dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie Najcichsza pompa p-w

    Cześć.

    Która z pomp jest najciszej pracującą?
    Rozważam Panasonic Aquarea 7kW Allinone(59 dBa), Buderus WPLS8.2 (52 dBa), Vaillant VWL75/5AS (54dBa).
    Niby wielkości podane w katalogach, jednak w Panasonic'u podana odległość pomiaru 1m, w innych nic nie piszą.

    Dla mnie to jeden z najważniejszych parametrów. Może ktoś oglądał kilka pomp i ma jakieś spostrzeżenia co do głośnej/cichej pracy którejś z pomp?
    Z filmów na YT najgorzej jak dla mnie wypada Panasonic.
    Dziennik budowy
    Parterówka IBIS2 lustrzany, 119m2 użytkowej+34m2 garażu w bryle (nieogrzewany). Ławy fundamentowe, Porotherm PW25 szlifowany na piankę. Termoizolacja: Styropian: 20cm elewacja, 15 podłoga, strop - 40cm wełny 0.039. Pompa ciepła Buderus WLW 196i-ar ODU-6i+szafa IzziFast+moduł internetowy+sterownik pokojowy rc100h, bez dodatkowego bufora. Rekuperacja Thesla Green AirPack4 300 Enthalpy+Air++, PV 7.2 kW+Fronius 7 symo.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam. Ja mam Panasonica, jednostka zewnętrzna supercicha WH-UQ09HE8 i jest bardzo przyzwoicie pod względem hałasu, praktycznie mało co ją słychać. Nie mam porównania z tymi co podałeś.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti75 Zobacz post
    Witam. Ja mam Panasonica, jednostka zewnętrzna supercicha WH-UQ09HE8 i jest bardzo przyzwoicie pod względem hałasu, praktycznie mało co ją słychać. Nie mam porównania z tymi co podałeś.
    Gość pyta o mniejszą jednostkę High Performance 7kW... Te super ciche jednostki to duże pompy dwuwentylatorowe TCap.
    Warto spojrzeć na etykiety energetyczne ETaS danego produktu a najlepiej pojechać do właściciela takiej pompy i posłuchać jednostki na żywo, czy to Vailanta, czy to Panasonica czy jakiegoś innego producenta...
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rabarbar1 Zobacz post
    Cześć.

    Która z pomp jest najciszej pracującą?
    Rozważam Panasonic Aquarea 7kW Allinone(59 dBa), Buderus WPLS8.2 (52 dBa), Vaillant VWL75/5AS (54dBa).
    Niby wielkości podane w katalogach, jednak w Panasonic'u podana odległość pomiaru 1m, w innych nic nie piszą.

    Dla mnie to jeden z najważniejszych parametrów. Może ktoś oglądał kilka pomp i ma jakieś spostrzeżenia co do głośnej/cichej pracy którejś z pomp?
    Z filmów na YT najgorzej jak dla mnie wypada Panasonic.
    Proponuje najpierw kogos odwiedzic kto ma pompe i posłuchać na żywo a nie na YT i nie sluchac kogos z forum dla jednego to samo bedzie super glosne dla drugiego nieslyszalne ile osób na forum tyle opini.
    Jak dla mnie to wszystkie beda podobnie szumiec (bo w kazdej jest to samo )im wieksza tym bardziej i im pracujaca na wyzszej czestot.tym bardziej. a te dane z ulotek to se mozna wsadzic .
    Ja mam aquarea 7kw w domu jednostki zewn nie mam prawa uslyszec chocby nie wiem co.Slysze tylko w salonie jak jest cicho syczenie czynnika w rurkach bo biegną mi przez salon no i w odleglosci 2m od jednostki wewn burczenie pompki obiegowej poza pomieszczeniem gdzie jest pompa juz tego nie slychac.
    Mam grzejniki bez bufora tylko przy starcoe przez 2 min slychac po grzejnikach szum wody kiedy obiegówka chodzi na maksa potem caly czas cisza.
    Jak wyjde na taras to przy 50hz lekko slychac powietrze i tez lekkie cykanie sprężarki mieszkam w szeregowce sasiedzi juz musza sie nasluchiwac czy chodzi.
    Zima jak moze bedzie chodzic na wiekszych czestot.to nikt wtedy nie siedzi na tarasie i wszyscy maja okna pozamykane .

    Jakby co to jest jeszcze tryb cichy.
    Zeby zewnetrzna byla cicha to musiala by miec powiekszony sporo wymiennik i wolniej pracujacy wentylator a chyba nikt tak nie robi a i tak wtedy bardziej by bylo slychac sprezarke.

    Sprawdz u kogos na żywo a moze to juz nie bedzie najwazniejszy parametr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony