dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    kurde gdzie wy mieszkacie że takie dotacje dają Ja mogę z gminy co najwyżej 3000 na wymianę śmieciucha dostać A papierów przy tym..............kontrole z urzędu,protokoły odłączenia itp
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    kurde gdzie wy mieszkacie że takie dotacje dają Ja mogę z gminy co najwyżej 3000 na wymianę śmieciucha dostać A papierów przy tym..............kontrole z urzędu,protokoły odłączenia itp
    Na razie tylko obiecują i nic więcej się nie dzieje. Co do pompy ciepła to prawdopodobnie będzie musiała być gruntowa a dofinansowanie ma być 85% na całość razem z Fotowoltaiką, ale nie więcej jak 35tys. Gmina liczy ze dostanie nawet więcej pieniędzy i być może będzie to pokrycie pełnych 85% w co wątpię

  3. #23

    Domyślnie

    Zrobiłem ozc i zapotrzebowanie na ciepło to 24982 kWh/rok. Całe centralne ogrzewanie do wymiany. Ewentualny komin do postawienia. Na parterze możliwość podłogówki (60m2) na pietrze ze względu na strop drewniany grzejniki (100m2). Łazienka na parterze będzie miała podłogówkę i grzejnik.
    W dalszym ciągu nie wiem jak grzać kotłownie która ma prawie 30m2 oraz najważniejsze na jakie źródło ogrzewania i ćwiczy się zdecydować

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    EUco+w 156kWh/m2 to po dociepleniu?
    Jakie obciążenie cieplne wyszło?

  5. #25

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wynik.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	436149
    to już po dociepleniach

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    No to jest masakra. To ile kosztowało ogrzewanie przed termomodernizacją?
    A co z tym obciążeniem?

  7. #27

    Domyślnie

    Nie mogę znaleść pozycji obciążenie cieplne. Co do ogrzewania to ten dom nie jest zamieszkały od 15 lat, ale z tego co się dowiedziałem to ogrzewane było około 100m2 i zużycie 3,5 tony węgla i trochę drzewa na ogrzewanie i ciepła wodę

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał taba1 Zobacz post
    Nie mogę znaleść pozycji obciążenie cieplne.
    Szukaj pozycji: "projektowe obciazenie cieplne"

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki asolt. Nie mogłem znaleść bo otwierałem na telefonie i w większości miałem xxxx zamiast pelnych nazw i wyliczeń
    Projektowe obciążenie cieplne budynku 11563W

  10. #30

    Domyślnie

    Brak pomysłów?
    W sumie to w zależności od kosztów pod uwagę biorę pompę ciepła (raczej koszty mnie przerosną), gaz z własnej butli (sieć nam nie grozi) lub pellet ze względu na to że nie chciał bym teścia częściej fatygować niż raz w tygodniu a przy węglu pewnie częściej. Czy na podstawie danych które podałem jesteście w stanie określić moc jaka bede potrzebował?

  11. #31

    Domyślnie

    Żeby nie zakładać nowego wątku, ile mniej więcej teraz kosztuje PC PW 6kW z montażem, woj. podkarpackie, St. Wola? Czekam na wyceny, ale pasuje mi podjąć decyzję jak najszybciej czy PC czy gaz. Zapotrzebowanie 4,9 + 1 kW=5,9, zapotrzebowanie na ciepło z cwu ok. 11,5 tys. kWh, rodzina 2+2.

  12. #32

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie o moc pieca lub pompy ciepła zakładając, że zapotrzebowanie budynku to 24982 kWh/rok przy projektowym obciążeniu cieplnym budynku 11563W. Parter w podlogówce góra kaloryferyKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wynik.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	436405

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony