dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie kocioł na pellet kostrzewa mini bio 10 kW 2 lata uzywania i nie mozna sprzedać

    chciałem sie podzielić moją historią i prosić o poradę.
    Wczoraj wystawiłem na OLX kocioł na pellet Kostrzewa mini bio 10kW , używałem go dwa sezony (pierwszy do wygrzania domu i drugi już po zamieszkaniu) .W sumie spaliłem 5 ton pelletu.
    Kocioł w założeniu kupowałem na 4 lata jednak gazownia przyśpieszyła i wlasnie przełaczam sie na gaz z sieci.

    Problem jest w tym ze OLX usunał moje ogłoszenie informujac że nie można ogłaszać sprzedazy pieców o klasie niższej niż 5.

    Czy nie jest tak ze dotyczy to tylko producentów i nowych kotłów...?

    Czy możecie podpowiedzieć jak w takim razie sprzedać swój piec? czy też sprzet za 5 tys ma stac w garazu jako ewentualny zapas na wypadek W.

  2. #2
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A jaką to ma klase?
    A to dziwne bo na olx stoją górne kopciuchy.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Raczej to niemożliwe żeby nie miało 5 klasy jeśli ma 2 lata. Ja 3 lata temu kupowałem rodzicom ekogroszek w 5 klasie.

  4. #4

    Domyślnie

    Kostrzewa mini bio 10kW nie jest kotłem klasy 5. Nie posiada badań i certyfikatów. To, ze pracuje w klasie A+, byc moze spełnia wymagania klasy 5 i nawet ecoprojektu, ale niestety nie posiada papierów w tej materii.


  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    To może jest bezklasowe jak to Ogniwo 10KW Kuliboba. Wtedy całkiem lipa bo do 2024r i do kosza.

  6. #6
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    To dlaczego na olx górne kopciuchy mogą stać??

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Może mają papiery na 5 klasę?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Drogba

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał ali12 Zobacz post
    chciałem sie podzielić moją historią i prosić o poradę.
    Wczoraj wystawiłem na OLX kocioł na pellet Kostrzewa mini bio 10kW , używałem go dwa sezony (pierwszy do wygrzania domu i drugi już po zamieszkaniu) .W sumie spaliłem 5 ton pelletu.
    Kocioł w założeniu kupowałem na 4 lata jednak gazownia przyśpieszyła i wlasnie przełaczam sie na gaz z sieci.

    Problem jest w tym ze OLX usunał moje ogłoszenie informujac że nie można ogłaszać sprzedazy pieców o klasie niższej niż 5.

    Czy nie jest tak ze dotyczy to tylko producentów i nowych kotłów...?

    Czy możecie podpowiedzieć jak w takim razie sprzedać swój piec? czy też sprzet za 5 tys ma stac w garazu jako ewentualny zapas na wypadek W.
    Kolega miał ten sam problem z kotłem na ekogroszek.
    Wystawił na alleg...nie było problemu. Drugi patent to w ogłoszeniu należy napisać "do przygotowania c.w.u." ale miał mnóstwo telefonów od zainteresowanych czemu tylko do c.w.u.
    Parterówka 116 m + poddasze 40m. Silka 24 + 20 styropian grafitowy 0,031. Wylewka 10 -12 cm. Skosy na dachu wełna 30 cm 0,039, podłoga 13 cm styropian, Okna trzy szybowe od 0.7-1 (razem około 40 m2), rolety zewnętrzne, wentylacja mechaniczna z reku i GWC. Mostki termiczne i styropian na placki. Wodna podłogówka. Wreszcie pompa Panasonic T-Cap 1 faza (od lipca 2018 r.), zamiast "bezobsługowego kotła na mały węgiel".

  9. #9
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Może mają papiery na 5 klasę?
    Takie rzeczy to tylko po mocnym koksie możliwe, się znaczy na mocnym koksie


    To że tylko do cwu już nie działa jest zabronione.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 03-10-2019 o 06:40

  10. #10
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    To może jest bezklasowe jak to Ogniwo 10KW Kuliboba. Wtedy całkiem lipa bo do 2024r i do kosza.
    Wystarczy jak by miał tylko nawet 3 klase to do końca 2027 spokój ma a więcej ten i inny kocioł i tak by nie wytrzymał .

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Nie no do 2028 to tylko 4 klasą chyba. Te 3 i bezklasowe do 2024

  12. #12
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Mylisz się , kotły poza klasowe muszą być wymienione do tej daty co podajesz natomiast od 3 klasy masz czas do końca 2027 roku.

  13. #13

    Domyślnie

    Probowalem wystawic jeszcze raz na olx bez opisu, ale wymagali przeslanie zdjecia tabliczki znamionowej. Za rada Drogba wystawilem na alle... i w ciagu kilku dni znalazo sie dwoch zainteresowanych. Dziekuje za podpowiedz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony