dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mata78

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    14

    Domyślnie ilu komorowa oczyszczalnia

    Witam
    ilu komorową przydomową oczyszczalnie wybrać, nie mam pojecia czy 1, 2 czy 3 komorą
    oczyszczalnia bedzie wspolpracowa z tunelami rozsaczajacymi,
    prosze o poradę

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Najlepiej mieć 3 komory. Ja mam taką biologiczną. Dalej mam drenaż na żwirze płukanym. Tunele to taki dodatek do żwiru, aby zwiększyć pojemność, ale bez żwiru nic nie dają. Daj sobie spokój z tunelami i zrób większy drenaż z dużą ilością podsypki na żwirze płukanym.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mata78

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alekko Zobacz post
    Najlepiej mieć 3 komory. Ja mam taką biologiczną. Dalej mam drenaż na żwirze płukanym. Tunele to taki dodatek do żwiru, aby zwiększyć pojemność, ale bez żwiru nic nie dają. Daj sobie spokój z tunelami i zrób większy drenaż z dużą ilością podsypki na żwirze płukanym.
    tunele beda zamiast rur drenazowych rowniez podsypane z geowukniną, dlaczego odradzasz tunele?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał mata78 Zobacz post
    tunele beda zamiast rur drenazowych rowniez podsypane z geowukniną, dlaczego odradzasz tunele?
    Tunele, czy jakieś inne plastiki na drenaż to najłatwiejsze wyjście, aby zrobić w konia klienta. Ja tak miałem z instalatorem, którego wywaliłem przed
    robotą i wziąłem też inną oczyszczalnię. Powiedz na ile to osób robisz i ile tuneli oraz ile żwiru wycenił ci ten instalator to łatwiej będzie dowiedzeić się,
    gdzie mają być oszczędności.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mata78 Zobacz post
    Witam
    ilu komorową przydomową oczyszczalnie wybrać, nie mam pojecia czy 1, 2 czy 3 komorą
    oczyszczalnia bedzie wspolpracowa z tunelami rozsaczajacymi,
    prosze o poradę

    Jeżeli piszesz o osadniku gnilnym to ilość komór faktycznie przekłada się na jakość oczyszczania (kwestia jeszcze wielkości zbiornika), ale nie polecam tego typu oczyszczalni do tuneli rozsączających, bo jest to „podczyszczalnia” i kłopotów odpływem będziesz miała sporo.
    Jeżeli pytasz o oczyszczalnie biologiczne, to ilość komór niekoniecznie przekłada się na jakość działania, ponieważ są oczyszczalnie z 4 komorami, a nawet z 6-cioma i nie są to oczyszczalnie najwyższych lotów w zakresie skuteczności działania. W przypadku oczyszczalni biologicznych znaczny wpływ ma rodzaj wykorzystanej przez producenta technologii działania bioreaktora i np. występują świetne oczyszczalnie z 2 lub 3 komorami.


    Cytat Napisał mata78 Zobacz post
    tunele beda zamiast rur drenazowych rowniez podsypane z geowukniną, dlaczego odradzasz tunele?
    Pierwotnym zamysłem stosowania tuneli było odprowadzenie deszczówki, a nie ścieków. Przy odprowadzaniu ścieków główna zaleta tuneli dotyczy szybkości montażu, ale jest to zaleta dla wykonawcy roboty, a nie dla Ciebie. Argumenty o mniejszym zajęciu działki przez tunele są często wykorzystywane podczas sprzedaży, jednak mści się to na inwestorze, ale zazwyczaj już po okresie gwarancji. Dużo zależy od skuteczności działania oczyszczalni oraz od gruntu rodzimego. Im oczyszczalnia skuteczniejsza oraz grunt rodzimy bardziej przepuszczalny, to teoretycznie można rozważyć tunele, ale mimo wszystko też namawiam na tradycyjny drenaż.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał mata78 Zobacz post
    tunele beda zamiast rur drenazowych rowniez podsypane z geowukniną, dlaczego odradzasz tunele?
    Wiem, że z ciebie to lepszy spec niż ja, ale w tunelu leci od początku, a nie rurami ciętymi co powoduje, że dalej dopłynie, zanim zacznie kapać na podsypkę. Jak dasz w tunelach żwir płukany, zamiast piastku, jak gadał kiedyś Sotralentz, to od razu wejdzie wszystko w żwir na początku i po jego dnie będzie dalej płynąć ku końcowi. Wierzch żwiru w takim układzie nie działa, albo napełnia się od spodu, a nie jak w drenażu od góry. Tunel na żwirze dłużej posłuży niż na piasku, ale i tak krócej niż zwykły drenaż na żwirze. Może to tak ogólnikowo, ale to tulko z moich doświadczeń na działce myślę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony