dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie Porotherm dryfix vs P+W

    Cześć,
    Rozmyślam ostatnio nad wyborem materiału na ściany. Początkowo byłem pewny za dryfixem. Ponieważ w cenie pustaka jest pianka, nie potrzebna jest betoniarka, zaprawa itp.
    Jeżeli patrzeć na cene cegły i zaprawy to który system będzie tańszy? Pytam was ponieważ nie wiem ile zaprawy wychodzi na metr. Przy obecnych cenach ok 10 za dryfix z pianka i ok 8 za P+W. Co jest tansze?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, podepnę się pod temat. Właśnie zakończyli budowę mojego domu z Porotherm T 38 cm i chciałbym podzielić się refleksjami. Miałem trochę wątpliwości przed zakupem materiału a teraz mam jeszcze większe, czy wybór był trafny:
    - pustaki nie są tak precyzyjnie wykonane jak zapewnia producent, więc w kolejnych warstwach pojawiają się drobne szczeliny poziome. Wykupiłem szkolenie do pierwszej warstwy, co w praktyce ogranicza się do udostępnienia sprzętu do równania zaprawy. Niby wyszło równo, ale hgw czy IDEALNIE równo. Szkoleniowiec dał takie porady budowlańcom: jeśli są nierówności między pustakami w kolejnych warstwach, trzeba przeszlifować. Niby racja, ale de facto trzeba by szlifować na każdej warstwie znaczną część pustaków - która firma będzie chciała to robić, bo dodatkowa robota - dodatkowe koszty, bo czas. A technologia miała być szybka i łatwa.
    - druga sprawa: pustaka 38 cm ledwie da się przeciąć "aligatorem", bo się ostrze przycina, bo długo, bo trudno ciąć; rada szkoleniowca: ciąć dużą tarczą; skutek - nie da się równo przeciąć, żeby nie było jakiegoś " brzuszka", który odpycha sąsiedniego pustaka - powstaje szczelina pionowa. Rada szkoleniowca: zapuścić szpary pianką pur, dopuszczalna szerokość szczelin pionowych to 3 cm ( hmmm, ciekawe.... ). Rada szkoleniowca: przecież na zewnątrz i tak idzie tynk, który zamknie w szczelinach powietrze i izolacja będzie OK
    - nierówna szerokość - powstają "ząbki", ale to najmniejszy problem, pokryje tynk
    - i teraz kwestia zasadnicza: czy ma sens dawać zalecane 4 cm tynku z perlitem ( nie taniego ), czy można np 2 lub 3 cm - czy grubość zalecana wynika z marketingu czy rzeczywiście im grubiej, tym lepiej zniweluje ww defekty. To pytanie do kogoś, kto się zna, nie do panów marketingowców, którzy oczywiście zalecą: im grubiej, tym lepiej. Może w takim razie 8 cm nie 4 cm?
    - spękanych pustaków miałem około 20 na jakieś 700
    Firma narzekała, że wcale nie jest tak szybko, co prawda nie mają wielkiego doświadczenia z Dryfixem, ale z tym cięciem i sztukowaniem się trochę namordowali.
    Pozdrawiam i proszę o poradę co do tynku, bo z resztą się już i tak nic nie da zrobić.

  3. #3

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	5,6 KB
ID:	444410Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0269.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	444411Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0268.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	444412Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0267.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	444413Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0265.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	444414

    Kilka przykładowych zdjęć

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Takie same szczeliny pionowe są u mnie. Tylko ja na szczęśnie/nieszczęście kupiłem pustaki typu E3 500. Przy dłuższych pustakach trudniej zgubić ewentualne nierówności. Liczyłem na mniejsze ewentualne przewiewy ze względu na mniejszą ilość szczelin pionowych ale chyba wyjdzie na to samo. chyba, że historie o przewiewach są tych bajkami? To się jeszcze okaże. Pęknięty może był jeden na 17 palet. Jeśli miałbym drugi raz kupować to pewnie mimo wszystko zostałbym przy P+W E3 500. Jak chcesz to Ci powiem gdzie kupowałem. Odległość do hurtowani taka sama tylko, ze u mnie w przeciwległą stronę
    Dryfix czy P+W. U mnie szło sporo cementu bo panowie robili dość duże fugi. Na 1020 pustaków poszło chyba 600kg cementu ( nie jestem na 100% pewien). Ale mimo wszystko poszedłbym chyba w standard.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony