dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Nietypowy dekiel do puszki, gdzie szukać ?

    Witam

    Mam problem ze znalezieniem dekla do puszki elektrycznej w domu, który niedawno kupiłem. Puszki są większe niż powszechnie używane, okrągłe o średnicy około 100 mm, może więcej. Sam dekiel ma około 115 mm średnicy i jest mocowany za pomocą trzpienia na środku dekla z gwintem. Trzpień wkręca się w otwór na środku puszki.

    Potrzebuję takiego dekla, jednak nigdzie w internecie nie znalazłem nawet zdjęcia takiej puszki lub dekla. Może to są jakieś stare puszki lub przywiezione z zagranicy, niestety tego się już nie dowiem.

    Proszę o pomoc gdzie można dostać taki dekiel ?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.
    Zrób zdjęcie, wyślij zapytanie do np. SIMET-a, ELEKTRO-PLAS itp. i po problemie.
    Tę fotkę zamieść na forum, może ktoś się zorientuje.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3

    Domyślnie

    Wejdz na jedna w hurtowni internetowych i przejrzyj dekielki jakie maja dostepne - jest tego sporo, cos powinienes dopasowac

  4. #4

    Domyślnie

    Przekopałem pół internetu i wszystkie lokalne hurtownie w mojej okolicy. Nie ma tego nigdzie. Albo to są jakieś puszki z zagranicy albo mają dużo lat, chociaż dom 6 letni

  5. #5

    Domyślnie

    Daj fotkę, daj napis na tej puszce, daj cokolwiek.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #6

    Domyślnie

    Fotki dekla i puszki Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191003_182601.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	435521Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191003_182540.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	435522Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191003_182459.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	435523

  7. #7

    Domyślnie

    A pokombinowac zrobic samemu? Z jakiegos kolka odpowiedniej dlugosci? Oczywiscie nic metalowego

  8. #8

    Domyślnie

    Pewnie nie będę miał wyjścia, jednak wolałbym znaleźć ORI. Ktoś to kiedyś wyprodukował skoro jest w tym domu. Kwestia znalezienia

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Puszka K097L Simet do ścian g/k - cena ok. 3,50. Oj fujary - ja znalazłem w 30 s poprzez wyszukiwarkę.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    Puszka K097L Simet do ścian g/k - cena ok. 3,50. Oj fujary - ja znalazłem w 30 s poprzez wyszukiwarkę.
    No to teraz pokaż tę pokrywę do puszki.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Byłem pewien, że kol ElpaPiotr siedzi przy kompie i zaraz się wtrąci - cóż taki sposób spędzania czasu..Ale samemu to nie chciało się poszukać:
    https://elektrononline.pl/puszka-do-...n-k097l-p11338
    Samym dekli to chyba nie można kupić. A na marginesie, to montowałem takie puszki w inst. teletechnicznej.

  12. #12

    Domyślnie

    Aha. To teraz doradź, co autor ma z tym fantem zrobić. Czy średnica zewnętrzna 103 mm pokrywy się nada?
    Bo przecież czymś tę puszkę trzeba zakryć.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Autorze tematu - chyba doskonale wiesz co masz zrobić i nie muszę Ci tego tłumaczyć.
    Niestety kol.Elpapiotr wymaga objaśnienia, bo nie rozumie prostych rzeczy, a więc - autor tematu ma w ścianach puszki KO97L bez dekli czyli musi :
    1. kupić kompletne puszki KO97Lw ilości brakujących dekli
    2. zdjąć dekle z zakupionych puszek i nałożyć (wkręcić) na puszki w ścianach
    Puszka ma wewn. fi = 97 i stąd jej oznaczenie, zewn. fi to 103, a dekielek ma ok. 112 mm średnicy.
    Zrozumiałeś ? I tak za parę minut coś napiszesz, ale to już Twoja sprawa. Temat wyjaśniony = zamykam !

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    Autorze tematu - chyba doskonale wiesz co masz zrobić i nie muszę Ci tego tłumaczyć.
    Niestety kol.Elpapiotr wymaga objaśnienia, bo nie rozumie prostych rzeczy, a więc - autor tematu ma w ścianach puszki KO97L bez dekli czyli musi :
    1. kupić kompletne puszki KO97Lw ilości brakujących dekli
    2. zdjąć dekle z zakupionych puszek i nałożyć (wkręcić) na puszki w ścianach
    Puszka ma wewn. fi = 97 i stąd jej oznaczenie, zewn. fi to 103, a dekielek ma ok. 112 mm średnicy.
    Zrozumiałeś ? I tak za parę minut coś napiszesz, ale to już Twoja sprawa. Temat wyjaśniony = zamykam !
    murator to ani elektroda, ani nie jesteś autorem tematu, byś sobie zamykał, tak na marginesie.
    Dalej nie wyjaśniłeś, jakim cudem te twoje K-coś tam pasują do puszek autora.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Autor tematu się nie odzywa, sądzę, że on zrozumiał, ale dla kol. Elpapiotr tłumaczę jeszcze raz jak przysłowiowej krowie na granicy:
    ... ma w ścianach puszki KO97L bez dekli czyli musi :
    1. kupić kompletne puszki KO97Lw ilości brakujących dekli
    2. zdjąć dekle z zakupionych puszek i nałożyć (wkręcić) na puszki w ścianach
    A tak na marginesie - to może by autor tematu otrzymawszy rzeczową informację podziękował na forum. Brak takiego gestu, niestety regularnego, niech wezmą pod uwagę wszyscy namiętnie udzielający rad, czyli poświęcający swój czas i dający za friko swoją wiedzę - ale to już osobna sprawa i nie moja.

  16. #16

    Domyślnie

    Jak to nie Twoja?
    Żądasz poklasku, żądasz aplauzu, żądasz uwielbienia i chwały!

    No to masz :

    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    1.Odnośnie dekli -wreszcie zrozumiałeś ?
    2. Nie moja - ja wypowiadam się "od wielkiego dzwonu" i niczego nie oczekuję, ale Ty klepiesz na forum non-stop. Pewnie to taki specyficzny sposób na życie, może odreagowywanie jakiś frustracji itp itd. Mnie szkoda czasu na mędrkowanie na forum Muratora. Mam ciekawsze zajęcia.
    Oczywiście za chwilę coś napiszesz, ale ja już tego nie przeczytam, więc możesz sobie to darować.

  18. #18

    Domyślnie

    Будем жить - посмотрим.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  19. #19

    Domyślnie

    Witam.

    Firma SIMET nie była producentem, tylko dystrybutorem tych nieszczęsnych puszek (K097/L)
    Natomiast sklep internetowy "Elektro-Online" https://elektrononline.pl/puszka-do-...n-k097l-p11338
    ma na stanie 3 szt. tych puszek.
    Tylko brać.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  20. #20

    Domyślnie

    Dzięki za trop, będę szukał stacjonarnie bo potrzebny jeden dekiel i wysyłka będzie 5 razy droższa niż puszka. Jeśli nie znajdę w okolicy zamówię przez net. Jest dostępna w kilku sklepach internetowych.

    OT. Panowie wyluzujcie stringi, nie ma się co spinać

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony