dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: koszt dachu

  1. #1

    Domyślnie

    Ile może kosztować dach dwuspadowy 225 m2 przy czym dach ma być pokryty blachodachówka. może ktoś ma podobną ilość metrow?
    i czy jest zadowolony z blachodachóki i jaka by polecił

  2. #2

    Domyślnie

    Rozbieżność w cenach samej blachodachówki jest ogromna od kilkunastu złotych do ponad 100; o dodatkowych akcesoriach (gąsiory, rynny, wiatrownice...) nawet nie wspomnę
    Przede wszystkim musisz wybrać rodzaj, producenta lub przedział cenowy i skalkulować koszt dachu.

  3. #3

    Domyślnie

    Owszem ,jest różnica w cenach ale myślałam, że ktoś poleci jakąś dobrą sprawdzoną (na dachu) a na dodatek miałby podobne metry do moich więc miałabym jakieś porównanie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam identyczną powierzchnię dachu ja ty (220m2), ale po pierwsze dach kopertowy, a po drugie zamierzam kryć dachówką cementową - całość z więźbą szacuję na ok. 12ys.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja jestem właśnie po rozliczeniu kosztów pokrycia dachu. Dach ma 190 m2, ale jest troszkę skomplikowany, tzn. ma kształt litery L + 2 facjatki + daszek nad wejsciem. Blachodachówka Lindab TC 50, kolor miedziany. Materiał kosztował 17 000 (razem z orynnowaniem)a robocizna 7 000 (w tym wszystkie obróbki).

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    i po co zakladac kolejny watek o takim samym temacie???????
    Troche nizej jest tez o dachach!!!!!!!!
    Ludzie co z wami?????

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Arek99 mówisz tylko o robociźnie czy całości? Bo jesli o całości to chyba Twój dach ma 22 m a nie 220

  8. #8

    Domyślnie

    Arek99 ?! Gdzie Ty mieszkasz? Czy na pewno w Polsce? Z więźbą? Całość - 12 000 PLN?! Mnie sama blachodachówka (z obróbkami i rynnami) i z robocizną kosztowała 40.000. Dachu mam ponad 300 m2, czyli na 150 m2 koszt byłby 20.000. Fakt, że dach mam skomplikowany, ale odjąć 25% kosztów przy prostym to zostaje 15.000 i to bez więźby i nie dachówka. Ale u mnie to Warszawa. A Ty?

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    max1971

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    220 m dachu projekt z biura lipinscy z wroclawia LMP01 troche przerobiony kosztowalo mnie to - 6000 wiezba(drewnoo)+ 1100 postawienie+ 12500 calosc materialu na dach( blacha MAXI rautaruuki+ orynnowanie MArley+ paleta klinkieru na kominy+ okno VELUX+ wylaz dachowy+ tyvek 3000), robota blacharska 3000 (przy czym blacharze na koniec pluli sobie w brode, ze powiedzieli zbyt malo-powinno byc ok 1000 PLN wiecej)

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    max1971

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    220 m dachu projekt z biura lipinscy z wroclawia LMP01 troche przerobiony kosztowalo mnie to - 6000 wiezba(drewnoo)+ 1100 postawienie+ 12500 calosc materialu na dach( blacha MAXI rautaruuki+ orynnowanie MArley+ paleta klinkieru na kominy+ okno VELUX+ wylaz dachowy+ tyvek 3000), robota blacharska 3000 (przy czym blacharze na koniec pluli sobie w brode, ze powiedzieli zbyt malo-powinno byc ok 1000 PLN wiecej)

  11. #11

    Domyślnie

    Piekne dzięki , o to mi właśnie chodziło.
    Zawsze to jakaś baza danych.

  12. #12

    Domyślnie

    170 m2 dachu kryty blachodachówką + okno Fakro 06 termo plus + orynnowanie =około 10.000 zł
    krokwienie dachu 1.000 zł
    łacenie 300zł
    blacharze zgodzone po 4 zł za m2 krycia i po tyle samo za mb obróbki, ile wyjdzie jeszcze nie wiem, w tym tygodniu mają skończyć- wzięli zaliczkę 1.200 zł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony