dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radauskas

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-971
    Posty
    62

    Domyślnie Jak wyciszyć strop w bloku ?

    Córka dostała się ma wymarzone ( trudne ) studia ale do innego miasta niz mieszkamy. Wynajęlismy mieszkanie i wszystko byłoby ok, gdyby nie straszna przenikalność dzwięku w bloku. Głównie od sąsiadów z góry. Słychać chodzenie, telewizor i dzwonek ajfona. Dla córki jest to mocno upierdliwe. Są jakies sposoby na skuteczne i rozsądne konstrukcyjnie i finansowo wyciszenie stropu ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Strop wycisza się od strony gdzie powstają dźwięki.

    Od spodu możesz wełnę twardą próbować kleić, jak masz zgodę właściciala na takie demolki. Jak blok z wielkiej płyty lub żelbetu to dźwięk pójdzie ścianami.

  3. #3
    plasticfun
    Guest
    plasticfun

    Domyślnie

    Witam
    Jeśli pomieszczenie jest dostatecznie wysokie to polecam wykonać sufit podwieszany. Na ruszcie dokładnie ułożyć wełnę mineralną Rockwool 70 mm jest wystarczająco nad wełną musi być mała pustka tzn.(żeby wełna nie dotykała betonowego stropu) To powinno pomóc.
    Oczywiście przewód elektryczny do lampy trzeba również przedłużyć.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radauskas

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-971
    Posty
    62

    Domyślnie

    Wysokości pomieszczenia nie pamiętam. Jak tam pojade to zmierzę bo córka nie ma zadnej miarki. A z właścicielem rozmawiałem i o dziwo jest otwarty na propozycje. On te mieszkanie zawsze wynajmował studentom więc jest to też trochę w jego interesie. Wracając do technologi zastanawiałem się na matami podobnymi do tych uzywanych w motoryzacji. One przewaznie są cienkie, a grubość takiej izolacji ma tu duże znaczenie.To jest kawalerka z osobną kuchnią więc tylko jeden pokój byłby do ogarnięcia.

  5. #5
    plasticfun
    Guest
    plasticfun

    Domyślnie

    Witam
    Jeśli chodzi o maty to niestety nie miałem z tym do czynienia,więc ci nie pomogę.Znalazłem stronę i tam masz różne grubości https://www.bitmat.pl/pl/index/2

    Pytanie jak to ułożyć? Z wełną nie ma problemu dokładnie docinasz układasz na ruszcie i pd dołu przykręcasz płyty GK

    Wygłuszenie wełną pomoże na pewno im grubsza izolacja tym lepiej,lecz min.70 mm tak jak pisałem i to zeby izolacja nie miała kontaktu z betonowym stropem to tez jest bardzo ważne.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radauskas

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-971
    Posty
    62

    Domyślnie

    Ten sklep znam, kupowałem tam właśnie rózne maty do auta. Tylko to nie sa tanie rzeczy,.. az się boję policzyć

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony