dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie Jak to jest z serią Prismatic?

    Witam!
    Mam wycenę na tym profilu. Interesował mnie 7-mio komorowy, ale pan sprzedawca stwierdził, że Prismatic jest dzięki swej budowie i dodatkowej uszczelce tak samo ciepły. Tyle, że Pan z Oknoplastu twierdzi, że to profil 6-cio komorowy, a w sieci piszą, że to 5-tka. Ile w tym prawdy? I czy to się na pewno opłaca, skoro Vetrex w tej cenie daje mi prawdziwy 7-mio komorowy profil?
    Mam też pytanie odnośnie szyb. Pan z oknoplastu twierdzi, że odchudzanie jest celowe, bo to dobre dla ram okiennych. W Vetrexie twierdzą, że to oszukiwanie klienta, bo standardem jest szyba 3x4mm.
    Dodam, że to dla mnie manipulacja, bo w zestawie 2800x2350 PSK Vetrex proponuje swoje standardowe 3x4mm, a Oknoplast 6/4/6. I to dla mnie logiczne, bo duże okno zatem Pani z Vertexu manipuluje, tylko nieumiejętnie. Ale pytam poważnie o te szyby 3-ki. Lt będzie lepsze, okno lżejsze. Ale czy są wady? Chodzi o same fixy i drzwi balkonowe na poddaszu.
    Dzięki z góry za radę
    Adam
    Ostatnio edytowane przez boorys ; 08-10-2019 o 21:11

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Proszę bardzo, dwa świeże tematy:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...C4%99-problemy
    oraz opinia osoby doświadczonej pierwowzorem, czyli oknem Pixel:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...C4%99-problemy,
    przy czym ten drugi przypadek to osoba która dość mocno wałkowała na forum temat przed zakupem.

    Ogólnie rzecz biorąc: okna obniżoną wysokość skrzydła uzyskują "dzięki" odchudzeniu części wzmacnianej. Nowe okna plastikowe gną się na potęgę od temperatury (żaden sprzedawca się do tego nie przyzna przed swoim klientem) a w wersji odchudzonej to dopiero może być cudo.

    Szyby 3mm - są lżejsze. I słabsze. Szybciej pękną. Uderzysz czymś w szybę ? czwórka może wytrzymać. Nie musi. Trójka może pęknąć. Nie musi.
    A przy wspomnianym psk szyby 6mm? Chyba to przesada / pomyłka. Albo manipulacja. Bo jasne że w większych skrzydłach stosują 4mm. Ale ten konkretny wymiar nie wymaga jeszcze grubszego szkła.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Może to szklenie 6/4/6 to ze względu na słaby profil
    A tak poważnie, zaczynam dochodzić do wniosku, że wolę dopłacić do winergetica, albo wziąć vetrexy. Poczytałem o tych obniżonych profilach i nie chcę tego w zestawie PSK, ani chyba nawet w drzwiach na balkon.
    Ciekaw jestem jak z różnicą w cenie, bo dealer twierdzi, że to tylko 3% dopłaty. A w takim zestawieniu kogo byś polecił?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie wiem jak to jest z tymi pocienionymi oknami. Vetrex też właśnie wypuścił taką serię.

    Moim zdaniem to może mieć sens stosowania. Ale przy bardzo małych oknach, gdzie szyba ma kilkanaście cm szerokości.. wtedy każdy cm ma znaczenie.

    Szczerze mówiąc jestem ciekaw, czy w PSK też mają te odchudzone skrzydła. Bo stare dobre firmy (np profile Schueco) do przesuwek mają odwrotne podejście i stosują skrzydła podwyższone... mocniejsze.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    W sumie nie zależy mi na pomniejszonych profilach. Przy drzwiach szklenie i tak jest duże, a reszta to fixy. Bardziej chodzi o współczynniki, gdzie Vertex wypada lepiej wszędzie oprócz tarasu, ale przy zestawieniu z winergeticem powinno wyjść to samo. Jest jeszcze kwestia montażu. Wiem, że Oknoplast w moim terenie prężnie działa od ponad dwóch dekad. Mają sprawdzone ekipy, a w punkcie sprzedaży pokazali wszystko. Okna, hst, psk ze wspomaganiem domknięcia, rolety, żaluzje, markizy, sterowanie Smart. Czego bym nie potrzebował mieli. W "punkcik" Vetrexu mają jedno okno pokazowe, a inne profile w kawałkach. Ja oglądałem kawałek o długości może 15 centymetrów. Gdy spytałem o wspomaganie domknięcia, mają w ofercie, ale nie mogą pokazać jak działa. Za to chętnie używają słowa "oszuści" w odniesieniu do Oknoplast. Niby okna świetne. Przynajmniej ludzie w sieci chwalą, ale ten punkt sprzedaży nie wzbudza zaufania. Nie wiem z kim współpracują i czy ekipa nie odwali fuszerki przy oknach za ponad 20k, gdzie jeszcze ciepły montaż ma kosztować krocie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Poszukaj sprzedawcy w innym mieście bo to co iszesz fsktycznie nie wzbudza zaufania.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Poszukałem. Znalazłem. Udało się załatwić wycenę bez wizyty w punkcie sprzedaży, bo nie mam teraz możliwości tam pojechać. Wycenili wszystko oprócz ciepłego montażu, ale podali ceny, więc sam obliczyłem. Cena praktycznie identyczna jak w Oknoplaście. Jedyna różnica tkwi w tym, że nie ma żadnego upustu, podczas gdy Oknoplast proponuje 10% zniżki na zimowej promocji. Mam do nich jeszcze jechać jak wrócę, by to zobaczyć na własne oczy Podobno automat w PSK mają lepszy.
    Ostatnio edytowane przez boorys ; 10-10-2019 o 21:47

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy nie ma w Vetrexie rabatów zimowych. Jeśli nie potrzebujesz okien teraz, to poczekaj miesiąc. Okaże się, co przyniesie późna jesień. Będziesz miał porównanie cen dzisiejszych i cen " z promocją" i nikt Ci nie wmówi że w szczycie sezonu masz "promocję zimową"....
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Będę zamawiał w grudniu jak przyjadę do Polski na święta. Coś się pewnie zmieni. Ten punkt Vertexu ma przynajmniej montażystów z doświadczeniem nawet 16-to letnim u nich na etacie. Brzmi dobrze.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    a Oknoplast 6/4/6
    Czy top okno spełnia wymogi obowiązujących przepisów na temat Uw?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Czy top okno spełnia wymogi obowiązujących przepisów na temat Uw?
    Myślę że tak skrótowo wymienione są grubości trzech szyb...

    16-letnie doświadczenie nie jest złe. Zawsze lepiej to brzmi niż "niewiadomobędziemontował".

    Jeszcze raz to powtórzę:
    - warto zrobić wycenę już teraz. Poznamy "czystą" cenę. Mam nadzieję, że podwyżek już nie będzie do zimy (przez cały rok ich było tak dużo, że aż producenci przestali się przyznawać do ich wprowadzania..
    Mając wycenę z jesieni nikt nam nie wmówi, że w listopadzie daje 45% rabatu. To niby zwykły marketing. A jednocześnie takie małe oszukiwanie które jako klienci lubimy.. bo kto by się nie skusił na duży rabat
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Racja. To jak z samochodami od Niemca. 10 lat, 120K przebiegu, ale wszyscy wierzą, że licznik nie ruszany
    Vetrex 19700 + 2600 ciepły montaż (wg moich obliczeń).
    Oknoplast winergetic standard + ciepły montaż 21300.
    7 fixów, 2x balkon pojedyńczy, 2x podwójny, PSK z automatem.
    Takie to oferty
    Rolety wycenili na ~17K.

    Właśnie dostałem wycenę z pierwszego punktu Oknoplastu w którym byłem. 23500 prismatic bez ciepłego montażu
    Czyli w sumie wyjdzie min. 26K!
    Chyba ich ponosi. Albo to cena zaporowa, żebym nie zamówił u nich
    Tutaj nawet zimowa promocja nie pomoże.
    Ostatnio edytowane przez boorys ; 11-10-2019 o 14:04

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie wiem jak to jest z tymi pocienionymi oknami. Vetrex też właśnie wypuścił taką serię.

    Moim zdaniem to może mieć sens stosowania. Ale przy bardzo małych oknach, gdzie szyba ma kilkanaście cm szerokości.. wtedy każdy cm ma znaczenie.
    Miałem okazję dzisiaj gościć w fabryce Vetrexu i oglądać lum'up. Z ciekawostek która nieco mnie uspokoiła (po przeczytaniu tych negatywnych opinii o pocienionych oknach) to taka że dla większych okien vetrex w lum'up zwiększył grubości wzmocnień stalowych z 1,8mm (stosowanego w vetrex v82 czy oknach oknoplastu) do 3mm a pakiety szybowe sa wklejane (czy coś w tym stylu) przez co mają dodatkowo usztywniać konstrukcje.
    Czy faktycznie powinno to mieć korzystny wpływ na sztywność i trwałość?

  14. #14

    Domyślnie

    Ja właśnie dostałem wycenę z jednego z punktów Oknoplastu . Na pochwałę należy uznać podejście i rozpisanie całego montażu na składowe i kosztowe Poprosiłem o wycenę okien do nowego domu na Profilu Winergetic i Prismatic już w promocji zimowej. I tu ku mojemu zdziwieniu Winergetic wyszedł drożej 21700, a Prismatic 20300, Montaż obu zestawów 2200 listwy parapetowe EMO, poszerzenia podprogowe w cenie + ewentualnie piana Flexi 300 zł. Ewentualny montaż ciepły dodatkowe 1500. Sprzedawca poleca profil Prismatic zapewniając o zbliżonych parametrach termicznych i większa taflą wpadającego światła do domu he. Zastanawiająca tylko niższa cena Prismatic względem starszego produktu???? Co o tym sądzicie?

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Bo winergetic to profil 7-mio komorowy, a Prismatic 5-cio. Nie daj sobie tego wcisnąć. Śpiewka o większej szybie. 10 mm na stronę. Też coś. Też mi to polecali bo nowe i duża szyba. Tylko jakie to ma znaczenie jak mam same fixy, a drzwi tarasowe i tak są duże. Jeszcze mi powiedzieli w Wadowicach, że prismatic to 6-tka. Dopiero w necie doczytałem. Ale to moja opinia.

  16. #16

    Domyślnie

    Hello wszystkim. I jak tam? Ktoś w końcu przetestował na własnej skórze model Prismatic?

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    iwankk

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Kędzierzyn
    Kod pocztowy
    47-223
    Posty
    3

    Domyślnie

    Hej, jestem Ciekaw użytkowników tej serii jak się sprawują. Czytając zauważyłem sporo odradzających opini osób które jak widać nie mieli styczności z tymi oknami. Przeglądając Internet dowiedziałem się, że ten system został nagrodzony i co ciekawe przeglądając oferty konkurencji o dziwo widać, że również wprowadzają ten system, więc jak to jest?

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar carloscross
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    5

    Domyślnie

    A ja wręcz przeciwnie. Słyszałem same dobre opinie o tym profilu.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Aż tak źle idzie sprzedaż firmie "O", że "spece" od marketingu szeptanego musieli sięgnąć po nicki z 5 postami

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A jak ktoś ma wątpliwości to co do "kolegi"...


Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony