dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Wylewka w łazience

    Witam serdecznie,

    Zabrałem się za remont własnej łazienki w bloku ok 3m2. W łazience planuję zrobić m.in. odpływ liniowy. Po przeniesieniu grzejnika na inną ścinę i wykuciu przewodów z wylewki oraz miejsca na odpływ i rury pozostało ok 1/4 wylewki na podłodze więc postanowiłem skuć ją do końca i zrobić całą od nowa.

    Obecnie na stropie znajduje się tylko papa. Miałem zamiar ułożyć folię, wypoziomować odpływ, położyć styropian, ułożyć listwy prowadzące, obkleić taśmą dylatacyjną dokoła i wylać jastrych (dodatkowo użyć siatkę zbrojeniową). Robię to po raz pierwszy w życiu lecz nie wydaje się to bardzo skomplikowane.

    Mam jednak kilka wątpliwości:

    Czy powinienem starać się wylać całość na raz czy jednak zostawić miejsce na odpływ i spadki (koperta) i zalać je na drugi raz?
    Co najlepiej użyć jako listwy prowadzące? Rurki 1/2"? Narożniki tynkarskie?
    Czy muszę robić jakieś nacięcia dylatacyjne jeśli nie mam narożników zewnętrznych w łazience?
    Czy na progu gdzie nowa posadzka będzie łączyć się ze starą z przedpokoju należy użyć dyble dylatacyjne? Boję się o efekt klawiszowania.
    Jaką zaprawę najlepiej użyć do takiej wylewki (grubość ze styropianem ok 9cm)? Najlepiej coś z krótkim czasem schnięcia.

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez bartas18b ; 07-10-2019 o 14:51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony