dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.313

    Domyślnie

    Cytat Napisał stolar_86 Zobacz post
    Za licznikiem wszystko jest moje-słowa kierownika budowy i przedstawiciela dewelopera. Wspólnota jest mała - 6 mieszkań, wszyscy tak mają ale nie wszyscy mają 5 obiegów - ja mam dodatkowe 2 w salonie zamiast grzejników (w standardzie jest po jednym na kuchnię, przedpokój i łazienkę. Temat reklamacji to już zupełnie inna historia więc go pominę.
    Wszystko się zgadza ale tylko i wyłącznie dla wody, gazu i energii elektrycznej. Dla ogrzewania natomiast raczej nie wyobrażam sobie instalacji w której licznik energii cieplnej dla każdego lokalu znajduje się na korytarzu.
    Może pierw zapoznaj się z regulaminem porządkowym swojej wspólnoty lub innym dokumentem opublikowanym dla swoich mieszkańców w którym mowa jest o dokonywaniu jakichkolwiek przeróbek instalacji CO, cwu, elektrycznej i gazowej.
    Chcesz przerobić swoją instalację CO .....to na prawdę nie jest kwestia przejścia się po sąsiadach i zebrania podpisów ale po pierwsze napisania wniosku do zarządu wspólnoty mieszkaniowej ( lub spółdzielni ) o zgodę na taką przeróbkę lub inną ingerencję w instalację grzewczą przynależną do swojego lokalu.
    Jestem przekonany że może nawet ją otrzymasz ale pierw będziesz musiał zrobić projekt instalacji grzewczej wraz z wyliczeniami taki który wykaże że owa przeróbka nie wpłynie negatywnie na instalację grzewczą pozostałych mieszkańców, potem projekt zaopiniujesz w wspólnocie a ponadto spełnić kilkanaście innych warunków technicznych. Reasumując taka droga przestanie Ci się opłacać.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 10-10-2019 o 19:14
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Dla ogrzewania natomiast raczej nie wyobrażam sobie instalacji w której licznik energii cieplnej dla każdego lokalu znajduje się na korytarzu.
    Normalna rzecz - licznik w szachcie na odejściu od pionu i na powrocie.

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    po pierwsze napisania wniosku do zarządu wspólnoty mieszkaniowej ( lub spółdzielni ) o zgodę na taką przeróbkę lub inną ingerencję w instalację grzewczą przynależną do swojego lokalu.
    W małych wspólnotach nie ma zarządu. A tu o takiej mowa. I tu trzeba zgody wszystkich właścicieli. W dużej wspólnocie potrzebna byłaby uchwała właścicieli, bo przekracza to zakres zwykłego zarządu, a tylko zwykły zarząd leży w gestii zarządu/zarządcy.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Normalna rzecz - licznik w szachcie na odejściu od pionu i na powrocie.
    .
    To nie zmienia postaci rzeczy.
    I co taki licznik robi. Mierzy ciepło dochodzące do kilku mieszkań lub pokoi w danym pionie u kilku mieszkańców. Potem i tak rozliczają się według podzielników na grzejnikach lub w stosunku do metrażu mieszkania z uwzględnieniem współczynników.

    Radzę oceniać sens zdania czytając odpowiedź razem z pytaniem, lub całość wypowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 11-10-2019 o 06:58
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    To nie zmienia postaci rzeczy.
    I co taki licznik robi.
    Do jednego mieszkania wchodzi ciepła woda do CO jedną rurą w podłodze, jest dzielona na poszczególne grzejniki trójnikami wewnątrz mieszkania, i wraca jedną rurą. Licznik ciepła mierzy przepływ, temperatury zasilania i powrotu i liczy GJ/kWh. Piony są w szachtach na korytarzu (jeden pion na kilka mieszkań na każdym piętrze). Miałem tak w jednym mieszkaniu. I to coraz częściej standard.
    Nie musisz sobie wyobrażać - masz w pierwszym poście fotkę - wygląda na podobne rozwiązanie, tylko na rozdzielaczach (jest ciepłomierz). Podzielniki są zbędne.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-10-2019 o 08:19

  5. #25

    Domyślnie

    Kaizen ma rację.
    Coraz częściej takie rozwiązanie jest stosowane.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dlaczego twierdzisz że instalacja jaka jest w tym mieszkaniu uniemożliwia poprawne działanie? Mieszkasz tam od wiosny. Może poczekaj na zimę zanim wyciagniesz takie wnioski. O grzebaniu w instalacje nie wspominając.
    Masz zawory termostatyczne powinno to działać.
    Zimy jeszcze nie ma. Nie panikuj. Pakowanie się od razu w przeróbki, pompy, sterowanie czasowe i internetowe, to troszkę bezsens wg mnie.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony