dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wymiana kostki wokół domu.

    Planuję wymianę kostki brukowej dookoła domu.
    Po ociepleniu domu, pomiędzy spodem styropianu, a powierzchnią kostki zostały 1 - 4 cm szpary. Chciałbym je, przy okazji wymiany kostki, zlikwidować czyli podnieść nieco poziom nowej kostki.
    Firma brukarska wyceniła pracę (pow. ok 50 m2) na ponad 3 tyś. zł z terminem realizacji początkiem grudnia. Pomyślałem więc, że może by tak spróbować własnych sił. Nie jest to wykonanie prac od zera, a jedynie uzupełnienie gdzieniegdzie braków podłoża, dosypanie świeżego podłoża w celu podniesienia kostki i ułożenie nowej kostki.
    Da się to zrobić bez doświadczenia w tego typu pracach?
    Czy do podniesienia podłoża na wysokość ok. 4 cm wystarczy sam piasek?
    Jeśli tak, to jakiego rodzaju piasku użyć?
    Możecie doradzić jak się za takie coś zabrać?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Ja to bym sie bał likwidować tą szparę. Kostka przy mrozach zawsze sie podnosi, 2-3cm to minimalny luz jaki powinien byc. Pozrywa ci w zimę elewację.

  3. #3

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę z tego, że kostka w zimie może się podnieść i między innymi dlatego właśnie chcę to zrobić przed zimą.
    Przed ociepleniem kostka przylegała szczelnie do ścian domu. W tej chwili, po ociepleniu elewacji, styropian znajduje się nad kostką.
    Chcę zdjąć starą kostkę i nową ułożyć tak aby przylegała ona do styropianu od przodu, jak poprzednio do ściany, a nie, jak jest w tej chwili, od spodu styropianu.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Wedlug mnie 4cm piachu to za duzo. Uzyj odpowiedniej podsypki ktora nie jest wiele droższa od piachu.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar grzegomonia
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Braniewo
    Kod pocztowy
    14-500
    Dzielnica
    ul. Błotna 23h
    Posty
    47

    Domyślnie

    Piasek + cement w odpowiednich proporcjach będzie odpowiednią podsypką. Podnieś ją nieco wyżej ponad dolną krawędź styropianu aby do niego przylegała. Danie jest na styk bezpośrednio pod styropian spowoduję uniesienie styropianu, przez co uszkodzisz go, odkleisz od ściany.
    Nie bój się. Nie jest to skomplikowana praca. Ja u siebie położyłem 220 m2 kostki bazując na wiedzy zdobytej w internecie przy użyciu łopaty, taczki i zagęszczarki 90 kg. Kostka leży już 3 rok.
    Ostatnio edytowane przez grzegomonia ; 16-10-2019 o 13:12

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Sorki ale 90kg to żadna zagęszczarka.
    Ciąles kątówką? Do brukarstwa trzeba mieć porządną zagęszczarkę i porządny sprzęt do cięcia. Mimo wszystko gratuluje ulozenia na takiej powierzchni, pewnie troche zeszlo jesli woziles kamien taczkami i korytowales ręcznie.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 16-10-2019 o 14:35

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar grzegomonia
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Braniewo
    Kod pocztowy
    14-500
    Dzielnica
    ul. Błotna 23h
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Sorki ale 90kg to żadna zagęszczarka.
    Ciąles kątówką? Do brukarstwa trzeba mieć porządną zagęszczarkę i porządny sprzęt do cięcia. Mimo wszystko gratuluje ulozenia na takiej powierzchni, pewnie troche zeszlo jesli woziles kamien taczkami i korytowales ręcznie.
    Wiem, dlatego zagęszczałem warstwy po 5 cm i robiłem to trzykrotnie. Cięcie kątówka. Całość prac 3 miesiące. Praca od 6 do 21-22, bez niedziel. Ale 13 tys. zaoszczędzone bo tyle chciała ode mnie firma.

  8. #8

    Domyślnie

    Planuję w ten weekend zacząć prace przy wymianie kostki. Mam jeszcze pytanie odnośnie przestrzeni jaka pozostanie po wyjęciu starej kostki.
    Nie mam listwy startowej pod styropianem, więc żeby nie wlazły mi w ocieplenie gryzonie, spróbuję podkleić styropian od spodu siatką i klejem.
    Doradźcie, proszę, czym wypełnić przestrzeń pod styropianem po wyjętej starej kostce. Myślałem o piachu ale mogę go tam jedynie luźno wsypać bo nie będę miał możliwości go tam zagęścić.
    Sytuacja obecnie wygląda tak jak na rysunku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kostka.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	436461

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony