dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Przesadziłem w zraszaniu posadzki

    Miałem lekko zraszać posadzkę ale potężnie z tym przesadziłem. Lałem z węża aż przestała przyjmować wodę
    Pod posadzka jest styropian z ogrzewaniem podłogowym.

    Minął miesiąc a dalej wychodzą placki wilgoci. Piec CO nie prędko będzie tam zamontowany żeby wygrzewać.

    Coś jestem w stanie temu teraz jakoś pomóc?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A kto Ci kazał zraszać?
    Przecież to trzeba pozostawić i nie narażać na gwałtowne wyschnięcie, a nie zraszać wodą?

    No cóż , włączyć ogrzewanie i wietrzyć , chociaż szczerze Ci współczuje, jeśli woda dostała się pod izolację termiczną ogrzewania a na izolację p.wilgoci posadzki(chudziaka) to będzie śmierdzieć bo woda nim wyschnie to stęchnie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Problem w tym, że ogrzewania jeszcze nie ma.
    Już mi hydraulik mówił, że ta woda nie wyjdzie bo on tam dał podwójnie folię

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wyjdzie, tylko trzeba czasu. Znam zalanie gdy na chudziaku była papa i wyschło. Jednak dwa duże wentylatory i ciepłe lato pomogło.
    Niestety trzeba grzać i wietrzyć innego sposobu nie znam, szkoda tylko, że "Twoje" działanie odbije się na problemie innej natury - układanie paneli (desek) może opóźnić się i to znacznie, wilgotność posadzki może spowodować ich uszkodzenie. Można oczywiście wypożyczyć osuszacze jednak, aby uzyskać pozytywny efekt muszą pracować długi czas i zużyją dużo energii.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    A k... posadzkarz mówił co by nie przesadzić z tą wodą bo już miał przypadek jak komuś regipsy naciągnęły wodą itd...
    Ale ja chciałem wszystkim udowodnić, że mi posadzka nie popęka. Opamietałem się po fakcie.
    Stary a durny!

    Rano robię tam przeciąg a w nocy sie modlę co by mróz do domu nie wszedł.

  6. #6

    Domyślnie

    Przeciągi i grzanie nic nie dadzą,radzę Ci szybko zadziałać ,a więc wypożycz w wypożyczalni dwa osuszacze o dużej wydajności i szybko pozbędziesz się problemu,Będziesz zadziwiony ile te maszyny wyciągają wody.
    https://youtu.be/nY_0RpOvpVs

  7. #7

    Domyślnie

    Hmmm... nawet jest firmą w mojej okolicy co wypożycza osuszacze.
    Ale czy ma to sens jak dach nie jest jeszcze ocieplony i pizga tam wiatr do góry. Drzwi też są takie z płyty OSB.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak naprawdę to sens osuszenie jest jak najbardziej wskazany. Jeśli podejmiesz się użycia osuszaczy zacznij jak najszybciej.
    http://dry-tech.com.pl/osuszanie-podposadzkowe/
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    co do wydajności osuszaczy to zgadzam się. Obecnie używam ich do osuszania tynków. Mam zestaw dwa osuszacze i dwie nagrzewnice, przez 10h pracy sprzętu z jednego wylewam 15Litrów wody. Po załączeniu sprzętu wilgotność spada do nawet 30% w ciągu kilku godzin.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aldente

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Posty
    124

    Domyślnie

    Jak wiatr hula po pomieszczeniach, to daruj sobie w tych pomieszczeniach osuszacze powietrza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony