dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie Projekt domu - poddasze - pomoc

    Dzień dobry,
    zwracam sie do was z ogromną prośbą. Jako, że chciałbym rozpocząć budowę na wiosnę, analizuje projekt krok po kroku od podstaw. Przeanalizowałem budowę, fundamentów, parteru, stropu, schodów. Ze wszystkimi napotkanymi problemami jakoś dałem radę. Ale analiza budowy poddasza użytkowego mnie wykańcza. Co konkretnie?
    Konkretnie chodzi mi o dane, o wysokości murowania, o wysokość wieńca na murłatę. Nie potrafię znaleźć tych danych w projekcie. Proszę was o poradę czy te dane są w tym projekcie i ja ich nie widzę , czy faktycznie czegoś tutaj brakuje.
    w załączniku 1 zaznaczyłem czerwonymi kropkami wieniec według projektu. Gdzie jest jego wysokość w najwyższym punkcie ? Tak to wiem że biegnie do okoła na wysokości 93cm.
    w załączniku nr 2 na niebiesko zaznaczyłem mury których nie wiem na jaką wysokość mam wymurować? Na jakiej wysokości ma być wieniec i na jakiej wysokości ma być szczyt wymurowany? Zdjęcie nr 2 i 1 jest odwrócone w taką stronę aby pasowały.
    w załączniku 3 jest elewacja jak to ma wyglądać.

    Gdzie są te dane? Proszę o poradę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	103,0 KB
ID:	435684   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	435685   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	109,4 KB
ID:	435686  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    wg mnie:
    1 załcznik, sciana kolankowa na 93 centy + 25 centymetrów eiwńca pod murłate. Oczywiscie liczac od podłogi
    z załcznika nr 2 cieżko odczytać wysokość muru, musisz podac inny załcznik. podaj przekrój A-A

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    Tak dokładnie. Wieniec ma 93 cm od podłogi plus te 25cm, pozniej biegnie do góry nad oknem i tej wartosci wlasnie nie mam podanej. Na przekroju a-b jest przerywanymi kreskami narysowany bieg tego wieńca. Chodzi mi o wysokość wieńca nad oknem.

    Właśnie chodzi o to że architekt nie dał mi przekroju A-A. To sa wszystkie przekroje ktore mam i z ktorych mozna by odczytać tą wartość. Dlatego też chciałbym wiedzieć czy idzie to wyczytać czy mam isc do architekta?
    Ostatnio edytowane przez massi ; 08-10-2019 o 09:00

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    Dlatego prosze was o opinie ? Czy jest to kompletne?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    massi

    Projekt Budowlany ( zdjęcia z załącznika ) nie jest Projektem Wykonawczym Konstrukcji Budynku !
    - zawsze możesz dodatkowo zlecić takie opracowanie, gdzie każda belka / wieniec / ... inny element konstrukcyjny będzie "wydany" pod kątem jego wykonania na budowie ( z podaniem rzędnych elementów konstrukcyjnych włącznie )
    - jeśli Projekt Budowlany dostał PNB to trudno mu zarzucić niekompletność ! natomiast zawsze możesz zwrócić się do swojego projektanta o wyjaśnienie niejasności - czy to w fornie informacji, czy też nadzorów autorskich
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    Rozumiem o co Ci chodzi. Ale z tego co wiem Ludzie budują domy na podstawie projektów które dostają od architekta. Mała rzesza osób posiada projekt wykonawczy. Tak minsię też wydaje ale w takim projekcie jak ja mam chyba powinna być podana wysokość na jakiej ma być wieniec w tym miejscu (drugi załącznik z mojego pierwszego postu w tym temacie, zaznaczone na niebiesko). A z mojego projektu nie jestem w stanie wyczytać wysokość. Nie chce wiedzieć jak to wykonać ale na jakiej wysokośc od podlogi ma być murłata, wieniec, szczyt itp. A z tego się nie dowiem.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał massi Zobacz post
    Rozumiem o co Ci chodzi. Ale z tego co wiem Ludzie budują domy na podstawie projektów które dostają od architekta. Mała rzesza osób posiada projekt wykonawczy. Tak minsię też wydaje ale w takim projekcie jak ja mam chyba powinna być podana wysokość na jakiej ma być wieniec w tym miejscu (drugi załącznik z mojego pierwszego postu w tym temacie, zaznaczone na niebiesko). A z mojego projektu nie jestem w stanie wyczytać wysokość. Nie chce wiedzieć jak to wykonać ale na jakiej wysokośc od podlogi ma być murłata, wieniec, szczyt itp. A z tego się nie dowiem.
    Chyba można wyczytać, tylko nie do końca widac ten element B3 na czym stoi. Ten wieniec w widoku jest opisany jego góra +5,975 , an ścianie masz +3,975 jego wysokość to 25cm. Kąt dachu masz czego nie wiesz?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    Podałeś mi wysokości wieńca z elewacji wschodniej (załącznik zaznaczyłem kolorem czerwonym). Chodzi mi o południową (patrz załącznik kolor niebieski). Tak samo ściana kolankowa na stronie wschodniej będzie niższa niż ta na stronie południowej. Tak samo wieniec na wschodniej jest na wysokości 93cm a nigdzie nie jest podane jaka wysokość jest na stronie południowej. Nawet ze zdjęć przecież widać że na stronie południowej jest wyzej. Nigdzie tez nie ma na jakiej wysokości potem wieniec ma lecieć tzn nad oknem.
    Wysokość ściany murowanej strony o południowej ? Tez nie jest napisane .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191009_154139.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	108,0 KB
ID:	435743
    Ostatnio edytowane przez massi ; 09-10-2019 o 15:17

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał massi Zobacz post
    Wysokość ściany murowanej strony o południowej ? Tez nie jest napisane .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191009_154139.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	108,0 KB
ID:	435743
    Naprawdę to jakiś problem?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Naprawdę to jakiś problem?
    Próbuję to zrozumieć. Dlatego pytam

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    Jeszcze zapytam o radę. Chce wycinać strzemiona, w projekcie na rysunku mam strzemiona klasy A0 w tekście AIIIN . W opisie technicznym w punkcie ławy i słupy mam napisane że strzemiona klasy AIIIN.
    Czy dobrze zrobię jeśli będę wycinać strzemiona że stali żebrowana fi6mm AIIIN ? Czy musi być pręt gładki? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191018_171036.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	436024

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    W opisie masz AIIIN stal główna i rozdzielcza , na rysunku stal główna to już AIII a rozdzielcze A0 Ktoś robił projekt kopiując nie czytał co wkleja.
    Jak zrobisz z AIIIN , to jesteś po bezpiecznej stronie, ale strzemiona w lawie to raczej A0, w mocno obciążonych nadprozach czasem sie stosuje żebrówke na strzemiona , ale to raczej nie w domku.

    A może dopytaj autora.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    Czy otulina zbrojenia jak w rysunku który umieściłem w ostatnim poście też tyczy się stopy fundamentowej ? Mam stopę 80 x80 cm betonu. Otulina 5cm czyli pręty mam ciąć na 70 cm tak? Dobrze myślę ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony