dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Pyzdry
    Kod pocztowy
    62-310
    Posty
    75

    Domyślnie Nadmuch powietrza z poddasza

    Witam. Mam nowo wybudowany dom. W sypialni pojawia się problem wilgoci, najbardziej po nocy. Mam okna trzyszybowe rozszczelniam je trochę, mam kratkę wentylacja i nawet zostawiam trochę uchylone drzwi na korytarz. Po nocy na szybach jest sporo wody. Na razie nie robię rekuperacji ponieważ poddasze mam niewykonczone. Mam pytanie czy mógłbym kupić odpowiedni wentylator i kratka wentylacyjna wdmuchiwac świeże powietrze z poddasza? Poddasze jest ocieplone piana pur okna mam rozszczelnione jest to duża przestrzeń.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasznowak29 Zobacz post
    Na razie nie robię rekuperacji ponieważ poddasze mam niewykonczone.
    Jaki jedno z drugim ma związek?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Pyzdry
    Kod pocztowy
    62-310
    Posty
    75

    Domyślnie

    Nie mam wogole zabudowy zrobione chciałem wszystko razem robić jak będę miał wykończone.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasznowak29 Zobacz post
    Nie mam wogole zabudowy zrobione chciałem wszystko razem robić jak będę miał wykończone.
    Wentylację trzeba odpalić jak najszybciej. Najlepiej sporo przed GK, żeby usunąć wilgoć technologiczną. Można niby wietrzyć, ale to raczej słaba opcja przy obecnych temperaturach gdy, jak rozumiem, już mieszkasz.

    BTW. Skoro ma być rekuperacja, to za kratka wentylacyjna?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Pyzdry
    Kod pocztowy
    62-310
    Posty
    75

    Domyślnie

    Mam nad dach wyciągnięte kominki wentylacyjne teraz podłączyłem się kratka wentylacyjna do jednego. W przyszłości będzie to czerpnia i wyrzutnia.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    To właśnie problem nowych , w miarę szczelnych domów bez odpowiedniej wentylacji ( tylko mechanicznej ) ... jest wiele tematów i zdjęć z takimi samymi problemami . Jak naprawdę masz w planie reku to montuj jak najszybciej , a jak zwykła grawitacja to hmmm albo rozzczelnienie okien i to na stałe lub musisz pogodzić się ze skroplinami na szybach i ogólną wilgocią w domu .
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony