w grę.
    Jeżeli to inna konstrukcja a magiczna płyta to tylko posadzka to możesz myśleć o zmianach.

  7. #7

    Domyślnie

    A to przepraszam za zbyt skape informacje. Pytam faktycznie o sama posadzke, a nie plyte fundamentowa. Konstrukcja nosna budynku to lawy fundamentowe, na nich bloczki m6 a na tym sciany drewniane. Plyta na gruncie nie bedzie pelnic zadnej funkcji nosnej dla scian ani zewnetrznych, ani wewnetrznych (z powodu ich braku). Jedynie ma uniesc ciezar samochodow osobowych plus wegla opalowego (mysle ze ok 1 tony na m2).

  8. #8

    Domyślnie

    A może zwykła kostka i po bólu.

  9. #9

    Domyślnie

    Myslalem o tym, ale wzgledy praktyczne przemawiaja za betonem. Poza tym kostka drozsza. Dostalem info od producenta wlokien polimerowych, ze mozna nimi zastapic zbrojenie w moim przypadku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony