dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie podłogi

    Wykonawca proponuje wykonać izolację płyty fundamentowej (pod płytą) poziomą i pionową 1m po obwodzie styropianem 10cm, potem jeszcze folia pod płytę, a do tego na płytę położyć styropian posadzkowy 12 cm i na niego wylewkę. W domu będzie ogrzewanie podłogowe w płycie.
    Mam pytanie. Czy mogę położyć styropian 10 cm pod pod całą płytą zamiast tylko po obwodzie, dać też folię pod płytę, ale na płytę położyć od razu wylewkę i zrezygnować ze styropianu posadzkowego? Jakie mogą być konsekwencje tego? Tylko trochę zimniejszy dom?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nykulla Zobacz post
    Wykonawca proponuje wykonać izolację płyty fundamentowej (pod płytą) poziomą i pionową 1m po obwodzie styropianem 10cm, potem jeszcze folia pod płytę, a do tego na płytę położyć styropian posadzkowy 12 cm i na niego wylewkę. W domu będzie ogrzewanie podłogowe w płycie.
    Za taką głupotę pogoniłbym wykonawcę. Chce grzejnik bardziej izolować od wnętrza niż od świata zewnętrznego. Wiele baboli zostało opisanych na FM - ale ten przebija wszystkie. Na płytę grzewczą kładziesz od razu okładzinę (płytki, panele, deski) - cała izolacja pod płytą.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki!!!
    Ostatnio edytowane przez nykulla ; 09-10-2019 o 12:03

  4. #4

    Domyślnie

    A mogę całkiem pominąć styropian podposadzkowy? Tzn. dać tylko styropian pod płytę fundamentową, a na płycie od razu położyć przewody ogrzewania i zalać betonem?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nykulla Zobacz post
    A mogę całkiem pominąć styropian podposadzkowy? Tzn. dać tylko styropian pod płytę fundamentową, a na płycie od razu położyć przewody ogrzewania i zalać betonem?
    Ogrzewanie w płycie jest w płycie. To nie oczywiste?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony