dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pęknięty sufit

    Witajcie.

    Być może przeczyta to ktoś, kto już zna moją sytuację. Jeśli nie - krótko opowiem o co chodzi. Bo zrodził się problem.

    Mieszkam w bloku. Sąsiad nade mną postanowił zalać podłogi cementem (dowiedziałem się przez przypadek). Wiedziałem, że nie jest to dobry pomysł, ale uznałem, że to tylko plotki. Dziś zobaczyłem pęknięty sufit w salonie - tam gdzie śpię. Jeśli naprawdę wylał cement, to mój sufit jest zagrożony i jeśli stanie się tragedia, to ucierpię i ja i sąsiad, który w tamtym pokoju nade mną śpi. I nie wiem co teraz zrobić. Moja sytuacja wygląda tak:

    - Zarząd Wspólnoty (12 lokali) nie chce współpracować, biorą kasę, nie reagują na problemy właścicieli, totalne bezprawie
    - Nadzór Budowlany już kiedyś powiadamiałem o jednej sprawie, niestety, Pani inspektor jest znajomą jednej osoby z zarządu i problemy ignoruje bądź stara się odwlekać wszystkie sprawy jak najdłużej

    Proszę o pomoc - do kogo jeszcze mogę się zgłosić z tym problemem? Czy nie mam innego wyjścia jak tylko Nadzór? Zarządu nawet nie mam zamiaru tykać - mam z nimi sprawę w Sądzie i staram się jako jedyny zrobić z nimi porządek.

    Ewentualnie mógłbym porozmawiać z tym sąsiadem, ale tu jest tak, że akurat sąsiedzi z góry mają ciotkę w zarządzie... I problem wydaje się nie do rozwiązania.

    Może ktoś podpowiedzieć, jakie są jeszcze opcje?

    Dziękuję i proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Mało danych jakie stropy z czego budowane, rozmawiał żeś z sąsiadem, mówiłeś mu o pęknięciu?

    Miał projekt remontu? Wypisz pisemko w dwóch egzemplarzach zanieś osobiście . I wyjdź z drugim egzemplarzem podbitym i podpisanym. W pisemku wpisz że pękł sufit i podejrzewasz katastrofę budowlaną i zagrożenie życia dla siebie i niższych kondygnacji. A jak podejrzewam sufity macie w budynku drewniane to najzwyczajniej w świecie po zalaniu i wcześniej wkuciu w ściany zbrojenia/siatek zapomniał że u sąsiada powinien podeprzeć jakimiś podporami przynajmniej centralnie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Bez przesady. Bloki, w których sufity nie pękają to rodzynki. Wszystkie, w których mieszkałem miały pęknięcia.
    Sprawdziłbym, kto robi coroczny, obowiązkowy przegląd ogólnobudowlany i wysłał pisemko, żeby na to popatrzyli i opisali w protokole - ale wątpię, by było to coś niebezpiecznego.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, sufity są drewniane. I przepraszam, nie cement tylko beton.

    Czyli iść do Nadzoru Budowlanego i zostawić to pismo? Jutro pojadę osobiście. Mam nadzieję, że tego nie zignorują. Chociaż już raz była sytuacja zagrażająca życiu i nic nie zrobiono.

    Pęknięcie pojawiło się dopiero teraz. Wcześniej go nie widziałem. Zadzwoniłem do poprzedniego właściciela i dowiedziałem się, że z sufitem nigdy nie było problemów.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał nathan0930 Zobacz post
    Tak, sufity są drewniane. I przepraszam, nie cement tylko beton.
    Co konkretnie pękło na drewnianym suficie?

  6. #6

    Domyślnie

    Popękał tynk, prawie na całej szerokości.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony