dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie trawnik 450 m2 i robot koszący

    Witam

    Na wiosnę mam zamówioną usługę założenia trawnika , jest tego około 450 m2 , prostokątna . Zastanawiam się nad robotem koszącym automower 105 bo niby on ma ogarniać ogrody do 600 m2 . Pytanie do posiadaczy w/w robota :
    - czy warto w niego się pchać
    - czy rzeczywiście ogarnie taką powierzchnię
    - jakieś problemy w działaniu
    - jakieś pomysły , ulepszenia DIY

    a może rozważyć inną firmę/model ...

    Proszę o porady i dyskusje
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  2. #2

    Domyślnie

    Mamy automower, nie pamiętam modelu.
    Użytkujemy jeden sezon. Jesteśmy zadowoleni.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiasad Zobacz post
    Mamy automower, nie pamiętam modelu.
    Użytkujemy jeden sezon. Jesteśmy zadowoleni.
    Powiedz , jak wygląda sprawa koszenia w deszczową pogodę , powiedzmy jak pada przez tydzień . Pracuje normalnie ? Zbryla pokos ?
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Przez ten czas jaki minął od ostatniego posta przyjrzałem się jednemu robocikowi Automower,nawet nie wiedziałem że na tej działce mają takie coś ale,nie wiem czy tak ktoś go żle ustawił czy ten typ tak ma,dwa razy stukał jak dzięcioł w drzewko,trzy razy stał nieruchomo pod tym samym drzewkiem(chyba się zawiesił), są również chyba trzy miejsca (bo całej działki nie widać) gdzie są nie dokoszone kępy i nie skoszone są obrzeża

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to może być kwestia źle wkopanej pętli.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Robota warto zamontować bez względu na wielkość trawnika. Ja bez swoich bym zgniął przy ok. 1500m2 trawnika. Dokładność koszenia obrzeży zależy od precyzji ułożenia przewodu granicznego i od samego obrzeża (ekobord czy kostka betonowa/granitowa). Natomiast jeśli chodzi o tzw. mijaki na trawniku to już algorytm robota decyduje. Robomow ma kiepski algorytm, viking również. Fajnie kosi CubCadet, Wiper Premium, Bosh, i Husqvarna. Jakość koszenia (jakość cięcia) najlepsza z jaką się spotkałem jest u CubCadetów i wyższych serii Wiper Premium. seria C Wipera jest kiepska - mają dużo błędów. I choć serwis działa sprawnie to jednak jest to uciążliwe. Nowa generacja nie ma już tego problemu i generalnie jest super ale cena... W październiku montowaliśmy robota w ogrodzie 60m2 !!! Właściciele są w domu dopiero wieczorami i nie mają kiedy kosić nawet takiej powierzchni.
    Generalnie urządzenie warte każdych pieniędzy.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Jak widzę właśnie Husqvarna Automower ma takie problemy w tym wątku i można to tylko potwierdzić,sam się z tym spotkałem że ich roboty się wieszają,jeśli chodzi o dokaszanie obrzeży to AL-KO fajnie to robi i co ważne mają swoje oprogramowanie,nie widziałem nigdy C Wipera i nie znam tych maszyn,Cob Cadet z tego co wiem został sprzedany wraz z MTD i nie wiadomo co z nimi będzie,Bosch też raczej nie należy do maszym które warto polecać,przy robotach ważne są przeglądy,aktualizacje oprogramowania,kalibracje i tylko takie opcje pozwalają na prawidłowe działanie sprzętu,dużo firm tego nie stosuje i są póżniej problemy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony