dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie studzienka przelewowo-rozsączająca - za i przeciw w moim przypadku - poradźcie

    Witajcie
    na rynku jest dostępne rozwiązanie studzienki przelewowo-rozsączającej (załączone zdjęcie).

    mam dom drewniany na płycie fundamentowej (zatem oczywiscie bez podpiwniczenia, posadowiony 10 cm w głąb ziemi , 40 cm ponad, płyta zbrojona zacnie),
    Dach mam dwuspadowy + kopertowy na werandą - łącznie jakies 220 m2.
    4 rynny fi 90 odbierają wodę ze 190 m2 dachu i jedna rynna fi 90 z 30 m2 werandy .
    Dom postawiony jest na terenie piaszczystym klasa V - piaski luźne i średnio gęste , generalnie jak kopane było szambo to piach w wszystkich odcieniach , gliny brak.

    widziałem różne rozwiązania typu nawiercone beczki 200l z podsypką żwirowo-tłuczniową etc.
    moje pytanie jest więc następujące - czy takie 4 studzienki po jednej do każdej z rynien głownej połaci dachu, wystarczą aby odebrać nasze polskie nieokiełznane opady ?

    ile metrów od budynku na fundamencie płytowym powinno się takie studienki montować ? czy ktoś z forum ma takie rozwiązanie

    wdzięczny będę za wszelkie podpowiedzi i porady
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	studnia-przelewowo-rozsa_18626.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	435485  
    ========================
    człowiek to brzmi dumnie, trzeba zasłużyc na bycie nim

  2. #2

    Domyślnie

    oj 104 wyświetlenia i żadnej porady..... Możę eksperci jeszcze śpią , możę znajdzie się jakaś dobra dusza?
    ========================
    człowiek to brzmi dumnie, trzeba zasłużyc na bycie nim

  3. #3

    Domyślnie

    Mam takie dwie studzienki przelewowe i u mnie spełniają swoją funkcję.

    Do każdej studzienki są podłączone po dwie rury spustowe ( dach dwuspadowy ).
    Studzienki osadzone są w dole wypełnionym żwirem drenarskim o wymiarach około 1m x 1m x 1,3m w ziemi gliniastej.
    W przypadku dużych nawałnic - woda przelewa się górną kratką przelewową w ogrodzie, przy czym u mnie poziom kratek przelewowych jest niższy niż poziom osadnika rynnowego.
    Jest to ważne, gdyż układ działa jak naczynia połączone - woda wyleje tam, gdzie ma najniżej położony otwór w instalacji.
    Pozdrawiam.
    Piotrek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony