dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Rolety zewnetrzne - centralne i lokalne sterowanie

    Witam,
    Elektryk podczas budowy wyciągnął do rolety zewnętrznej takie okablowania.
    4 żyły z rolety (Czarny, siwy, N,Pe)
    5 żył (czarny, siwy, brązowy(F), N, Pe)
    5 żył (czarny, siwy, brązowy, N, Pe)
    Moje pytanie brzmi następująco.
    Żeby lokalne zrobić połączenie łącznika z roleta, to wykorzystałem następujące żyły (F, czarny,siwy(góra, dół rolety) oraz PE
    Po co pozostałe przewody? Do centralnego sterowania? Połączyć wszystkie za pomocą WAGO oraz z łącznikiem opuszczania rolety?

    Jaki sterownik z firmy Zamel polecicie do centralnego sterowania roletami oraz czy trzeba do każdej puszki kupić dodatkowy sterownik?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goldi90 Zobacz post
    Witam,
    Elektryk podczas budowy wyciągnął do rolety zewnętrznej takie okablowania.
    4 żyły z rolety (Czarny, siwy, N,Pe)
    5 żył (czarny, siwy, brązowy(F), N, Pe)
    5 żył (czarny, siwy, brązowy, N, Pe)
    Moje pytanie brzmi następująco.
    Żeby lokalne zrobić połączenie łącznika z roleta, to wykorzystałem następujące żyły (F, czarny,siwy(góra, dół rolety) oraz PE
    Po co pozostałe przewody? Do centralnego sterowania? Połączyć wszystkie za pomocą WAGO oraz z łącznikiem opuszczania rolety?

    Jaki sterownik z firmy Zamel polecicie do centralnego sterowania roletami oraz czy trzeba do każdej puszki kupić dodatkowy sterownik?
    Myślisz że ktoś jest jasnowidzem i wie lepiej od Ciebie co i jak masz ułożone? Nawet nie napisałeś gdzie te przewody się zaczynają i kończą ani jakie rolety.
    Tutaj masz dostępne sterowniki Zamela jak już będziesz wiedział co i jak masz połączone to coś wybierzesz https://zamel.com/pl-PL/produkty/ext...erowniki-rolet
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony