dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Brak ciągu wentylacji

    Witam serdecznie.

    Mi już ręce opadają, skończyły mi się pomysły.
    Mieszkanie w bloku 4p na ostatnim piętrze starej budowy. W każdym pokoju mam zamontowane wywietrzniki. Łącznie 3szt. Kuchnia, mały i duży pokój. Całkowicie otwarte 24/7 czuć i słychać jak powietrze wlatuje przy wietrze. Do tego jedno okno w dużym p. Na mikro. Ciąg w kominach przy zamkniętych oknach, ale otwartych wywietrznikach kuchnia i łazienka 0 (zero) gazowy 0,8 m/s. Przy otwartym oknie w kuchni pełny uchył - kuchnia 2,5 / łazienka 1,6 / gazowy 3,5ms.

    Poniżej 6-7 stopni całe okna zachodzą parą, woda zaczyna wręcz ściekać po oknach na parapety przez noc.

    Zima idzie i będzie małe dziecko. Przy
    minus 15.stopnia na dworze otwieranie okna na uchył wykluczone.

    Kominy w te lato zostały wyremontowane. Wydłużone o metr i zamontowane obrotowe nasady. Zero poprawy. Nie wiem już za co łapać... Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje, gdzie szukać byłbym wdzięczny

    Serdecznie pozdrawiam
    Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Tak działa grawitacyjna wentylacja. A raczej nie działa. Musi zaistnieć szereg zmiennych w jednym czasie aby ciąg się pojawił a do tego we właściwym kierunku. A i tak niewiele to da, Miałem grzyba i zaparowane okna w wielkiej płycie, miałem i w nowym z wentylacją mechaniczna na dachu plus higroskopijne nawietrzniki. mam nadziej ze rekuperacja w domu będzie wydajniejsza.
    Może zainteresuj się rekuperatorem kompaktowym.

  3. #3

    Domyślnie

    zmartwię Cie, ale aby powietrze wylatywało kominami, to najpierw musisz je dostarczyć do pomieszczenia. Niestety. Wentylacje masz sprawną pod warunkiem dostarczenia powietrza. Sam potwierdziłeś pomiarami "Przy otwartym oknie w kuchni pełny uchył - kuchnia 2,5 / łazienka 1,6 / gazowy 3,5ms."


  4. #4

    Domyślnie

    Przerabiam to co roku. Otwierane okna przy -20 za oknem. Krocie strat na ogrzewaniu. Wiecznie lodówka nie mieszkanie. Nie wyobrażam sobie takiego mieszkania przy noworodku. Są nawiewniki i mikro w jednym lub dwóch pokojach. Grzejniki grzeją. A i tak zimno w mieszkaniu i woda też jest.

  5. #5

    Domyślnie

    Czy o takie rekuperatory, można "atakować" spółdzielnie? I tak bez ich wiedzy zamontować tego raczej nie można

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony